DMC moto

grafit

Well-known member
inače ne volim pljuvati ljude i firme ,ali ovaj mi je stvarno digao tlak .Zovem gospodina u utorak u vezi motora na oglasu ,sve ok čovjek se javi popričamo pošalje mi još slika .Kaže mi da će sutra poslikati servisnu i poslati još slika ok fer .Sutra ne zove ne šalje ništa i to je ok Jučer ja ponovno zovem javi se ,kažem da me motor interesira i najvjerovatnije ga kupujem sa cijenom do registracije(motor je uvoz iz Slovenije ) zamolim ga da da konačnu cijenu i uvjete kupovanja 8rok isporuke itd) .Čovjek prijazno reče dok dođe u ured odmah šalje ,ok ja čekam jučer ništa nazovem jutros a on mi priopći da je motor prodan jučer popodne .E pa sad ako zovem od utorka i zainteresiran sam za kupnju i kupio bi taj motor 99%Pitam se da li je bio problem nazvati na telefon ili poslati mail sa upitom da li kupujem ili ne .Totalno neozbiljno i bezobrazno  :palacdolje:
 
Da se kilces Janez dopeljao bi ga na kucnu adresu.
Meni se isto dogodilo samo nisam kupovao motor.
Jos sam rekao da dolazim sutra ujutro po stvar.
Da nema beda nazovite popodne za dogovor pa se vidimo.
Zovem popodne PRODANO.
Hvala susedi, niste svi takvi,...
 
Kolega prije 2 tjedna dogovori u Njemačkoj motor, pojavi se liku na kapiji kaže ovaj prodan jučer  :shock:
Krene posran nazad i rikne mu kombi. Plati šlep službu da mu dovuku kombi nazad..  :?

Uglavnom super si prošao.. :mrgreen:
 
Bio sam u salonu (zapravo šator na dvorištu) u Sloveniji gdje se motori nalaze koje Damir oglašava kod nas. Uglavnom, tamo u Sloveniji je drugi tip (Dimitrij, čini mi se) koji prodaje iste motore slovencima. Dok sam ja jedne subote bio gore, došlo je 5-6 domaćih gledati motore. Zato je moguće da je za vrijeme dok si ti s njime pregovarao o motoru, taj slovenac već prodao motor nekom tamo. Jedan radi bez da zna što drugi radi...i ispadne frustrirajuće za kupca.

Kad sam išao u jedan drugi salon u Sloveniji, oni su mi  3 dana prije dolaska rezervirali motor (bez da sam dao ikakvu kaparu) i kad sam došao pogledati motor čekao me kod ulaza, pripremljen za pogledati, dali mi i probnu vožnju. Puno ozbiljniji pristup.

Sent from mTalk
 
ko prvi donese kešovinu, njegova djevojka, nevidim nigdje problem
 
črnomerec said:
ko prvi donese kešovinu, njegova djevojka, nevidim nigdje problem
nije to pijaca ,ako imaš firmu za trgovinu vozilima onda to traži malo ozbiljniji pristup ,Mada nebitno ionako ima par motora koje sam gledao i jednog dogovorio <
 
grafit said:
nije to pijaca ,ako imaš firmu za trgovinu vozilima onda to traži malo ozbiljniji pristup ,Mada nebitno ionako ima par motora koje sam gledao i jednog dogovorio <
decki uzmu proviziju od par sto eura, i nisu neka trgovina, tako da po meni sve ok, a vjerovatno imaju i puno  poziva od raznih jebivjetara, tako da... nisu oni lidl, ili konzum
 
vjerovatno imamo različite poglede na posao ,jer i sam prodam i popravim poneki motor i gledam da to bude maximalno korektno .Zato mi je to zasmetalo ali jbg sto ljudi sto ćudi
 
takvih koji telefonom jave da sutra dolazepo motor sa kešom vjerojatno oni imaju 20 dnevno

a njih 20 ne dodje

ko prvi s parama njegov motor


Srki
 
grafit said:
vjerovatno imamo različite poglede na posao ,jer i sam prodam i popravim poneki motor i gledam da to bude maximalno korektno .Zato mi je to zasmetalo ali jbg sto ljudi sto ćudi
jebi ga, ja sam ugostitelj, a mi smo prevaranti
 
Ti telefonski dogovori, to je sve k..

