DMC moto

razlika je i u tome što su momentalno za određeni motor koji želiš u top stanju na wilhabenu ili avtonetiju ili mobileu skuplji nego kod nas...
tak da neznam gdje svi ti experti nabavljaju motore upola cijene....


P.S. ak neko ima kakav motor ( mislim motor ne mt 07 i slična govna) a trebaju mu starčevići ili evri nek se javi :)
 
Već san negdje u nekoj temi napisao.
Kad prodavatelj je spreman na korekciju cijene, zamjene i slično, meni to pali lampicu sumnje da ga se želi riješit što prije i da tu treba biti više nego oprezan.
Kad prodavatelj istakne da je cijena fixna bez zamjena ili slično i da moli da ga zovu samo ozbiljni kupci, meni je to znak da čovjeku ne gori da ga proda. Da prodava motor za koji zna koliko vrijedi i zna da kad tad će se pojaviti pravi kupac koji je spreman platiti dobar motor.
 
  • Like
Reactions: neven
Ja sam kupio motor u DMC-u, provjerio ga u ovlastenom servisu po broju sasije i dobio ispis servisa/km koji su odgovarali stanju. Bio sam vrlo zadovoljan uslugom. Na motor nemam zamjerke.
i ja ga isto tamo kupio za keš....i opet sam htio pošto mi je bio dobar i sve kako su rekli....i sad naletim na ove razlike i naravno da povjerenje ode u 3
 
razlika je i u tome što su momentalno za određeni motor koji želiš u top stanju na wilhabenu ili avtonetiju ili mobileu skuplji nego kod nas...
tak da neznam gdje svi ti experti nabavljaju motore upola cijene....


P.S. ak neko ima kakav motor ( mislim motor ne mt 07 i slična govna) a trebaju mu starčevići ili evri nek se javi :)
Primjetia sam kad mun napise post,ti si odma ispod njega...napises iduci post.
Reka bi covik,da dilite postelju?!
 
  • Haha
Reactions: mate
i ja ga isto tamo kupio za keš....i opet sam htio pošto mi je bio dobar i sve kako su rekli....i sad naletim na ove razlike i naravno da povjerenje ode u 3
Svi u oglasima uredno lažu ali kad vidiš kupcu u očima da očajnički želi povjerovati, onda znaš da imaš mukija. :mrgreen: Većina nas je bila u obje uloge pa vjerujem da znate o čemu pišem.:ROFLMAO:
 
zanimljivo kako se tovari dižu na zadnji točak čim se spomene pojam ekspert....mora da je neka dobra spikica u pitanju
 
  • Like
Reactions: infinity and Matek
ja sam svoga uzeo od privatne osobe...stanje bilo više nego ok...nakon godinu dana provjerio šasiju i vidio vraćena kilometraža, ali ne od strane prodavača, nego dok je motor još bio u sloveniji... ja ga uzeo sa 40 tkm, a imao je sigurno nekih 60 tkm ako ne i koju iljadu više...nije mi jasno zašto vraćaju, ako motor normalno koriste i održavaju...motor ide super za 14 godina starosti...i još će toliko nadam se.
 
Bio u DMC-a htio uzeti Crosstourera 3 godine starog. Cjenkam se i dogovorim cijenu, ali moram napravit probnu vožnju. Motor je izgledao ok jedino su mi diskovi izgledali previše potrošeni za kilometražu na cajgeru. On kaže samo tu po parkiralištu. Zaozbiljno ? Sorry prodaj ti tu mačku u vreći nekom drugom.

Otišao kod Tomića. Probao, kapario, kupio.
 
