Dodirivanje poda (mala visina)

Bejtman

New member
Koliko vam je bitno da mozete s obje noge stati na skuteru? Puna noga? Samo prsti? Iskreno nikada ovo nisam ni gledao kod ljudi, ali eto...
 
Koliko vam je bitno da mozete s obje noge stati na skuteru? Puna noga? Samo prsti? Iskreno nikada ovo nisam ni gledao kod ljudi, ali eto...
Tolike su mi noge da na mojoj yamahi skoro koljenima mogu dirat pod 😁
 
Neznam za skuter,ali vjerovatno je to isto...po meni najbolje je kad staviš obje noge dole,da si sa punim stopalima na podu,kad motor da stoji u li-velu.,pa i kad staneš sa strane na parking pogledati npr. mobitel,treba biti stabilan,kako bi to na prstima...ili na naplatnim kućicama...,a i da te slučajno oce privaliti na mjestu,tu je odmah puno stopalo...
 
Bitno je samo da se osjećaš stabilno (y) - za neke je dovoljno da vrhom nožnog palca dodiruju pod a za druge oba puna stopala.

I jedni i drugi će se kad-tad izvrnut na mjestu jer Gravitacija > Motor :mrgreen:
 
Nije mi bitno, no na skuterima je čak i teže dirati punim stopalima pod zbog puno šireg sjedala nego na motoru. Npr. na xadv 750 visina sjedala je 820 mm a nogama sam jednako dirao tlo kao na visokoj africa twin.
 
odi ga probati i vidi koliko se sigurno osjecas... ja nemam tih problema, mogu uvijek punim stopalom, al zena koja je niza je nasla mjeru da je stabilna al smo morali ici na skut s malim kotacima (10'') sve na 12icama joj je bilo nestabilno.
racunaj da se kad tad pojavi trenutak da izgubis balans/zanese te na semaforu/naplatnim/kad te murija zaustavi... i onda se nepotrebno prospes ko gnoj po vinogradu
 
sve je to lijepo, al volio bih vidjeti manevar u izvanrednoj situaciji... a i prilicno neprakticna tehnika kad moras stati na semaforu
 
  • Like
Reactions: hondimir
Ja niti na jednom motoru ne mogu dobro do poda, mt07 ima visinu sjedišta od 80 cm, a dominator 86 cm.
A pentram se na sve živo, GS, Africa, Tiger 800, sad ću vidjet kakav je ktm 890 adventure R, on je 87 cm.
 
Ja niti na jednom motoru ne mogu dobro do poda, mt07 ima visinu sjedišta od 80 cm, a dominator 86 cm.
A pentram se na sve živo, GS, Africa, Tiger 800, sad ću vidjet kakav je ktm 890 adventure R, on je 87 cm.
paa...koliki si ti...metar i lamicu ...
 
168 cm, 65 kg.
Svakom motoru dam 20 konja.
:)
Ka marquez.
Na semaforu skližeš na onu stranu na koju motor prvo vagne, poslije popraviš se na desnu nogu, prva brzina i na zelono gaaaas. Tad smo svi isto visoki.
 
  • Like
Reactions: neven
Dovoljno je jednom krivo stati i eto par mjeseci zabave s gipsom, ortozama, traumatolozima. Pričam iz iskustva:mrgreen:
Lako za to.. Al šteta na plastika a haha
 
Tako sam i ja prije razmišljao. Sad bih radije zapalio cijeli motor nego slomio nokat. :mrgreen:
 
sad vidim prednosti krakatog na motoru,meni nista ne predstavlja na nogama motor gurat u kojem god os pravcu,naprid-nazad-livo-desno...a uredno se naslonim kad stanem...bjees ovog gore na videu sto poskoci i ode u krug ,vrati se pa iskoci...aj nek ide u rikverc ... :mrgreen:
 
Ja niti na jednom motoru ne mogu dobro do poda, mt07 ima visinu sjedišta od 80 cm, a dominator 86 cm.
A pentram se na sve živo, GS, Africa, Tiger 800, sad ću vidjet kakav je ktm 890 adventure R, on je 87 cm.
Rekao bih da ce ti R biti previse visok. Ja sam 173 visok i kupio sam obicnog 890, cak sam odmah i narucio nizi sic jer sam mislio da ce mi biti malo previse, kasnije taj nizi sic nisam ni koristio. U salonu sam sjeo na R-a i mogao sam dokuciti samo vrhovima prstiju pod, i to samo jednom nogom, ko balerina 😂