Dobro de,evo...

rapptor

New member
Sto se tice motora,kao i jedan kolega,ja volim auta,bavim se njima,farbam ih,sredjujem,pomalo tjuniram i tako to,i naravno prodajem.Samo nase table,nista uvoz,normalan zivot,sve ok.Nekada,u mladosti,nisam bas volio motore.Kao klinac volio sam bicikle,i Pony je bio vrhunac dobiti titovog pionira.Sa oko 14+ godina upoznam ekipu iz sela u mom gradu,svi su bili bajkeri.MZ,Jawa,poneki stari kawa ,bmw sa kardanom i slicno,ali su bili bajkeri.Druzio sam se sa njima,i danas se druzimo,ali sam ja bio gotiva i igrao bilijar u stepkama,ne u cizmama :).Moj jedan kompa kupio je motor,plavi MZ nov.Nagovori i mene da kupim motor,i kupim Laverdu 500 ccm.Plava metalik,lijepa,ide ok.Vozim ja,ali lose,strah me je i ne pase mi taj pognuti polozaj.Ali sam fora,cure me vole :).Padnem jednom,nista mi nije bilo,padnem kasnije opet,malo se udarim,ali nista,padnem opet,bubnem se malo jace,ali opet nista.Motor..nemos ga poznat!Napijemo se na jezeru neke 90-e godine i meni svakako aus motor,siknem ga sa brane u jezero.Jedva isplivam i mrak je i to je bilo to,imao sam tada vec dva auta,i jednog sredjenog,pa mi svejedno,mladost ludost.Dalje...presusi jezero 99-e godine,ja i moji jarani,pecamo na ono malo lijevka sto je ostalo.Kad ovaj vidi neki auto radio u blatu,izvadimo ga i spasimo kasetu :).Nedugo za tim,vidim nesto crno viri,pridjem..kad guma od motora.Otprilike 70-ak metara od mjesta gdje sam ga sukno u vodu.Kazem ja njima da je to moj motor,od ta dva jarana,jedan moj stari koji se sjeca svega.Odemo po hasov,lopate,i uz dosta publike izvadim ja Laverdu :).Sta sad da kazem?Ocistimo je,operemo,jos uvijek je plava,jos su gume dobre,ima i kroma.Kod nas u gradu ima jedan stari koji je veteran motociklizma u BiH i ne masa ga motorijada.Moj komsija.Odemo kod njega i velimo de Brance ovo osposobi.On ga je gledao i kaze meni..ko-komsija,jel ovo onaj tt-tvoj prije rata..Pozno ga !!Dalje je lako...sredio ga,opro,ocistio,uredio sve,i za 22 dana motor kaze..wro-oo-aaaa---wrom-wroom..Majko mila! Isti je.Isti i ljepsi!!Dam ja 175 KM sjecam se,i dao sam na dijelove nekih 100 KM.Kaze voda i mulj ga konzervirali.On obavi prvu voznju,kaze vuce dobro,a motor je mislim 86.-a godina,ako se ne varam.Dva dana sam se vozio na njemu i prodam ga liku u Odzak kod orasja,za 2000 KM...eh da vam kazem sad. Uhvatila me nostalgija neka kad sam ostao sam sa motorom.Te 90-e imao sam 20 godina.Bio momak.A te 99-e imao sam dvoje djece i 29 godina.Gledao sam u bajk,sjecam se da je bio poskup,taj jaro sto me je nagovorio da ga kupim,poginuo je u nemilom ratu.Pijem pivo,gledam u njega.Suze su mi same tekle,a nisam htjeo da placem.Ono musko plakanje stid me samog sebe.Pa sjednem na motor.Tad je dosla moja zena i vidi mene.Pita me sta je,sjecas se jare..nisam joj nista odgovorio,upalio sam Laverdu i otisao jedan djir...prodao sam ga,jer..jer ..jebiga,znate i sami...place mi se i sad..jebat ga ba i pisanje!!!!
 
.....jebiga brate....
 
Mislim da je tessko nacci rijecci utjehe ... a zzivjeti se mora ... a ratova cce biti ... ti si bar svoju priccu ispriccao ... pozzz
 
Hvala ti na ovoj priči! Zlata vrijedi, za takve se stvari živi! Hvala još jednom!
 
evo da oživim temu...nisi trebo prodat taj motor i točka...inače odlična priča  (y)