Divljač -oprez

baxy

Well-known member
Samo u posljednjih tjedan dana u PGŽ-u je zabilježeno 12 naleta na divljač i obrnuto, od čagljeva, srna, divljih svinja do zečeva.
Stvar za nas na motorima nije benigna ako se poslužimo matematikom pa uzmeš nek je u svakoj od županije bilo i upola manje takvih susreta riječ je o cca 100 udara.
E sad prasneš autom i razbije ti blatobran , svjetlo, haubu … no ako prasneš dok se vozikaš motorom onda se broje kosti, a možda odeš i bogu na plakanje.
Nije na odmet pazit predvečer i ujutro, kao po danu neće...ma nemoj ...:rolleyes:

Ne cvilim nit kmečim (iako imam laganu fobiju od toga) al samo skrećem pažnju da je to problemčić na koji treba pomisliti … čak i u ovim našim krajevima uz more gdje su prasci carevi a srne i jeleni već svakodnevni učesnici u prometu...(ops. sol na kolniku)
Jest da smo bespomoćni u tim situacijama no ako se vratimo na matematiku pa od onih 100 udara tjedno bude samo 10 na motoriste već je previše..... jer lako je završit u grabi , puno gore postat statistika :mad:
 
Meni je ljetos izletilo 2 vepra na cesti prema pagu od zadra, vozio sam skuter i noge su mi se odsjekle kad su na 20 metara ispred mene pretrcali a ja pun gas 90 kolko je skuter isao, nemogu ni zamisliti sto bi se desilo a nikad ih na tom dijelu nebi ocekivao
 
Srne i veprovi na Krku izbjegnute, kod Lasinje/Pisarovine prema Ka neke izbjegnute neke udarene autom, motorom nikad..
 
Užasavam se dvije stvari...životinja (divljih i domaćih) i ulja na cesti.
Ovo prvo je pogotovo kritično po noći , a ovo drugo po kiši.
I jedno i drugo su me nekoliko puta z_jebli...
 
Strah me uvijek zivotinja na cesti,imo nekoliko susreta,mrdnuo jednog pesa u bugarskoj,od jedno cca 50,60 kg,imo srece vise nego pameti...ispruzio cizmu i nokautiro ga...bas smo prosli vikend komentirali da je sad i bolje,nema jos zelenila pa imas bolji pogled na okolicu,nezgodno je kad zazeleni,samo se stvori pred tobom
 
Po otoku vozim noću isključivo u krajnjoj potrebi, veprova pre previše ima. Ali, prije nekoliko dana, oko podne i po, vidim ga kako prelazi cestu. Tribat će nabavit tenk, još malo.
 
Ja sam prije oko 5 godina skoro pokupio cucka lutalicu.Ja vozio motor,skrenem u ulicu,a on na sred ceste,čim me skužio počne lajat i zatrči se facom ravno u prednji kotač,jedva sam ga izbjegao i po gasu dok mu nisam pobjegao.
Od sudara,za sad mi se samo par nekakvih buba (valjda hruštevi, smrdljivi martini ili tak nekaj) zabilo u kacigu,nadam se da će na tome i ostati.

Užasavam se dvije stvari...životinja (divljih i domaćih) i ulja na cesti.
Ovo prvo je pogotovo kritično po noći , a ovo drugo po kiši.
I jedno i drugo su me nekoliko puta z_jebli...
I ja,a još bi dodao i šoder,to je mene zajebalo prošle godine.
 
Prosle godine na pravcu kod Šepurina...vozio sam onim pravcem nekih 140, prema Ninu.,te ispred mene je preletio zec ,a ja preko njegovog vrata,to je bilo razmisljanje od 2-3 sekunde bez razmisljanja...nesmije biti panike,nastavio sam ravno i priko njega,nisam ni osjetio,nakon stajanja i povratka 100 metara,pokupio sam ga i pao je za koji dan pravi Gulas,eto i jedan ljepsi dogadjaj, iako kad se sjetim...dobro je to proslo ... smatram da sam nesto pokusao u te 2-3 sekunde,ljevo-desno...il kociti...da bi tek onda nahebo...al to sad samo mogu razmisljati...takve situacije ucine te pomalo jos pazljivijim,al tako iznenadne situacije su izbor srece ...
 
Paf legendo chata 😂

Razmisljanje od 2-3 sekunde bez razmisljanja 😂😂😂


Sve u svemu dobro proslo a i gulas dobio 👌
Pa moj Brajo...tako i je...nisam ja neki preiskusni Bajker...al to sam tocno napisao...kao da ga nisam ni vidio u te 2-3 sekunde... i bolje... :)
 
Pa moj Brajo...tako i je...nisam ja neki preiskusni Bajker...al to sam tocno napisao...kao da ga nisam ni vidio u te 2-3 sekunde... i bolje... :)


Nisam Zecove lovio motorom ali pregazio sam macku nenamjerno dok je pretrcavala cestu..Ma nisam ni osjeyio..

Veca mi je opasnost kad ih pregaze pa ona krv i crijeva od strvine, jednom tako prestizao u povecoj brzini u zavoju i nasred crte to lezi. Pobjegla mi prednja i srecom vratilo samo...razletio bi se dobrano da sam pao
 
  • Like
Reactions: Paf and stipe_zxr
Prosle godine na pravcu kod Šepurina...vozio sam onim pravcem nekih 140, prema Ninu.,te ispred mene je preletio zec ,a ja preko njegovog vrata,to je bilo razmisljanje od 2-3 sekunde bez razmisljanja...nesmije biti panike,nastavio sam ravno i priko njega,nisam ni osjetio,nakon stajanja i povratka 100 metara,pokupio sam ga i pao je za koji dan pravi Gulas,eto i jedan ljepsi dogadjaj, iako kad se sjetim...dobro je to proslo ... smatram da sam nesto pokusao u te 2-3 sekunde,ljevo-desno...il kociti...da bi tek onda nahebo...al to sad samo mogu razmisljati...takve situacije ucine te pomalo jos pazljivijim,al tako iznenadne situacije su izbor srece ...
Tamo je jedan lola sa e39 pokupio vepra, bmw sam prepoznao samo po zadnjim svjetlima, taman na tom pravcu ima divljači
 
Imao par kriticnih situacija sa pasima, mackama, jedanu sa lisicom i pogodija galeba desnim ramenom i kljucnom kosti, mislim da nisam ima jednodijelni kombinezon, da mi rame nebi dobro proslo :)
 
prošle godine povratak sa putovanja cca 50km od doma
1614801434807.png

1614801462617.png

bile su dvije
jednu sam zakačio malo prednjom gumom a ovu sam zakačio malo bolje
ostao na motoru sva sreča i ni sam ne znam kako
bio sam se samo pripremio za let preko guvernala to me je i spasilo jer sam bio na nogama
brzina cca 800-100.
a tamo u 12 mjescu sam jednu mačku zgazio, a ove samo jednu pticu.
jedna je neki dan za dlaku izbjegla sudbinu
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Tako je i jedan moj frend, polugom kocnice, i zastitom dekla, zakacio srnu drito u glavu.
Vozio je dorsoduro, a srna(isla je pjeske), je valjda bila nekako u doskoku,te nisko drzala glavu.
Nije imala kacigu, frend mislim da je.
😁