Detailing

Kesi

Active member
Iz nekog razloga ne mogu staviti u info pult pa cu ovako.
S obzirom da sam napokon uspio dobiti mjesto u garaži nakon dugog niza godina, odlucio sam sredit motor kako spada. Full detailing.
Nigdje ne uspijevam naci kvalitetan tutorial za detailing motora a da nije u pitanju crosser...

Znaci, zanima me komplet korekcija laka/poliranje plastika..
Sto trebam nabaviti od preparata za polirati metalne dijelove i sto za plastične dijelove ( pogotovo lakiranu plastiku ).
Zelim motor dovesti do ducan stanja. Zasluzio je
 
Iz nekog razloga ne mogu staviti u info pult pa cu ovako.
S obzirom da sam napokon uspio dobiti mjesto u garaži nakon dugog niza godina, odlucio sam sredit motor kako spada. Full detailing.
Nigdje ne uspijevam naci kvalitetan tutorial za detailing motora a da nije u pitanju crosser...

Znaci, zanima me komplet korekcija laka/poliranje plastika..
Sto trebam nabaviti od preparata za polirati metalne dijelove i sto za plastične dijelove ( pogotovo lakiranu plastiku ).
Zelim motor dovesti do ducan stanja. Zasluzio je
BelaVG, jesi li to ti? 👀
 
Tesko da ce koji detailer podilit s tobom nesto sta je naucija ili platija tecaj, al zato postoje na netu ducani sa doticnom opremom, koji bi te tribali savjetovat, koji je preparat za sta .
 
Iz nekog razloga ne mogu staviti u info pult pa cu ovako.
S obzirom da sam napokon uspio dobiti mjesto u garaži nakon dugog niza godina, odlucio sam sredit motor kako spada. Full detailing.
Nigdje ne uspijevam naci kvalitetan tutorial za detailing motora a da nije u pitanju crosser...

Znaci, zanima me komplet korekcija laka/poliranje plastika..
Sto trebam nabaviti od preparata za polirati metalne dijelove i sto za plastične dijelove ( pogotovo lakiranu plastiku ).
Zelim motor dovesti do ducan stanja. Zasluzio je

Najbitnije ga je očistiti dobro.

Iznimno detaljno odraditi detailing na motoru je Sizifov posao.

Svako dva tri mjeseca rucno ispoliram obojane povrsine (tank, blatobran i rep), te ih prođem ovih polimer net shieldom(to je keramika za siromahe :D ). Ova Meguiars polir pasta je super za ručno poliranje. Strojnog poliranja me strah :).

Nakon polirke i net shielda, voda "bjezi" s motora. Osim njih imam i ovo za plastike, ostanu mat, ne odradi ih "seljacki" kako plak napravi. Jos imam i polirku za metal, s kojom prođem auspuhe.
 

Attachments

  • Screenshot_20210912-154135_Gallery.jpg
    Screenshot_20210912-154135_Gallery.jpg
    939.6 KB · Views: 0
Da li se uopce plastika smi sa ovim sprejevima & tretirat. nikad nista ne stavljam na plastiku. Znam da bi je ti preparati sjebali nakon nekog vrimena. Mozda su danas bolji,?
 
Najbitnije ga je očistiti dobro.

Iznimno detaljno odraditi detailing na motoru je Sizifov posao.

Svako dva tri mjeseca rucno ispoliram obojane povrsine (tank, blatobran i rep), te ih prođem ovih polimer net shieldom(to je keramika za siromahe :D ). Ova Meguiars polir pasta je super za ručno poliranje. Strojnog poliranja me strah :).

Nakon polirke i net shielda, voda "bjezi" s motora. Osim njih imam i ovo za plastike, ostanu mat, ne odradi ih "seljacki" kako plak napravi. Jos imam i polirku za metal, s kojom prođem auspuhe.
E ovako nesto sam trazio.
Nazalost, samo pranje nema efekta, lakirane plastike loše izgledaju, matirane su izblijedile. Retrovizori su posivili. Trebam napraviti nešto više od samog detaljnog pranja. Ukoliko to ne ide, onda će morati ici na pituravanje. Rucno sam polirao i grane i rezervoar i razlika je ogromna bila, boja sam se dirati lakirane plastike jer nisan znao kako ce utjecati na njih.

Gdje si nabavio preparate i s kojom spuzvicom rucno poliras?
 
E ovako nesto sam trazio.
Nazalost, samo pranje nema efekta, lakirane plastike loše izgledaju, matirane su izblijedile. Retrovizori su posivili. Trebam napraviti nešto više od samog detaljnog pranja. Ukoliko to ne ide, onda će morati ici na pituravanje. Rucno sam polirao i grane i rezervoar i razlika je ogromna bila, boja sam se dirati lakirane plastike jer nisan znao kako ce utjecati na njih.

Gdje si nabavio preparate i s kojom spuzvicom rucno poliras?
Mikrofibrom poliram. Al samo obojane plastike.

Mat crne samo prođem fx protectom.

Sve kupujem od PH detailinga, dođe u dan dva doma.

 
  • Like
Reactions: Kesi
Mikrofibrom poliram. Al samo obojane plastike.

Mat crne samo prođem fx protectom.

Sve kupujem od PH detailinga, dođe u dan dva doma.

Danas stize pa cemo vidjeti sta mogu ja sam napravit, u suprotnom ide u profica na full tretman s keramikom
 
  • Like
Reactions: Nero
Triba bi mi savjet kako očistiti ovu mat karbon površinu.
Uslikano je sa blicom da se pokaže kako izgleda kad se obriše sa Motulovim Wash & Wax.
Izgleda ko je prljavo na svitlu i ništa nije očistilo.
Neki se polimeri spominju što je @Nero gori napisa, pa ako ima koja pametna, pomoglo bi mi.
F408147E-44B3-470D-9D3D-37309195F96F.jpeg
 
Triba bi mi savjet kako očistiti ovu mat karbon površinu.
Uslikano je sa blicom da se pokaže kako izgleda kad se obriše sa Motulovim Wash & Wax.
Izgleda ko je prljavo na svitlu i ništa nije očistilo.
Neki se polimeri spominju što je @Nero gori napisa, pa ako ima koja pametna, pomoglo bi mi.
View attachment 738796
Ja mat plastiku ispod repa s wd om prođem
 
  • Like
Reactions: Shepa
To sam pročita isto ka i za kvasinu, al ne znan koliko iman muda to staviti. Slično sam koristia na prijašnjem motoru i skuteru, al ovo je drugačiji materijal.
Ja i karbon s tim proletim , mislim da ti je bitna i krpa za to brisati
 
Nemam bolju sliku , ali ako moze na pravi karbon wd...a krpa nesmi biti tvrda , ako ostane koja "mucica " skines . Ja ih kupujem u pepca , u roli je , desetak kn , cak i oklop brisem s njima ( s motul sprejom).
 

Attachments

  • IMG_20211004_132724400.jpg
    IMG_20211004_132724400.jpg
    2.7 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: leCo
APC tipa Surfex ili Sonax multistar, pa plastic cleaner od Sonaxa, i onda na to nekaj za zastitu plastike 👀