Dobre prilike u oglasima

Takovi koje navodiš su velika manjina u Hrvatskoj, i to se ne tiče samo BMW-jaša, nego i svih ostalih. Hrvatska je zemlja u kojoj prosječni motociklist napravi samo par tisuća km godišnje. A da li ima smisla - otprilike kao i tvoje izbjegavanje motora zbog nekog umišljenog obrasca...

Velika većina motocikala koji su kupljeni u Hrvatskoj ima male kilometraže, oni sa debelima su pretežito iz unosa izvana. Iako je moguća odstupanja od tih pravila lako provjeriti, bilo da ima malo km, bilo da ima puno....

Aha...je, zato su oglasnici puni 15+ godina starih vrhunskih prilika, limited edišna i nema kaj nema od opreme sa 25-30k km za 60-80% cijene novog. I fenomenom smanjivanja kilometara svakim idućim vlasnikom, jbg....tak je to kad se svi vole voziti u rikverc. Čini mi se da si ili novi u biznisu ili si klasa optimist :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Ako sam dobro shvatio, čini mi se da vlada mišljenje kako je kupovina motora iz uvoza loša stvar. Pa da sad ne tražim po forumu, zašto je to tako? Ozbiljno pitam.
 
Ako sam dobro shvatio, čini mi se da vlada mišljenje kako je kupovina motora iz uvoza loša stvar. Pa da sad ne tražim po forumu, zašto je to tako? Ozbiljno pitam.

Ne znas mu povijest vjv misle na to. Moj je iz Italije uvezen 2018 godine i od ove je u mene. Talijani glase kao losi prema motorima i da ne odrzavaju a ovaj je doslovno kao iz tvornice. Ma sve kako naletis. Zato imas oci i trazis sto ti odgovara.
 
Ne znas mu povijest vjv misle na to. Moj je iz Italije uvezen 2018 godine i od ove je u mene. Talijani glase kao losi prema motorima i da ne odrzavaju a ovaj je doslovno kao iz tvornice. Ma sve kako naletis. Zato imas oci i trazis sto ti odgovara.
Povijest, mda... Ako ne znam vlasnika osobno ili preko prijatelja, ne vjerujem nikome. Za auto koji sam kupio nov u Hr sam tek iz oglasa auto kuće kojoj sam ga nakon 8 godina prodao saznao da je bio garažiran i da ima servisnu knjižicu, a zakleo bi se da sam ga parkirao na ulici i nakon prvog servisa servisirao kod poznanika. :mrgreen: S druge strane, posljednja dva auta i motor su mi uvoz, baš iz Italije. Nikad nikakvih većih problema, što sam platio to sam dobio. Čak
su i paketi opreme bili konkretni, ne goli pištoji kakvi se kod nas u startu kupuju. Kako kažeš, oči, i malo sreće, i ne vidim zašto bih dao prednost "domaćem" vozilu. Na kraju krajeva, nisam baš stekao dojam da smo nešto poštenija nacija od ostalih pa da je baš sve onako kako se prikazuje...
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
zanimljivo je kako se na ovom forumu pojedini debilčići uhvate ko muhe na drek dok se u negativnom kontekstu spomene nešto na što svršavaju u najmokrijim snovima; ti na šuplju cijev svemirske tehnologije s titanskim popnitnama, štica i mac na 954, joke na jamajku, srki na mješalicu i goveđe šupke🤩
au, al sam propustio vjerojavljanje genija🙌

žena ti vozi moj motor, sigurno je dobila pravi savjet sa strane, jer od tebe ga niko nikad nije dobio.ti si ka neki bandič foruma🤗, nemaš za šuplju cijev pa si ljut😂



Srki
 
za 3 dana koliko ti je trebalo da odgovoriš si mogao smisliti i nešto pametnije..
btw efica je na prodaju, čim se počela malo ozbiljnije voziti s aprilijama je rekla da je više ne zanimaju ti dječji motori 🤩

ja na svakome motoru imam šuplju cijev, odnosno cijevi 😎
 
ne gledam morone i libo me kita za tvoje unutarnje konflikte, ne pratim to tu otkad ste se ti i tvoji naselili, ko mladež hadezeja ste, žohari😂

a i info o efici ti je krivi, ona bi ju zadržala al si ti žohar napastan pa da te malo udobrovolji ti je to rekla



Srki
 
da bar svi debili koji su otišli u irsku i švabiju čistiti zahode i plazit po skeli odsele i s hr portala, fejsa, foruma..svima bi bilo ljepše
 
samo kravlji šupci su ti na pameti
tješi se još malo, a sutra opet od 7-7 mortaaaaaa
 
