Dobar putni kit za krpanje guma?

Krpao sam gumu sa vidom jedanput.
Prekjučer je forumski sabor u minimalnom broju (2) u poznatom incognito kafiću odlučio da je kompresor obavezan.
Ide u brzu proceduru da se forumski ozakoni.
Trebo si kupit dva
 
Pratim temu, zapisujem tko je sve kupio pumpu kao i lokaciju gdje žive.

"Halo, Bricks je, sa foruma...taaako je, upravo taj (y)...neee, nisam to ja bio napisao, garant si me zamjenio s nekim drugim khm nego čuj, evo me taman u tvojim krajevima s probijenom gumom, jes' ono ti na forumu bio napisao da imaš pumpu, sasvim slučajno imam i screenshot kao dokaz..." :mrgreen:
 
S crvima od Slime-a odlična iskustva. Nakon 5 godina kuhanja i pečenja na motoru, i poprilične količine prašine na njima, i dalje funkcioniraju. Neki dan kolegi s njima krpao gumu na autu.
 
Imam bogato iskustvo s krpanjem guma pa me to ponukalo da se dobro opremim. Crvi za krpanje su mi postali rutina i još nisam imao problema s njima. što na motorima, što na autima do sada sam destak puta uspješno krpao gume kad su bile probušene čavlima ili vijcima što je najčešći problem.
Spray sam koristio samo jednom, također uspješno ali njega vulkanizeri ne obožavaju pa ga izbegavam.
Prije nekoliko mjeseci sam kupio akumlatorski kompresor Xiaomi https://mi.hr/xiaomi-portable-electric-air-compressor-1s-pump . Tada je koštao 359 kn a sada mu je cijena 399 kn. Možda je malo preskup ali provjereno vrijedi svake kune. Često ga koristim i stvarno je čudo tehnike. Moćan je izdrživ tako da mu još nisam uspio ispitati kapacitet baterije. Primjera radi, pumpao sam potpuno praznu gumu na susjedovoj Škodi Octaviji (mislim 205/55/17) i bilo je potrebno oko 12 minuta da je napumpa na propisani tlak. Mislim da je preostalo još baterije za još 2-3 gume.
Osim toga prednost ovog kompresora su stvarno male dimenzije tako da se za njega uvijek nađe mjesta.
Nedavno sam nabavio novo sredstvo za krpanje probušenih guma. Radi se o metalnim vijcima u čijim navojima se nalazi neki premaz na bazi gume (ili već čega, nisam siguran..) . Vijci dolaze u dvije veličine i namjenjeni su za krpanje rupa promjera 0,1 do 3 mm i 3 do 5 mm. Upotreba je jednostavna jer samo treba iz gume izvući predmetoji ju je probušio (čavao, vijak...) i križnom kacavidom u rupu zavijemo ovaj posebni vijak. Vijak bi trebao zabrtviti rupu i trajno ostati u njoj. Kako se troši guma tako bi se trebao trošiti i vijak bez opasnosti da ispadne i da guma ispusti zrak. Barem tako stoji u uputam a ja još nisam imao prigodu isprobati ih u praksi. https://www.aliexpress.com/item/1005003356546543.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.29701802klJs3C
 

Attachments

  • Xiaomi kompresor 1.jpg
    Xiaomi kompresor 1.jpg
    32 KB · Views: 0
  • Xiaomi kompresor 2.jpg
    Xiaomi kompresor 2.jpg
    24.5 KB · Views: 0
  • Vijci za krpanje guma.jpg
    Vijci za krpanje guma.jpg
    26.2 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: maRRin 06