Dobar putni kit za krpanje guma?

zvaker

Active member
Može li preporuke za dobar kit za krpanje guma, dakle kad se neželjeno desi u nekoj pripizdini.

Thx
 
Mislim da si mislio na tubles gumu, jer za animu samo flekica radi.
Ma najobičniji pjena sprej od 70 kuna. Radi fenomenalno. Isprobano 2 puta. Napuniš, zarotiraš 1-2 kruga, pričekaš 10-15 minuta i slobodno po gasu. Sutradan u prvog vulkanizera da ne zasereš felnu. Ako pjena ostane dugo, ubit ćeš se od ribanja felge iznutra, a gumu možeš bacit.
Ja više ni na autu ne mjenjam gumu. Samo pjena. Zakon.
To vrijedi samo za probušenu gumu, čavao i slično. Ako je rasparaš sa strane, plači.
 
Da dignem temu.
Počastio sam se.
Još danas 71 kunu jefrinije.
D6F75F13-EB0A-4E15-901D-23A1E4B1AFC1.jpeg
 
Da baterijski. Za po putu crv i to je to.

Imao ove godine situaciju... .nedjelja, jos i praznik, guma ne probusena nego prerezana (skoro 1cm rez). Dovuko se nekako do benziske u Krapini koja je 1-2km od kad sam osjetio da nesto nije u redu (zivim u ZG), vidio da nema smisla krpat crvom jer nista nebi pomogao, a i nisu ga imali na pumpi. Zvao frendove u KR, niko nemre pomoc jer realno ni ne mogu mi pomoc osim organizirat slep, a to mogu i sam. Odlucio se na kupovinu spreja, nekako (uz pomoc djelatnika pumpe jer je sprej pustao na ventilu i trebalo ga je jako stisnut) nasprejao tu smjesu u gumu, pricekao 20tak min, napumpao na 3 bara (pustalo je odma) i lagano do slijedece benziske. Tamo je bilo oko 1 bar, napumpao na 3 i do slijedece. Tamo je bilo 2 bara, napumpao opet na 3. Dosao do ZG nekako. Drugi dan u gumi bilo 1.5 bar.
 
  • Like
Reactions: enduro
što za buvele? tj. zračnice? ili kako se već pravilno zove? nedaj bože potribe, ja nosim sprej, a ako on ne upali onda Oryx kartica... jel ko krpio sa sprejem, bude li tu spasa ikakvog, bar doteturat negdi nekako...
 
što za buvele? tj. zračnice?


Koliko je meni poznato (iz mladjih dana sa biciklom :D ), za zracnice je jedino rjesenje promjena zracnice, tj krpanje iste nakon sto ju se izvadi.
 
Ja također mislim da sprej ne pomaže kod zračnice...
Kad smo kod spreja...kupiš sprej, voziš ga sa sobom par godina, jer ti, hvala bogu, ne treba, pa tako prođe 3,4,5, 6 godina, kao kod mene, sprej voziš i dalje, a tko garantira da u slučaju potrebe išta vrijedi taj sprej kojemu je rok upotrebe davno istekao...
Zato je komplet s crvima, zakon.

...a da ne pričam kad sam sprej vozio u 15-tici davnih dana u onom malom bunkeriću ispod sica, ofrlji zamotan u neku krpu, koja je svako malo trebala...i tako truck,truck, jedan dan samo pjena izlazi iz bunkerića, po cijelom motoru, naravno toplom, da se ljepše zalijepi...probušila se na one limove u bunkeriću...
 
što za buvele? tj. zračnice? ili kako se već pravilno zove? nedaj bože potribe, ja nosim sprej, a ako on ne upali onda Oryx kartica... jel ko krpio sa sprejem, bude li tu spasa ikakvog, bar doteturat negdi nekako...
Jesam i na autu, i na motoru.
Držalo je do redovite zamjene guma.

Doduše, nisu to bile rupetine ka kod pravih rvackih muževa, u gumu od auta se zabila inox samorezna vida, a u zadnjoj od motora je bila brokva 10-ka, mislim da je čak bila pocinčana. :ROFLMAO:

Brokvu/vidu izvučeš iz rupe, zarotiraš kolo da je rupa prema dole/podlozi, navidaš cijev od spreja na ventil i napumpaš.
Za auto sam potrošija manje od pola spreja, dopumpa sa nožnom pumpom.
Za motor sam potrošija isto toliko, dopumpa kompresorom na benzinskoj.
I još je ostalo u boci.
:mrgreen:
 
Ja imam sprej pod sicom, još nikad mi nije trebao, zapravo je nevjerojatno da vozim motor svakodnevno već 30+ godina i nikad nisam probio gumu niti na motoru niti na autu, auto vozim rijetko, uglavnom kad nešto prevozim ili kad idemo negdje kao obitelj, ili kad je vani ispod 5 stupnjeva.
 
Ja imam sprej pod sicom, još nikad mi nije trebao, zapravo je nevjerojatno da vozim motor svakodnevno već 30+ godina i nikad nisam probio gumu niti na motoru niti na autu, auto vozim rijetko, uglavnom kad nešto prevozim ili kad idemo negdje kao obitelj, ili kad je vani ispod 5 stupnjeva.
Zadnjih 100tinjak tisuca km sam samo razrezao zadnju gumu na motoru (gore opisano). Prije toga u jednoj godini imao 4-5 probusenih zadnjih guma, toliko je bilo ucestalo da su mi u Auto Dario dok su jos bili u Trnskom znali i besplatno pokrpat jer su se sazalili nad sudbom kletom :mrgreen:
 
  • Wow
Reactions: Luke
Krpao sam gumu sa vidom jedanput.
Prekjučer je forumski sabor u minimalnom broju (2) u poznatom incognito kafiću odlučio da je kompresor obavezan.
Ide u brzu proceduru da se forumski ozakoni.
 
Baaaaah.,ja prosao kraj diskonta Bingo iz Medjugorja prema Ljubuskom ,i tu kutiju za krpanje komplet uzeo... 4KM ... tj.,oko 16 kuna.,ali i mali kompressoric na 12V.,uvijek nosim kad je Djirada malo di dalje...