Dilema: XMAX400 ili Beverly 350 ST ABS

pavicMA

Member
Pozdrav svima,
Prvo, ako ovome postu nije mjesto ovdje neka ga moderator premjesti.
Drugo, ovo nije zafrkancija niti bilo kakvo trolanje ili flameanje, zaista imam ovu dilemu:

Kroz 10-ak dana kupujem skuter, međutim ne mogu se odlučiti što odabrati. Moj izbor bio je XMAX 250, ali prijatelj mi kaže ne kupuj to - to je relativno star model, za te pare kupiš Beverlyja 350 koji je dosta jači. Kažem ok i pogledao sam tog Beverlyja ali nije mi baš legao. Sad gledam po internetu XMAX 400, ali bi htio čuti pametna i objektivna razmišljanja drugih po pitanju dileme XMAX 400 vs. Beverly 350 ST.

Trebam skuter primarno za vožnju po gradu, dalji put rijeđe. Ne bi htio kupiti neku glupost jer ne mislim ga prodavati za godinu dana...

Eto, toliko...
 
Baš sam skočio iz te teme - na prvi pogled sam mislo da je na fotki redizajnirani "kralj"  8)
 
xmax 400 je tek stigao na tržište pa ni nema realnih recenzija o potencijalnim kvarovima i /ili nedostacima.
za Beverly 350 imaš dosta tema u podforumu  pa malo pročitaj naokolo tuđa iskustva  (y)
 
seki22 said:
Kymco 400 bez imalo mislit se.


Send from my Mobitelnik

Ili Xciting 400 kako je napisano, ili jos bolje, ako se nece putovat kako je covjek napisao,
K-XCT 300 (koji ima samo 3ks manje od X-maxa 400, a puno kila manje).
 
X-max 250,za grad sasvim dovoljno a i ako se odlučiš i malo van...
I nije stari model,2 god. i nije puno...
 
on lijepo napiše ovaj ili onaj a vi mu ubacujete kineza
da je htjeo kineza vjerojatno bi ga stavio u naslov ili post
 
Ma koji god da uzmeš, nečeš požaliti.

Raspitaj se malo kakvi su servisi za koju marku u blizini. koliko se čekaju koji djelovi i slično..
 
Evo da odgovornim svima, ne bi htio kupiti kineza, koreanca... Kymco 400 mi je ružan. Što se tiče brandova dvoumim se između Yamahe i Piaggioa. Što se tiče servisa, čitam da je Beverly tu pomaknuo granicu na 10k/20k, što kod Yamahe nije slučaj. Obzirom da je riječ o Zagrebu smatram da sa servisima neće biti problem, ako negdje ima trebalo bi biti u ZG.
Ono što mi se mota po glavi je sljedeće: lako mi je za to što se npr. XMAX 400 tek pojavio pa se ne znaju kvarovi, nego to što su taj XMAX i Beverly različiti tipovi skutera. Ne znam što je primjerenije za grad zbog mase, voznih svojstava... Usput, koliko je ABS bitna stavka? Vidim da ga XMAX 400 nema, a ako bi uzeo Beverlyja planirao sam sa ABS-om. Mislim 2-3k kn me neće spasiti ako mogu dobiti skuter sa boljim voznim svojstvima, XMAX mi je ljepši, ali s druge strane veća masa... Nemojte zamjeriti, razmišljam na glas.

@city, u tom slučaju bolje 400 pošto je novi model
 
Kolko sam shvatio iz prethodnih naklapanja, a kaj se kvarova tiče, agregat za max-a je isti kao i u majestiu, a taj baš i nije od jučer na tržištu
 
gigi said:
Kolko sam shvatio iz prethodnih naklapanja, a kaj se kvarova tiče, agregat za max-a je isti kao i u majestiu, a taj baš i nije od jučer na tržištu
Ok, jesi možda vozio taj agregat? Kakva su iskustva? Imaš li saznanja o voznim iskustvima u između Beverlyja i nečeg sličnog XMAXU?
 
vozio je vozio i jako brzo ga se rješio  8)
 
Xmax 250 najbolji izbor,omjer uloženo dobiveno za ovo sta si rekao da ti treba je najbolji,ne zaboravi da Xmax ima mjesta za 2 kacige ispod sjedala,ima i ABS čini mi se,a masina u 400 ti j Majestyeva,pouzdana bez greške,Bev350 mi je prekrasan,mozda i najrazumnije rješenje,ali ipak bi Yamahu uzeo.
 
milanche said:
Xmax 250 najbolji izbor,omjer uloženo dobiveno za ovo sta si rekao da ti treba je najbolji,ne zaboravi da Xmax ima mjesta za 2 kacige ispod sjedala,ima i ABS čini mi se,a masina u 400 ti j Majestyeva,pouzdana bez greške,Bev350 mi je prekrasan,mozda i najrazumnije rješenje,ali ipak bi Yamahu uzeo.
Ali je XMAX 250 i najslabiji... Upravo to je moja dilema  :wink:
 
milanche said:
Istina ali i znatno jeftiniji,i u održavanju,i u registraciji i osiguranju...

(y)

nemogu prezaliti zasto nema novog Beverly-a 250
 
milanche said:
Istina ali i znatno jeftiniji,i u održavanju,i u registraciji i osiguranju...
Razmišljanje je na mjestu, ali nije mi to presudna stvar, kupujem ga za svoj gušt. Prioritet je kupiti što je moguće bolji i adekvatniji skuter jer kao što sam rekao ne mislim ga prodavati sutra.
 
Boris87 said:
ja bi išao na xmaxa 400 bez razmišljanja
I mene on jako privlači, ali nisam ga vozio i volio bih čuti iskustva i usporedbu njega i Beverlyja 350 ako je netko vozio oba modela. Gledam tehničke podatke, masa je 211 kg u odnosu na 177 na Beverlyju, čini mi se velika razlika za koju ne znam kako se manifestira po gradu.

Btw. Zna li netko ima li XMAX 400 demo u ZG-u?
 
pavicMA said:
Razmišljanje je na mjestu, ali nije mi to presudna stvar, kupujem ga za svoj gušt. Prioritet je kupiti što je moguće bolji i adekvatniji skuter jer kao što sam rekao ne mislim ga prodavati sutra.
onda nemas druge nego probati oba modela,snimiti sve pozitivne i negativne stvari i vidjeti sta ti vise odgovara