Svaka cast na tvojim ozbiljnim namjerama, al dok ti ne dodjes tamo, pogledas motor i uplatis kaparu, osobno ili prek racuna..jbg, ko prvi..
 
usput još jedna neuspjela kupnja u ZG ,prijtelji pogledali motor dogovorio sve jer vlasnika osobno poznaje moj prijatelj ,i ponovno poruka sory prodan motor ,dan prije.Nakraju kupio motor u Rijeci dogovorio se sa čovjekom u četvrtak ,danas ga pokupio .Ove fore tko prvi njegov motor su istrcane ,nekad je dogovor bio dogovor sad je to sve k...c i od ljudi i dogovora !
 
grafit said:
usput još jedna neuspjela kupnja u ZG ,prijtelji pogledali motor dogovorio sve jer vlasnika osobno poznaje moj prijatelj ,i ponovno poruka sory prodan motor ,dan prije.Nakraju kupio motor u Rijeci dogovorio se sa čovjekom u četvrtak ,danas ga pokupio .Ove fore tko prvi njegov motor su istrcane ,nekad je dogovor bio dogovor sad je to sve k...c i od ljudi i dogovora !
zakaj nisu dali kaparu? meni ko neda kaparu, ne cuvam ni deset sekundi
 
nebitno u Rijeci kupio dobar motor i upoznao dva dobra motorista  (y)
 
bbking said:
Bio sam u salonu (zapravo šator na dvorištu) u Sloveniji gdje se motori nalaze koje Damir oglašava kod nas. Uglavnom, tamo u Sloveniji je drugi tip (Dimitrij, čini mi se) koji prodaje iste motore slovencima. Dok sam ja jedne subote bio gore, došlo je 5-6 domaćih gledati motore. Zato je moguće da je za vrijeme dok si ti s njime pregovarao o motoru, taj slovenac već prodao motor nekom tamo. Jedan radi bez da zna što drugi radi...i ispadne frustrirajuće za kupca.

Kad sam išao u jedan drugi salon u Sloveniji, oni su mi  3 dana prije dolaska rezervirali motor (bez da sam dao ikakvu kaparu) i kad sam došao pogledati motor čekao me kod ulaza, pripremljen za pogledati, dali mi i probnu vožnju. Puno ozbiljniji pristup.

Sent from mTalk

Radi se o firmi. R moto u Rimskim toplicama - slo! Taj dimitrij je gazda a damir iz Zagreba prodaje motore (njihove  ) kod nas!! Također ti doveze motor u Hr gdi treba. Čovjek je stvarno ok a sve to govorim jer sam kod njih 2015 kupio motor a Damir mi je dopelal motor s kombijem na jankomir u carinu, napravil špediciju, homologaciju a ja sam samo otpelal motor na tehnički. Ukratko , bio sam jako zadovoljan sa njima. (y)
 
grafit said:
... ,nekad je dogovor bio dogovor sad je to sve k...c i od ljudi i dogovora !

Nekad je vrijedila izreka: "Čovjeka držiš za riječ, vola za rogove",

ali vremena su u banani i riječ ne vrijedi ništa.

Iako u ovoj situaciji mogu shvatiti i prodavača. Keš ima prednost ispred riječi koja je izgubila na cijeni.
 
Ja imam skroz ok iskustvo i sa Damirom i R-moto. Iako je bilo promjena nakon dogovora sa moje strane, jer smo trebali uzeti 2 u kompletu a kolega je našao nešto drugo. Probna vožnja bez ikakvog pitanja, ogledavaj kako i koliko hoćeš, daju nekakvu garanciju 1000 km, nisam primijetio neko muljanje. Dovezao mi ga doma kombijem, ne bi bolje prošao ni da sam posudio kombi i sam to rješavao. Nemam ni kuku da samo prikolicu posudim, jbg...

Srki said:
takvih koji telefonom jave da sutra dolazepo motor sa kešom vjerojatno oni imaju 20 dnevno

a njih 20 ne dodje

ko prvi s parama njegov motor


Srki

Pa još pomnoži sa trenutnim stanjem u šatoru, naši i slovenski oglasnici. R-moto okrene stotine motora godišnje, svaki dan imaju tamo par desetaka mušterija koji ogledavaju. Ako se uloži malo truda, ode pogledati i dogovori tamo, ne bi trebalo biti problema. Ovako na daljinski, slanje slika i to... zar bi zbilja uzeli motor na takav način? :?
 
Moje iskustvo sa njima je odlično. Sam sam našao motor u Sloveniji, dogovorio sa DMC-om da mi ga dovezu u ZG i riješe sve do registracije. Otišao, probao, kupio, zvao ih, došli su za sat ipo po motor, natovarili u kombi i za 2 dana je motor bio za isporuku i registraciju. Svi papiri riješeni, jučer registrirao bez problema.
 
Enigm@ said:
Moje iskustvo sa njima je odlično. Sam sam našao motor u Sloveniji, dogovorio sa DMC-om da mi ga dovezu u ZG i riješe sve do registracije. Otišao, probao, kupio, zvao ih, došli su za sat ipo po motor, natovarili u kombi i za 2 dana je motor bio za isporuku i registraciju. Svi papiri riješeni, jučer registrirao bez problema.
i koliko te je koštala ta usluga ? Dal voze motore i iz Italije ? npr. ja nađem motor na netu u sjevernoj It a oni ga dovezu i sve obave do registracije.Kolko bi okvirno koštala ta usluga ? naravno ne računamo posebni porez i homologaciju (to ja plačam)...