DMC moto

Mrzim cjenkanja. Niti se cijenkam kad kupujem, niti kad prodajem

Malo čudno rezoniranje, kupnja rabljenih stvari čak i u mnogim dućanima u inozemstvu podrazumijeva cjenkanje, i ne podrazumijeva ikakve paranoje da je zbog mogućnosti cjenkanja nešto hrpa smeća, neispravnosti ili prijevara...

Isto tako nikad nisam nešto prodao da ga se riješim jer je pred raspadom.

Podržavam, ni ja.

A da se može dogodit sranje, može.

Uvijek zato i napisah da je određen oprez i ulazak širom otvorenih očiju nužnost... jebiga, najčešće tu ne možeš ništa, no to je igra na sreću, veća ili manja, kada god kupuješ rabljeno... iako je isto to nerijetko i ako kupuješ novo, takova su vremena potrošačkog društva, više nitko ne radi ništa da bi to trajalo i bilo za hvaliti se sa time koliko traje i kako je kvalitetno... ode garantni rok i za dva dana ode i aparat...
 
Ja sam cigan u dusi. Najradije bih se i sa tetom u Lidlu na kasi cjenkao. Naravno, ne zato sto nemam novca da to nesto kupim, nego sto mi nije gust platiti nesto po punoj cijeni, ma koliko ona povoljna bila. Isto tako se volim cjenkati i kad nesto prodajem i uvijek ostavim rezervu za to kada formiram cijenu.
 
  • Like
Reactions: Village
That's the point, baš i ja tako mislim... iako mi samo cjenkanje nije neki gušt, ne shvaćam ga emocionalno, no ipak je tlaka koja nije zabranjena, i iz cjenkanja ne izvlačim zaključke o predmetu cjenkanja...
 
Prije par godina prodavao sam svoj razbijeni motor. Prednjim krajem sam imao direktni sudar s autom tak da možete pred postaviti da su oštećenja bila znatna. Oglasio sam cijenu i objavio slike. Dođe mi lik i gleda motor te nakon nekog vremena kaže: Gle to je razbijeno. Na to mu ja velim...aj ti fino van mog dvorišta i nemoj mi se više nikad obratiti.
 
Vezano uz temu, uzeo sam motor ovaj tjedan u DMC-u.
Cijeli proces od prvog kontakta, nastavka komunikacije, kapare, uplate, papira, garancije i samog motora na kraju, sve je odrađeno vrlo profesionalno i pohvalio bih obojicu Gorana koji radi tamo i Damira vlasnika.
Uvoz motora je gnjavaža, cijene rabljenih motora koji mene zanimaju u HR su prevelike, ovo mi je bio tako bezbolan proces na moje zadovoljstvo zahvaljujuči njima dvojici.
 
ja mislim da svi šta su ostali i opstali (Moto expert, DKS, DMC...) da bi imao slična iskustva... dugo se sa tim bave, i nema tu zajeba... bar ne namjernoga i očitoga... a uvik kad se uzima nešto polovno postoji rizik. i ja ako bi uzimao nešto iz vanka bi išao preko nekoga od njih... lipo je ne čut klasiku "svi su lopovi kod nas"...
 
par njih salona rabljenih iz SLO u oglasima ima nevedeno da se mogu kreditirati i osobe koje nisu rezidenti SLO i nisu zaposleni kod SLO poslodavca ali su iz zemlje članice EU. Što to znači? Koji je princip?
 
ja mislim da svi šta su ostali i opstali (Moto expert, DKS, DMC...) da bi imao slična iskustva... dugo se sa tim bave, i nema tu zajeba... bar ne namjernoga i očitoga... a uvik kad se uzima nešto polovno postoji rizik. i ja ako bi uzimao nešto iz vanka bi išao preko nekoga od njih... lipo je ne čut klasiku "svi su lopovi kod nas"...
Imaju čak i varijantu sa garancijom, ja sam si uzeo tu opciju npr. u tom slučaju si 6.mj miran dok ne istestiraš i ne uhodaš se sa motorom.
Klasiku sam i ja slušao kada sam kupovao, to je kod nas dio folklora...🎻
 
par njih salona rabljenih iz SLO u oglasima ima nevedeno da se mogu kreditirati i osobe koje nisu rezidenti SLO i nisu zaposleni kod SLO poslodavca ali su iz zemlje članice EU. Što to znači? Koji je princip?

Mislim da je riječ o kartičnom kreditiranju, ali nisam ziher...
 
Evo ja bih pohvalio trgovinu M Cros u SLO. trgovina sa rabljenim motokros motorima.
Vlasnik korektan, komunikativan.
Pošto mi je dojadilo imat posla sa raznim debilima koji na neviđeno ruše cijenu sa raznim sms ponudama itd,odlučio sam otič u M Cros i ponudit od sina yamahu yz65 u zamjenu uz doplatu za ktm sx85.
Brzo smo se dogovorili, nismo rušili cijene jedan drugome,pregledali motore..napravili ugovore popili piče,fino se ispričali i svi sretni i zadovoljni.
Tako da nisu baš svi lopovi🤣