Dolazi novi BMW cruiser - R 1800 C

FFBikerSar

Well-known member
Po najavama njemačkog časopisa MOTORRAD, na pomolu je BMW boxer-cruiser koji bi vjerojatno trebao imati potpuno novi bokser motor od 1.800 ccm, jer je postojeći bokser koji se ugrađuje u GS nemogućno povećati na više od 1.400 ccm. MOTORRAD-ov crtač je imao prilike vidjeti fotografije skoro gotovoga prototipa, te po njima napraviti ovaj crtež.

bmw_r_10.jpg
 
FFBikerSar said:
Po najavama njemačkog časopisa MOTORRAD, na pomolu je BMW boxer-cruiser koji bi vjerojatno trebao imati potpuno novi bokser motor od 1.800 ccm, jer je postojeći bokser koji se ugrađuje u GS nemogućno povećati na više od 1.400 ccm. MOTORRAD-ov crtač je imao prilike vidjeti fotografije skoro gotovoga prototipa, te po njima napraviti ovaj crtež.

Izgleda ko da se predomislil i nacrtal Yamahu.
 
Kiki_Rotten said:
Izgleda ko da se predomislil i nacrtal Yamahu.

U tekstu kaze da nisu smjeli prikazati same foitografije, da se ne bi otkrilo gdje je snimano, nego je zato po njima izradio crteze. Da su vjerni, jedino je dodao par detalja kroma kojih nema na originalu.
 
Iako u tekstu piše da im je cilj američko tržište, mislim da za to nema prevelike šanse, prvenstveno zbog bokser-motora koji na takovom motociklu baš nije neki veliki probitak, ciljam na sindrom Moto-Guzzija i vrućeg zraka sa cilindara... protiv njihove HOG i "american stuff" tradicije se ne mogu boriti, zvuk i macho-vibru Harleya isto neće dobiti, a i K1600 B je već gotov motor koji ima sve, samo ne V2 motor... pa od njega ništa na tom tržištu.
 
F800X said:
Iako u tekstu piše da im je cilj američko tržište, mislim da za to nema prevelike šanse, prvenstveno zbog bokser-motora koji na takovom motociklu baš nije neki veliki probitak, ciljam na sindrom Moto-Guzzija i vrućeg zraka sa cilindara...

Ti si vizionar...
 
Samo skromni logičar...  :mrgreen:
 
[quote author=F800X]
a i K1600 B je već gotov motor koji ima sve, samo ne V2 motor... pa od njega ništa na tom tržištu.
[/quote]

Ne znam od kud ta informacija.  :misli:
Dosta ljudi je s Harleya preslo i prelazi na k1600B. BMW je imao pad prodaje od 1.5% u Americi prosle godine a HD pad od 6.5%. HD u se zamjera stara tehnologija, nepouzdanost i visoka cijena.
 
BMW 18.01.2018 Press Release:

"...Sales of the 6-cylinder models are also developing very positively. Already in its first year of sales, the K 1600 Bagger, which is aimed especially at the US market, is proof of the unbroken trend towards large-capacity, emotional touring bikes. Timo Resch, BMW Motorrad Head of Sales and Marketing: “With 6,719 units sold and a 50% increase in sales, our 6-cylinder models are among the big winners of 2017..."
 
BMW9 said:
Ne znam od kud ta informacija.  :misli:
Dosta ljudi je s Harleya preslo i prelazi na k1600B. BMW je imao pad prodaje od 1.5% u Americi prosle godine a HD pad od 6.5%. HD u se zamjera stara tehnologija, nepouzdanost i visoka cijena.

Pa pod to "ništa" sam mislio u ukupnim brojkama... lijepo je što BMW zasluženo raste u Americi, no njihovih 50+% porasta je u konkretnim brojkama još uvijek puno manje od prodanih HD u Americi ili tog pada prodaje HD-a, unatoč opravdanim zamjerkama (ionako nisam nikad kužio zašto bi netko tko se hoće stvarno voziti, a ne prodavati ego i lickanje po motoru, kupovao HD?). K1600 je svemirski brod naspram tehnologije HD-a, dostojne Tehničkog muzeja u Savskoj...
 
Baš sam nedavno vidio novosti o BMW cruiseru:
https://www.motopuls.com/index.php/motopuls-novosti/item/8076-bmw-ce-uskoro-predstaviti-bigboxer-cruiser
P90344946_highRes_-the-revival-birdcag.jpg