do Budve i nazad...

stipe_zd

Member
Evo kratki putopis  :021:

Ovog lita i zena i ja imamo u isto vrime godisnji odmor pa nakon kratke rasprave, odlucujemo da se ide u Budvu i u pet dana planiramo proci cijelu crnogorsku obalu...

Zahvaljujuci clanu tdm93, aleksandru, koji nam je nasao smjestaj u zadnji moment, to nam je sve i uspilo!

Stari, hvala jos jednom!  (y)

Svoj skuter smo prodali i uzeli NRGja za grad, sa njim nismo mogli ici, pa nam je zenin brat ponudio njegovu vespu gts250
Na pocetku nismo htjeli ici, ali na njegovo inzistiranje i nagovaranje, ipak smo odlucili uzeti vespicu...

Prvi dan, spremanje i kretanje...

Sat pokazuje 22080km, ulilo se gorivo, pregledalo ulje i voda, gume i motoric je spreman za put.

Sve sto nam je trebalo je stalo ispod sjedala, otraga u kufer i u dva ruksaka

apelqb.jpg


Prvo stajanje je bilo u Vodicama, malo vode, papice... 

10mmn2c.jpg


nakon toga produzujemo do Splita, u McDonals, tu rucamo...

2j45bhv.jpg


i picimo dalje do Makarske...

ohuwkg.jpg


Popili smo kavu, malo odmora i za dusu i a guzicu  :mrgreen:

U Dubrovnik stizemo, parkiramo vespicu... Nismo bas nesto pretjerano tu stajali, vec smo bili par puta, malo smo prosetali i otisli dalje.

2f0geja.jpg


Dolazimo na granicu i tu gubimo cirka 20tak minuta, nekakav zastoj je bio, oteglo se...

Stalno pricam zeni o aprili mani, kako super izgleda a ka skuter je pa moze i ona voziti, i bas tad lik do nas staje na njom, full oprema, ja odusevljen sa njom... motor izgleda prejebeno! Pravi putni!

Pricao sam sa vlasnikom i on je isto odusevljen sa apriliom. Lipo se vozi, lipo ide u zavoje, udoban, sve!!!

29f36s0.jpg


I konacno, ulazak u Crnu Goru, cilj je blize i blize, a guzici sve tvrdje i tvrdje  :mrgreen:

hsm9f9.jpg


Smjestaj nam je bio u Lastvi Grbaljskoj, mjestascu 7km od Budve. Tamo smo stigli oko 9 navecer, nakon 12 sati voznje, razgledavanja, zafrkancije...

Soba je pristojna, cista, klima, tus i krevet, sto nam vise triba...

Sljedecih par dana smo stalno picili Tivat, Budva, Kotor, (imamo frenda u Porto Montenegru) a jedan dan smo picili i do Ulcinja
Budva je super mjesto, samo sto smo uletiti kad je bila najveca guzva, pa nismo imali bas nekog svog mira.
Guzva na svakom koraku, ali je nocni zivot prejeben!  (y) a zena ka u prici, svaka u haljinici, dekolteu, izgubis oci samo tako  :tongue:
Kotor me odusevio, malo mjestaste ali jednostavo prelipo! I tu smo uletili u guzvu, taman su stigla dva kruzera, ljudi ka u prici, vlasnici restorana zadovoljno trljaju ruke  :mrgreen:
Sv. Stefan, prelipo mjesto koje nismo uspili viditi jer je nekakav jadnik iznajmio cijeli otocic na tjedan dana jer se, zamisli, zeni  :misli:
Ulcinj, isto guzva za popizditi, samo smo prosetali, rucali i otisli dalje...

Staviti cu samo par slikica da se vidi...

 
Povratak je bio istum putem nazad, ali od dubrovnika prema Metkovicu, pa Ljubuski, Grude, Siroki Brijeg.

Tu imam rodjake, pa smo bili na festi, prespavali i sutradan grenuli dalje...

Nazad na Imotski, pa na autocestu do sibenika, opet McD, pa kod frenda u Murter

U Murteru pijemo pice i picimo dalje za Zadar :)

Sat pokazuje 23450 sveukupno -  1370km

Put kao put je bio super, vidili smo svacega novoga, bili svukuda, i izvozali se samo tako :D
Crna gora me odusevila, jako lipo misto, mada mislim da nas dalmatince bas i ne vole.

Vespica je radila bez greske, fali snage, al ajde, sjedalo bas i nije udobno za duga putovanja, ali uz cesta stajanja se izdrzi...


Malo teh. podataka

Vespa gts 250, 21ks, 160kg, max 140km/h
nas dvoje, cirka 170kg, plus torbe i stvari, mozda sve skupa do 190kg...

1370km ukupno, potrosnja mi je varirala od 3.1 do 3.3, a na autocesti se popela na 3.7.

Trosak cijelog puta je bio 500kn gorivo, 760kn smjestaj a sve ostalo hrana i pice, sveukupno cca 2800kn za godisnji od 5 dana... mi zadovoljni!
 
super (y)

Vespa ko bonbon, juri sa dvoje plus stvari skoro ko BMW GS :mrgreen:



Srki
 
Čekaj... bili ste u Ulcinju, a niste bili na plaži?

Mislim... 12 kilometara pješčane plaže triba bar povirit, ako ništa drugo.



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Shepa said:
Čekaj... bili ste u Ulcinju, a niste bili na plaži?

Mislim... 12 kilometara pješčane plaže triba bar povirit, ako ništa drugo.



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

...i bacit na picigin. :misli: :neznam:
 
Ima i onih malih vala di te skuter sakrije ako si slučajno u naked stanju  :mrgreen: .Lip brzinski đir ali idući put radi ovih piciginaša 12 km sabuna nemoj propustiti  :LOL: Herceg Novi i sadašnji Porte Montenegro ili ti bivši Tivat nemoj fulati.
 
Zog said:
...i bacit na picigin. :misli: :neznam:

dođete u dom na Savi i u prvu lokvu oooodma picigin bacit :LOL: :LOL:


Srki
 
a Perast,nemoj mi reć da ste njega priskočili..ja sam dolje svako lito,ovo nisam iša nažalost,i nisam primjetija da nevole nas dalmatince..hrvate općenito..toliko mi se ljudi,mislim pritom na mlađu populaciju,ispričavalo zbog svega što su nam crnogorci učinili prije 20-ak godina..nisu ljudi ludi,znaju svi sta je bilo..u svakom slučaju,lip đir ste napravili
 
Zvuči kao super putovanje, fun sam roadtripova i ispunjenih putovanja sa smislenim početkom i krajem :)