Dolazak u Hrvatsku i prometne kazne

Hard Rocker

New member
Helou!

kako stvari stoje ja cu krajem svibnja krenut motorom prema Hrvatskoj i biti tamo negdje do pocetka srpnja
Sad gledam prometna pravila i kazne koje vaze u Hrvatskoj i naletim na ovo
http://static.oglasnik.hr/auti/kazne.html
"vožnja na motociklu bez homologirane kacige"

sto je to homologirana kaciga?
ono, jes' da sam ja preko 20 godina vani i stosta sam pozaboravljao no ne sjecam se rijeci "homologirano".
Malo se brinem zbog onoga "homo"....
 
6bc4abdaba986f1ef3c445812f9cc63f.jpg
 
KING RR said:
Nista posebno, kad te rvaCkistanski pandur halta, neskidas kacigu nego samo gace i naguzis se  (y)
sve prisutni pederluk :LOL: :LOL:
 
Svaka normalna kaciga bilo kojeg poznatijeg proizvodaca je homologirana za nase trziste.
Ovo se odnosi na one kineske poluproizvode koje mozes kupiti za kutiju cigareta po trgovackim centrima.  :rolleyes:
 
Ako motor ima strane tablice onda je svaka kaciga koja je u toj zemlji dobra, dobra i ovdje. IMO
 
DamirK said:
Ako motor ima strane tablice onda je svaka kaciga koja je u toj zemlji dobra, dobra i ovdje. IMO

jok, to dvoje nije povezano, isto kao sto se na harliju sa americkim tablicama amer po hr ne smije voziti bez kacige
 
lb said:
jok, to dvoje nije povezano, isto kao sto se na harliju sa americkim tablicama amer po hr ne smije voziti bez kacige

To nije isto. Ne moze bez kacige, ali moze na harliju koji nije homologiran. Ne vidim zasto bi kaciga trebala biti homologirana, a vozilo ne  :misli:
 
DamirK said:
To nije isto. Ne moze bez kacige, ali moze na harliju koji nije homologiran. Ne vidim zasto bi kaciga trebala biti homologirana, a vozilo ne  :misli:

Mislim da nebi mogo, pošto npr. H1 Hummer nemozes vozit  po nasim cestama niti ga registrirati ( I u većini europe ) nego samo H2 i H3 ...

To bi trebalo vrijediti za sve,zato i postoji homologacija...
 
Osigurac said:
Mislim da nebi mogo, pošto npr. H1 Hummer nemozes vozit  po nasim cestama niti ga registrirati ( I u većini europe ) nego samo H2 i H3 ...

To bi trebalo vrijediti za sve,zato i postoji homologacija...

ceo fudbal  :LOL: :mrgreen: Govorimo o turistima koji dolaze sa vozilima reganim u svojim zemljama.
 
vjerujem da su su i HR zakoni prilagodjeni EU zakonima.

a znam da u EU njih boli curac odakle si vec da li imas sve homologirano.

da li je to kaciga ili auspuh je svejedno. bez obzira gdje putujes moras se prilagoditi zemlji u koju ulazis i kroz koju putujes.


 
Ti si "omasio" jer sam napiso da ne mozes vozit...Ne,ne mozes vozit H1 po hrvatskoj,mozes bit turist koliko hoces,presirok je za nase ceste...druga zemlja,druga pravila... Sta nizozemci mogu u nas pusit travu legalno ? Kakve su to fore...

Tako je za sve ostale stvari u Hr,zakoni vrjede jednako,kako za nase ljude tako i za turiste..
 
Osigurac said:
Mislim da nebi mogo, pošto npr. H1 Hummer nemozes vozit  po nasim cestama niti ga registrirati ( I u većini europe ) nego samo H2 i H3 ...

To bi trebalo vrijediti za sve,zato i postoji homologacija...

doskora ga Rojs vozo i parkiro pred saborom :mrgreen:
 
gastajbarter said:
doskora ga Rojs vozo i parkiro pred saborom :mrgreen:

Da,registrirao ga je u BiH...A u nas je bilo problema jer je sirok 2.50 m,sta je sire od trake...medutim,pauk ga nije mogo dignut zbog tezine pa su mu spusili kaznu za parkiranje.  :mrgreen: ali smo u offtopicu ...
 
