Dobro de,evo...

rapptor

New member
Aug 4, 2010
28
0
0
Gradacac,BiH
dream-sat.info
Sto se tice motora,kao i jedan kolega,ja volim auta,bavim se njima,farbam ih,sredjujem,pomalo tjuniram i tako to,i naravno prodajem.Samo nase table,nista uvoz,normalan zivot,sve ok.Nekada,u mladosti,nisam bas volio motore.Kao klinac volio sam bicikle,i Pony je bio vrhunac dobiti titovog pionira.Sa oko 14+ godina upoznam ekipu iz sela u mom gradu,svi su bili bajkeri.MZ,Jawa,poneki stari kawa ,bmw sa kardanom i slicno,ali su bili bajkeri.Druzio sam se sa njima,i danas se druzimo,ali sam ja bio gotiva i igrao bilijar u stepkama,ne u cizmama :).Moj jedan kompa kupio je motor,plavi MZ nov.Nagovori i mene da kupim motor,i kupim Laverdu 500 ccm.Plava metalik,lijepa,ide ok.Vozim ja,ali lose,strah me je i ne pase mi taj pognuti polozaj.Ali sam fora,cure me vole :).Padnem jednom,nista mi nije bilo,padnem kasnije opet,malo se udarim,ali nista,padnem opet,bubnem se malo jace,ali opet nista.Motor..nemos ga poznat!Napijemo se na jezeru neke 90-e godine i meni svakako aus motor,siknem ga sa brane u jezero.Jedva isplivam i mrak je i to je bilo to,imao sam tada vec dva auta,i jednog sredjenog,pa mi svejedno,mladost ludost.Dalje...presusi jezero 99-e godine,ja i moji jarani,pecamo na ono malo lijevka sto je ostalo.Kad ovaj vidi neki auto radio u blatu,izvadimo ga i spasimo kasetu :).Nedugo za tim,vidim nesto crno viri,pridjem..kad guma od motora.Otprilike 70-ak metara od mjesta gdje sam ga sukno u vodu.Kazem ja njima da je to moj motor,od ta dva jarana,jedan moj stari koji se sjeca svega.Odemo po hasov,lopate,i uz dosta publike izvadim ja Laverdu :).Sta sad da kazem?Ocistimo je,operemo,jos uvijek je plava,jos su gume dobre,ima i kroma.Kod nas u gradu ima jedan stari koji je veteran motociklizma u BiH i ne masa ga motorijada.Moj komsija.Odemo kod njega i velimo de Brance ovo osposobi.On ga je gledao i kaze meni..ko-komsija,jel ovo onaj tt-tvoj prije rata..Pozno ga !!Dalje je lako...sredio ga,opro,ocistio,uredio sve,i za 22 dana motor kaze..wro-oo-aaaa---wrom-wroom..Majko mila! Isti je.Isti i ljepsi!!Dam ja 175 KM sjecam se,i dao sam na dijelove nekih 100 KM.Kaze voda i mulj ga konzervirali.On obavi prvu voznju,kaze vuce dobro,a motor je mislim 86.-a godina,ako se ne varam.Dva dana sam se vozio na njemu i prodam ga liku u Odzak kod orasja,za 2000 KM...eh da vam kazem sad. Uhvatila me nostalgija neka kad sam ostao sam sa motorom.Te 90-e imao sam 20 godina.Bio momak.A te 99-e imao sam dvoje djece i 29 godina.Gledao sam u bajk,sjecam se da je bio poskup,taj jaro sto me je nagovorio da ga kupim,poginuo je u nemilom ratu.Pijem pivo,gledam u njega.Suze su mi same tekle,a nisam htjeo da placem.Ono musko plakanje stid me samog sebe.Pa sjednem na motor.Tad je dosla moja zena i vidi mene.Pita me sta je,sjecas se jare..nisam joj nista odgovorio,upalio sam Laverdu i otisao jedan djir...prodao sam ga,jer..jer ..jebiga,znate i sami...place mi se i sad..jebat ga ba i pisanje!!!!

lajbek

Member
Jun 6, 2008
336
0
16
47
Zagreb
Znam kako Ti je  :cry: :cry:

Plavi Ledolomac

New member
Jul 24, 2009
106
0
0
46
Zagreb
Hvala ti na ovoj priči! Zlata vrijedi, za takve se stvari živi! Hvala još jednom!

Phobocaster

New member
Jul 2, 2009
5,662
0
0
Input coordinates
world.honda.com
evo da oživim temu...nisi trebo prodat taj motor i točka...inače odlična priča  (y)