ĐIR DO MONT BLANCA

prijevoz.hr

Member
Bok ljudi.. ove godine od 01.08. smo (moji moto-frendovi i ja) isplanirali odlazak do Mont Blanca, naravno ne do gore, nego do Chamonixa. To je krajnji cilj putovanja, koji ćemo zapravo doseći već u prvih par dana, ali u povratku se vozimo skoro po cijeloj dužini Alpa tako da će tu biti svega. U planu je proći tridesetak prijevoja, nekoliko žičara, vlakova, tramvaja, ma svašta nešto…

Ja, kao pasionirani ljubitelj motora, vlakova, planina, putovanja i fotografija, ću to pokušati i dokumentirati na fejsu. Možda čak i u realnom vremenu kad smo na putu. Ali to ćemo tek vidjeti kako će se sve skupa odvijati.

Pa eto, ako ste zainteresirani za praćenje "dnevnika putovanja", kliknite ovdje https://www.facebook.com/DjirDoMontBlanca/

GRUBI PLAN
• 1. do 3. dan: Zagreb-Chamonix (1.200 km)
• 4. do 7. dan: Mont Blanc, alpski tramvaj, glečer, muzej Alpa, tunel Mont Blanc
• 8. i 9. dan: dan za vlakove kroz Švicu (Glacier Express, Zermatt + još malo drugih)
• 10. do 16. dan: vožnja kroz švicarske i talijanske Alpe (cca 1.800 km po bezbroj prijevoja)
• 17. do 19. dan: Villach - odmor od odmora + malo vožnjice po okolnim classicima (Nockalmstrasse, Villacher Alpenstrasse, Malta Hochalmstrasse)
 
Last edited:
To s vlakovima vam je supler ideja. Odite u koji dobar treking kad ste tamo, nema lipšeg od osvojene planine i pogleda s vrha
 
Lijepo, svaka čast. BTW. Imaš li informacija/saznanja kakva je situacija s prelaskom granica, odnosno kontrolama?
 
To s vlakovima vam je supler ideja. Odite u koji dobar treking kad ste tamo, nema lipšeg od osvojene planine i pogleda s vrha
Obožavam vlakove i svaki duži boravak u Alpama iskoristim i za koju vožnjicu vlakom.. a Švica je baš posebna što se tiče vlakova... a u planu je i tunel Simplon, gdje se ukrcavamo motorima na vlak.. to je isto posebno fora.. ovog puta mislim da nećemo planinariti.. ali biti ćemo po vrhovima itekako, u planu je više vožnji žičarama..