Osigurac said:
Ti si "omasio" jer sam napiso da ne mozes vozit...Ne,ne mozes vozit H1 po hrvatskoj,mozes bit turist koliko hoces,presirok je za nase ceste...druga zemlja,druga pravila... Sta nizozemci mogu u nas pusit travu legalno ? Kakve su to fore...

Tako je za sve ostale stvari u Hr,zakoni vrjede jednako,kako za nase ljude tako i za turiste..

nisam ja nista omasio. Uredno se hrvatskim cestama voze auti americkih i kanadskih tablica i ne treba ih homologirati ako su uredno registrirana u maticnoj drzavi.
Pusti sad labudice, tenkove i sl., nije tema o tome, drzimo se kaciga.
 
Ma ok,ali cisto sumljam da to tako ide  :misli:

Sve EU,to stoji,i mi imamo "E" certifikate,tipa europske certifikate,jedna mi je kaciga certificirna u spanjolskoj,druga u italiji, ali to je sve EU... Ali za nesto van EU,to vrjedi provjerit,mislim sta nije namjenjenu za europsko trziste
 
Osigurac said:
Ma ok,ali cisto sumljam da to tako ide  :misli:

Ne znam zasto sumnjas, koliko vidim covik si s mora i svaki dan gledas aute stranih tablica koji nisu homologirani.
Btw. moj susjed je imao jedan auto i dva "kamioncica" s kanadskim tablicama. Tehnicki nije obvezan kao kod nas svake godine, plati osiguranje u kanadi vozi ako imas kanadsku putovnicu
 
Ma sve je ok s te strane i razumjem ja tebe  ali ovdje se radi o prekrsaju,dakle prekrsaj je nosit nehomologiranu kacigu... Tipa : amer dolazi iz neke drzave gdje nisu obvezni nosit kacige,sta ne znaci da nije obvezan u nas...obvezan je nosit jer u suprotnom radi prekrsaj i cisto sumljam da policija nema osnovu napisat prijavu...a kaciga bez certifikata je izjednacena sa nenosenjem kacige... Ili je u svicarskoj dozvoljeno imat (bubam) 0.5 promila a u nas za mlade vozace 0.0,tom ce svicarcu bit napisana prijava za voznju pod utjecajem alkohola itd. To ja pokusavam rec
 
Osigurac said:
dakle prekrsaj je nosit nehomologiranu kacigu...

Covjek dolazi s motorom registriranim u rusiji s kacigom koju nosi i u rusiji. Zasto je prekrasaj nositi nehomologiranu kacigu, a nije prekrsaj voziti nehomologirani motor?

Kao sto sam vec rekao u prvom postu, moje misljenje je da ga nitko kao stranca nece pitati za homologaciju niti ce ga zbog tog kazniti.
 
I moje je misljenje potpuno isto,ali to ne znaci da to nije prekrsaj... Jer njemac u njemackoj moze vozit neograniceno brzo sa svojim bemvejom,registriranim u njemackoj,ali smo svjedoci da su cobre na A1 zaustavile bmw njemackih registracija koji je vozio 240,dobio 10k kn kaznu i zabranu 2 godine... To je prekrsaj,tako je regulirano zakonom,isto kao ogranicenje brzine i imaju te pravo kaznit... Ne mozes se u drugoj drzavi pozivat na zakone svoje drzave
 
DamirK said:
Covjek dolazi s motorom registriranim u rusiji s kacigom koju nosi i u rusiji. Zasto je prekrasaj nositi nehomologiranu kacigu, a nije prekrsaj voziti nehomologirani motor?

Kao sto sam vec rekao u prvom postu, moje misljenje je da ga nitko kao stranca nece pitati za homologaciju niti ce ga zbog tog kazniti.

Mladi vozači kao stranci su uredno pušili kazne zato kaj su vozili ''prejaki'' auto mada u matičnim zemljama to mogu, u vrancuskoj moraš imati alkotestere mada si stranac, moraš imati ako već ne postoji na odjeći i kacigi određenu količinu onih svjetlečih naljepnica pa zgledaš po noći ko božićna jelka, uglavnom ima općih propisa koja vrijede u cijeloj EU ali ima i onih koje vrijede u pojedinim državama ali ih se moramo pridržavati. Uzgred čisto sumnjam da HD nema homologiranu kacigu taman da ju je kupil u majčici rusiji osim ak' ne nosi onu kahlicu iz Louisa za par €.  :mrgreen: