Dobre prilike u oglasima

oltajmer s spofarbanim felgama ... a 2 vredi možda čak 2 ipo :)

Za te felge sam bio 50:50 dal ih vratit u crno al sam jednostavno lijen i nemam vremena se s tim zafrkavat...

A meštar kaze da su mu ove crvene odlicne pa eto za sad ostale crvene...

Al se boja odlicno drzi s obzirom da su pred 17 godina farbane 😁
 
Moje mišljenje je drukčije, ako si kupio motor za 10.000 eur. prosle ili ove godine i ostane ovako sve, za 2-3 godine proda-ćeš ga za isto 10.000 eur., nema zarade., a i nesto ce se potrositi na dodatnu opremu, nove gume...servisi...
 
Pa isao sam i ja nekako tom racunicom, ali vise nisam ni u sta siguran.
Ja sam ove godine uzeo novu mt09 u 2 mj. sada mogu dobiti iste novce za nju,čak i malo više,a to je na novi motor a sam znaš da je za novi motor nekada vrijedilo da čim ga ispelješ iz dućana odmah gubiš 20%. Znači umjesto da držim novce ispod jastuka,kupim nov motor na početku sezone,odvozim sezonu i opet pod jastuk vratim iste novce 😁
 
Moje mišljenje je drukčije, ako si kupio motor za 10.000 eur. prosle ili ove godine i ostane ovako sve, za 2-3 godine proda-ćeš ga za isto 10.000 eur., nema zarade., a i nesto ce se potrositi na dodatnu opremu, nove gume...servisi...
Kupiš motor,voziš ga 3,4 g i dobiješ iste novce i tebi je to malo jer potrošio nešto na opremu? Pa nije to nekretnina da ne pada cijena. Ovo s gumama i servisom bolje i ne komentirati,šta bi novi vlasnik trebao platiti naknadu za gume koje si potrošio,i za servise i vjerovatno i za registraciju?
Onda mislim da bi ti trebao platiti ako ne cijelo gorivo koje si potrošio onda bar pola 😁
 
Last edited:
Ma nisam ni mislio tako, ali valjda nisi razumio ili zaključuješ na brzinu po svome, naravno da ćeš u te 2-3 godine potrošiti na servise, nove gume i neke sitnice iz ljubavi .,/ Valjda.../, i tražiti za motor istu cijenu koju si dao, hoću reci... onaj koji kupuje taj motor je na dobitku...a ti si uvjek na gubitku...poradi tog održavanja., / ope-Valjda/., zato ne možeš vratiti nikad iste novce pod jastuk...,a ja kad dodje vrime prodaje, dajem sa punim rezervoarom.,a cijena je sukladna situaciji i stanju viđenog...oš-neš... ali do-sad,nisam nikad imao problema sa prodajom,moji Stromovi i danas voze svi...
 
  • Like
Reactions: Dene
Ne isplati se u te svrhe uzimati "konfekciju", tj. motore koji nisu nesto posebno (naravno, ne zelim reci da tvoj MT09 nije super motor).
Mislim da je, barem ovamo u DE, bolje rjesenje neki Harley ili motor kojeg pratim vec par godina: Suzuki M1800R. Prije 3 godine se mogao uzeti za 7-8k€ sa max 30kkm i u odlicnom stanju. Sad su i oni unakazeni i sa preko 60kkm preko 10k€.
A i Paf je u pravu. Nema tog motora kojeg cu ja kupiti i necu jos barem 1000€ nepotrebno ulupati u njega :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: s2r and Paf
Ne isplati se u te svrhe uzimati "konfekciju", tj. motore koji nisu nesto posebno (naravno, ne zelim reci da tvoj MT09 nije super motor).
Mislim da je, barem ovamo u DE, bolje rjesenje neki Harley ili motor kojeg pratim vec par godina: Suzuki M1800R. Prije 3 godine se mogao uzeti za 7-8k€ sa max 30kkm i u odlicnom stanju. Sad su i oni unakazeni i sa preko 60kkm preko 10k€.
A i Paf je u pravu. Nema tog motora kojeg cu ja kupiti i necu jos barem 1000€ nepotrebno ulupati u njega :mrgreen:
Nisam ni misli da je moj motor neka investicija,nego sam ti dao primjer kako trenutno ni na takvom motoru ne gubiš cijenu.Znaći,prije bi na svatkom novom odmah izgubio 20,30%,sada kroz godinu ništa. Drugo,govorim ti ako imaš novac koji ti stoji,npr. 10000 eura,iduće godine i dalje ćeš imati 10000 eura,ako uzmeš motor za tu cijenu iduće godine ćeš imati sigurno više,ali da vratiš nazad 10000 eura pa opet se isplati,imaš i dalje iste novce a godinu dana si guštao u nećemu
 
Tu kao da ne kužite da 10000€ danas vrijedi puno manje nego prije 4 godine
Nitko to nije rekao. Naravno da smo svjesni inflacije i svega sto povlaci za sobom. Pitanje je da li se to moze malo ublaziti ulaganjem u motor (ipak smo na motori.hr forumu, zar ne?) i kao sto kaze Dene, profitirati malo i od gustanja u istom.
 
  • Like
Reactions: Dene
Sve je to isto kao prije inflacije...samo malo skuplje...
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Ako sam mille platio 1800 eur, znači da sam u plusu sada 200 eur?
Na papiru jesi- u stvarnosti nisi..
Pretpostavljam da shvaćaš da si prije par godina za tih 2 tisuće eura mogao kupiti XY proizvod, danas taj isti XY proizvod košta ko onda + 20% bar (zanemarimo lovce na jelene)
 
Inače ovakve savjete naplatim ALI pošto smo forrumaši evo vam za đabaleska: Kupite Kawasaki Z750, Yamahu Fazer 600 i ako me moji grafovi ne lažu, za dvije-tri godine budete poduplali pare.. slično ko kod bitKONJA.
Ako se to ne ostvari, kriva je "duboka država ,sotonisti, molitelji, Trump, Biden.."- ma ko god ali JA nisam.. donacije primam na PejPel hvala.
 
Inače ovakve savjete naplatim ALI pošto smo forrumaši evo vam za đabaleska: Kupite Kawasaki Z750, Yamahu Fazer 600 i ako me moji grafovi ne lažu, za dvije-tri godine budete poduplali pare.. slično ko kod bitKONJA.
Ako se to ne ostvari, kriva je "duboka država ,sotonisti, molitelji, Trump, Biden.."- ma ko god ali JA nisam.. donacije primam na PejPel hvala.
Zapratite me za vise savjeta :ROFLMAO:
:ROFLMAO:
 
  • Haha
  • Love
Reactions: pikacu79 and bebeli
Za te felge sam bio 50:50 dal ih vratit u crno al sam jednostavno lijen i nemam vremena se s tim zafrkavat...

A meštar kaze da su mu ove crvene odlicne pa eto za sad ostale crvene...

Al se boja odlicno drzi s obzirom da su pred 17 godina farbane 😁
Ma znam zajebavam..
 
  • Like
Reactions: karadolo46
Na face-u ima za prodaju crvena Honda NC750X s dosta opreme u Kaštelima. Neki kolega iz foruma ili netko poznati? Čisto da znam da se uputimo iz Zagreba.
 
Prodajem svog ljubimca ako nekog interesira. Nemam šta napisat o motoru, u perfektnom stanju je. Nema prijepisa.