derbi gp1 50 racing

burnout

Active member
S obzirom da inace nisam bas u pdf-u skuteri, malo sam trazio prek trazilice odgovarajucu temu za  pitanje.

Ova mi se cini manje-vise ok, ako smeta tu, moderator nek prebaci.

Frend ima Derbi GP1 50 Racing (lanac), sluzi mu za kraca putovanja sa zenom i tu i tamo se zaleti do ZG-a (cca 80km u jednom smjeru od njegove kuce).

Nema A kategorije niti ima namjeru polagati za tu kategoriju u skoroj buducnosti, tako da jaci skuter ili motocikl ne dolaze u obzir.

Sa skuterom je jako zadovoljan, krajnja brzina mu je po satu oko 85 i to mu je dovoljno.
Ono sto ga muci jest snaga, tj. fali mu snage kada su dvoje na skuteru, kad idu uz veci brijeg ili prilikom pretjecanja drugih vozila.

Sto bi bilo dobro napraviti na skuteru, da se "pojača"?
Ako moze neki popis komponenti koje bi trebalo zamijeniti,doradit, i naravno da to ne bude preskupo, odnosno da bude dobar omjer ulozeno/dobiveno, i za dulje staze.

Skuter sada ima cca 6500km.

Hvala i LP
 
85kmh mu je dovoljna brzina a fali mu saga za pretjecanja,pa koga ide pretjecati sa skuterom koji ide 80-85kmh :misli:
nema tu nikakvog pojacanja osim jace termo grupe,znaci kit,a uz kit treba i radilica i auspuh,jer ako stavi samo kit onda se bez auspuha nece vrtit i nece ici,a mora i radilicu jer ce se radilica razletit...neka stavi base kit i to ce trajati dosta...cak ako mu nije vazna krajnja brzina onda moze ostavit serijski auspuh a dobit ce snage sa kitom ali nije to to...50ccm i voznja u dvoje su samo za po gradu,nema tu preticanja i vecih voznji,samo gledas kad ces poletit kad te scania nabije :mrgreen:
 
malaguti said:
85kmh mu je dovoljna brzina a fali mu saga za pretjecanja,pa koga ide pretjecati sa skuterom koji ide 80-85kmh :misli:

Vozis se iza auta koji ide 70 ili manje, tvoj skuter ide 85 ti ga ne bus pretjecal?
Jel ga bus lakse prije presao s slabim skutom ili jacim?

Poanta je u tome da mu ne treba skut koji bu isel 150kmh (karikiram samo  :mrgreen:) nego da ima šusa.

Jel imas kakvi konkretni savjet?
 
burnout said:
Vozis se iza auta koji ide 70 ili manje, tvoj skuter ide 85 ti ga ne bus pretjecal?
Jel ga bus lakse prije presao s slabim skutom ili jacim?

Poanta je u tome da mu ne treba skut koji bu isel 150kmh (karikiram samo  :mrgreen:) nego da ima šusa.

Jel imas kakvi konkretni savjet?
dodao sam u post iznad...
 
malaguti said:
nema tu nikakvog pojacanja osim jace termo grupe,znaci kit,a uz kit treba i radilica i auspuh,jer ako stavi samo kit onda se bez auspuha nece vrtit i nece ici,a mora i radilicu jer ce se radilica razletit...neka stavi base kit i to ce trajati dosta...cak ako mu nije vazna krajnja brzina onda moze ostavit serijski auspuh a dobit ce snage sa kitom ali nije to to...50ccm i voznja u dvoje su samo za po gradu,nema tu preticanja i vecih voznji,samo gledas kad ces poletit kad te scania nabije :mrgreen:

Covjek nije iz grada i vecinom se vozi po otvorenoj cesti, a u ZG mislim da ide solo.

Jel moze neki konkretni prijedlog, koji proizvodac, koliko je to novaca, gdje to ima kod nas kupiti?
Ista pitanja za auspuh i radilicu.



Hvala  (y)
 
a cuj kit,top performance trophy je oko 1000kn,a tako je i polini i malossi sport,znaci giza cilindar i klip sa dvije karike,70ccm naravno,radilica oko 800kn,jedino je problem auspuh jer je dosta skup i ima ih jako malo zbog polozaja masine,znam da ima leovince ali neznam koliko kosta,ali mislim da je dosta skup,vidim da je blizu zagreba tako da moze otic po servisima i pitati tko mu moze naruciti...evo slika kako izgleda ne serijski auspuh,znaci nije vise dole ispod masine ili gdje vec stoji...
 
malaguti said:
a cuj kit,top performance trophy je oko 1000kn,a tako je i polini i malossi sport,znaci giza cilindar i klip sa dvije karike,70ccm naravno,radilica oko 800kn,jedino je problem auspuh jer je dosta skup i ima ih jako malo zbog polozaja masine,znam da ima leovince ali neznam koliko kosta,ali mislim da je dosta skup,vidim da je blizu zagreba tako da moze otic po servisima i pitati tko mu moze naruciti...evo slika kako izgleda ne serijski auspuh,znaci nije vise dole ispod masine ili gdje vec stoji...

Hvala ti za odg.  (y)
Budemo se raspitali za cijene.
 
pitat ču ovdje malo o navedenom skuteru...

Trenutno imam Speedfighta 2,koji mi služi po ljetu za kraće relacije da ne koristim auto...

Htio bi to zamjeniti,i gledam Derbija GP1 50 racing (s lancem)

ako mi možete malo reči o performansama u usporedbi Speedfightom,i njegove mane naravno i još ponešto

evo našao sam jednog,gdje je moguča zamjena

http://www.auti.hr/motocikli/skuteri/oglas-618144/

 
dobar i svakako zanimljiv skuter,ide bolje od peugeota,ali nista strasno bolje(da nebi ocekivao cudo),tesko da ces ga dobit u zamjenu za peugeot,ali nazovi pa vidi