Aha...je, zato su oglasnici puni 15+ godina starih vrhunskih prilika, limited edišna i nema kaj nema od opreme sa 25-30k km za 60-80% cijene novog. I fenomenom smanjivanja kilometara svakim idućim vlasnikom, jbg....tak je to kad se svi vole voziti u rikverc. Čini mi se da si ili novi u biznisu ili si klasa optimist :mrgreen:

Nemam iskreno pojma što si uopće htio reći, no za te motore koje navodiš sam nemaš pojma otkuda su, no definitivno 95% njih nije kupljeno u Hrvatskoj. Rekoh da se prosječni Hrvati voze jako malo naspram bogatijih zemalja, i stojim iza te činjenice. Nakon cca 42 godine na motoru osjećam se inferiorno kada mi izlete ovakovi znalci generalizacije. Optimistično sam nov, sa željom da naučim.

Motori koji imaju brdo kilometara i koji jesu novijih godišta su 99% iz unosa, a ako su iz Hrvatske, vjerojatno vlasnika pozna cijeli forum kao svjetskog putnika. I takove nabrojiš na prste jedne ruke. I takovi nisu pravilo za ništa.
 
Nemam iskreno pojma što si uopće htio reći, no za te motore koje navodiš sam nemaš pojma otkuda su, no definitivno 95% njih nije kupljeno u Hrvatskoj. Rekoh da se prosječni Hrvati voze jako malo naspram bogatijih zemalja, i stojim iza te činjenice. Nakon cca 42 godine na motoru osjećam se inferiorno kada mi izlete ovakovi znalci generalizacije. Optimistično sam nov, sa željom da naučim.

Motori koji imaju brdo kilometara i koji jesu novijih godišta su 99% iz unosa, a ako su iz Hrvatske, vjerojatno vlasnika pozna cijeli forum kao svjetskog putnika. I takove nabrojiš na prste jedne ruke. I takovi nisu pravilo za ništa.

Tema dana je čitanje s razumijevanjem. Savjetovao bi ti da baciš oko na ranije postove ove teme, možda će ti biti jasnije o čemu pričam ne samo ja već velika većina 'znalaca generalizacije' kako nas nazivaš.
 
Okej, iz vaših usta u moje prste... Osoba X (da ne kažemo Hrvat) kupi motor, nov u Hrvatskoj, citiram nekoga ili više njih, nije ni bitno "par tisuća godišnje", ajmo reć da je to otprilike 2500 km, ajmo reć da je motor kupljen 2010 --> 10 godina x 2500 kilometara = 25 soma kilometara..
Da se razumijemo, 2 i pol soma je kurac od kilometraže (ako ćemo realno 2-3 vožnje, kako kome), ako neko u 10 godina vožnje ne stisne 20 hiljada jer sutra pada kiša, danas mu se neda itd. onda je on kurac a ne motorist, a sudeći po oglasniku, motor se samo vozi na registraciju...
Isto tako, ako neko ima za novi motor, taj ima i za okinut kilometre, možda ne 20 soma godišnje, ali 3-4 soma će čovjek napravit..bar dok ne proda za 5 god...
 
ovo za km ne drži vodu, jer ima ljudi koji imaju nekoliko motora, mopeda i skutera u garaži, pa na svakom vrte po nekoliko km
 
Istina... ja sam prosle godine napravio

Kawasaki zx10r - 2500 km
Honda vtr 1000 sp1 - 2400 km
Honda nsr125r - 1200 km
Aprilia sr150 - 1000 km

Na nijednom puno a opet kad se sva cetiri zbroje odvozio 7000 km
 
Nekad znao s ninjom napravit 14500 km u sezoni. To je bio rekord 😁

A opet bilo je sezona kad sam radi posla bio dalje od kuce i napravio s ninjom 1700 km u sezoni

Uglavnom ima svega
 
038C3CAD-280C-4356-B70D-7F5030DDB4A5.jpeg
 
ovo za km ne drži vodu, jer ima ljudi koji imaju nekoliko motora, mopeda i skutera u garaži, pa na svakom vrte po nekoliko km
Ma naravno da ima ljudi koji imaju nekoliko motora, postoje ljudi koji jedan motor voze 30 godina a ne naprave 50 hiljada... Ali konstantacija da motor koji se prodaje u oglasniku i ima malo kilometara/puno godina je kupljen u RH je glupost... ovo je samo bio način da prikažem jedan od vjerojatnijih odnosa km/godine...
 
ukupno 20tkm, 3 motora, skuter, 3 auta

sa biciklom 2300km

svi ko novi


Srki