Što da kažem kad budem jednog dana možda prodavao svoj sad ima 84000 km, motor redovito servisiran i nikad me nije ostavio nigdje niti se pokvarilo nešto već 7 godina kako sam ga uvezao iz Austrije.
Bi li ti kupio motor sa 100000 km, ne isto kao nitko, nema veze što je održavan i dobro izgleda, pa cijelo selo bi ti se smijalo da kupiš auto ili motor sa tom kilometražom na satu, zato svi skidaju, to što je motor star 10 godina i ima 24 - 27 kkm je sasvim normalno, stoji u garaži, vikend vozač, doktor, penzić, itd. i onda fino kupiš motor i sretan si što imaš malo kilometara, a možda voziš već preko 100000 na njemu a niti ne znaš :D
 
nedavno naletim na moj bivši motor u oglasniku
pa da ga zadnje vijeme nisu niako vozili skinuli su mu 120 000 km
ja ga proda osa preko 180 000

1653042713948.png

baš mi je ovu sliku na facebooku ibacilo jučer kao uspomena prije 4 godine
 
mene uopće kilometraža nije zanimala, cijena je bila ok za motor koji sam tražio i u stanju kakvom je bio. i bivši vlasnik uredan, odradio servis uložio 100 eura i vozi miško... al ok, svako se vodi svojom politikom, i to što sam uzeo motor star preko 10 godina nekome je smišno...al on ide i jebajiga ti sad...a za sve ostalo tu je Oryx kartica.
 
  • Like
Reactions: Village and Luke
Kad prodavatelj je spreman na korekciju cijene, zamjene i slično, meni to pali lampicu sumnje da ga se želi riješit što prije i da tu treba biti više nego oprezan.

U jednom smislu nisi u krivu, no malo mi je pregruba ta tvoja pretpostavka. Ja sam prodao i kupio puno toga na 2 i 4 kotača (pa i na 3) i uvijek - osobito na oglasnicima gdje je pružanje gušta cjenkanja i nade za one koji žele uštedjeti u biti plus - nije bila riječ o tome, no ne velim da ima ljudi kojima je šifra "hitno" u biti poruka da je spreman za značajnije spuštanje cijene, kao što je "cijena fiksna" poruka da mu nije hitno prodati i da je odlučio prodati po svojoj fiksnoj cijeni ispod koje ne ide (iako ni to nije zapisano u kamenu, bilo je pokleknulih na svoje principe...).

Znači, nije sigurno točno da onaj koji ima korekciju cijene nešto mulja, skriva ili da je frka (osobno uvijek nabijem cijenu iznad svoje parsto eura ili i više i dajem kupcu gušt cjenkanja i uvjerenja kako je prošao povoljnije), a nije nikada bila situacija da je hitno, da se želim riješiti vozila ili da nešto ne štima... Dapače sa, puno puta dobio priznanje od kupca da je stvarno sve onako kako sam napisao i rekao i je kupoprodajni odnos između nas bio na visokoj razini, osobno bih smatrao prezamornim za mene samoga da muljam ili lažem, što je nerijetko i glupo jer ljudi će ionako doći, vidjeti, probati, pa čemu onda srati bezveze i trošiti svoje i njihovo vrijeme, i oni svoj benzin... na žalost, ima dosta tupana koji misle da mogu smuljati i da je lagati o prodajnoj robi nešto najnormalnije.

Kad prodavatelj istakne da je cijena fixna bez zamjena ili slično i da moli da ga zovu samo ozbiljni kupci, meni je to znak da čovjeku ne gori da ga proda. Da prodava motor za koji zna koliko vrijedi i zna da kad tad će se pojaviti pravi kupac koji je spreman platiti dobar motor.

Ima i tu nešto, složio bih se, iako nije nužno da je roba u redu samo zato jer se njemu ne žuri... uglavnom, kao i u svakoj kupoprodaji rabljenih stvari, postoji rizik na kojega treba uvijek računati, no zato se uzdaj u oko i uho i iskustvo, tvoje ili nekoga tko ti u tome može pomoći... uglavnom, nastup povećane pažnje i širom otvorenih očiju je uvijek vrlo poželjan, čak i kad kupuješ od frenda...
 
Znači, nije sigurno točno da onaj koji ima korekciju cijene nešto mulja,
Mrzim cjenkanja. Niti se cijenkam kad kupujem, niti kad prodajem
Isto tako nikad nisam nešto prodao da ga se riješim jer je pred raspadom.
Sve je tip top.
A da se može dogodit sranje, može. Moj frend koji je automehaničar je prodao mamin auto tipu koji ga je molio da kad god da se odluči prodati, da je on kupac bez obzira na cijenu. Znači novo auto kupljeno, servisirano, prodano tom liku nakon 5-6 godina sa 100K, da bi mu se motor sasuo nakon godinu dana.