Dolomiti 2019 - vikend izlet

Harkonnen said:
...kao i uvijek, tvoje slike mi izgledaju odlično (y). Dolomiti su prekrasni i moja su velika želja za koju se nadam da će mi se ispuniti. Problem su malo lova, a puno više vremenske prilike. Najbolje vrijeme je obično u kolovozu, ali je zato onda gužva, a i tada obično idem na onaj glavni G.O. s obitelji.
Ja sam se upravo vratio iz Crne Gore sa šestodnevnog izleta/puta. Osim jednog pljuska koji me je oprao do kože u dvije minute, vrijeme me stvarno poslužilo.
Nego, mala digresija. Gledam malo tvoje slike i na nekima se vidi i digitalni sat s brzinom. I na svojoj Hondi imam sličan pa kad eventualno nekom pokažem kakvu sliku ili filmić, obično reakcija bude u stilu: "A šta, voziš samo 60kmh?", ili u serpentini: "Samo 30 kmh?". Ljudi većinom misle da se motorom ne vozi nikad ispod barem stotke. Naravno, ima mjesta gdje bi čak i ja mogao brže, ali je ljudima koncept vožnje motorom i usputnog razgledavanja potpuno stran. Naravno, najbrže bi to sve odvozili oni koji ni biciklom nisu napravili više od tri km :D.

Ciljano stavljam slike gdje su brzine male ili unutar propisa/tolerancije, jednostavno ne želim sam sebi naći probleme. Ima svakakvih ljudi koji ovo čitaju.

Daleko od toga, stoji ovo da kad se ide u turizam ide se laganije, pogotovo sa 3 kufera i suvozačicom. Međutim isto tako ima i dionica di se da lijepo voziti.

Za boldano se apsolutno slažem. (y)
 
Harkonnen said:
...kao i uvijek, tvoje slike mi izgledaju odlično (y). Dolomiti su prekrasni i moja su velika želja za koju se nadam da će mi se ispuniti. Problem su malo lova, a puno više vremenske prilike. Najbolje vrijeme je obično u kolovozu, ali je zato onda gužva, a i tada obično idem na onaj glavni G.O. s obitelji.
Ja sam se upravo vratio iz Crne Gore sa šestodnevnog izleta/puta. Osim jednog pljuska koji me je oprao do kože u dvije minute, vrijeme me stvarno poslužilo.
Nego, mala digresija. Gledam malo tvoje slike i na nekima se vidi i digitalni sat s brzinom. I na svojoj Hondi imam sličan pa kad eventualno nekom pokažem kakvu sliku ili filmić, obično reakcija bude u stilu: "A šta, voziš samo 60kmh?", ili u serpentini: "Samo 30 kmh?". Ljudi većinom misle da se motorom ne vozi nikad ispod barem stotke. Naravno, ima mjesta gdje bi čak i ja mogao brže, ali je ljudima koncept vožnje motorom i usputnog razgledavanja potpuno stran. Naravno, najbrže bi to sve odvozili oni koji ni biciklom nisu napravili više od tri km :D.
Što se tog dijela Europe tiče i pretežno alpa najljepše i najstabilnije vrijeme ti je u rujnu. Predugo je sada ispisivat zašto je to tako ali mozda pomogne nekome :)
 
KlimaUredzaj said:
Što se tog dijela Europe tiče i pretežno alpa najljepše i najstabilnije vrijeme ti je u rujnu. Predugo je sada ispisivat zašto je to tako ali mozda pomogne nekome :)

Da. Lipanj je dosta nestabilan i obzirom na okolnosti imali smo dosta sreće, usput se igrajući skrivača sa oblacima...

Dobra stvar je što je asfalt dobar i pruža grip i po mokrom, pa je i vožnja u takvim uvijetima doživljaj koji treba probati...
 
KlimaUredzaj said:
Što se tog dijela Europe tiče i pretežno alpa najljepše i najstabilnije vrijeme ti je u rujnu. Predugo je sada ispisivat zašto je to tako ali mozda pomogne nekome :)
...hvala! Još do prije par godina smo po malo planinarili tu, po Kamniškim i Julijskim Alpama pa su nam tada lokalci govorili da je vrijeme obično najbolje u kolovozu :?. Kad sam to napisao u postu ispalo je kao da sam ja siguran u tu činjenicu, a ustvari sam samo prenosio ono što sam čuo. Uglavnom, zapravo je bolje da je to rujan, vjerojatno su tada ipak malo manje gužve na cestama. Hvala i pozdrav!
 
Harkonnen said:
...hvala! Još do prije par godina smo po malo planinarili tu, po Kamniškim i Julijskim Alpama pa su nam tada lokalci govorili da je vrijeme obično najbolje u kolovozu :?. Kad sam to napisao u postu ispalo je kao da sam ja siguran u tu činjenicu, a ustvari sam samo prenosio ono što sam čuo. Uglavnom, zapravo je bolje da je to rujan, vjerojatno su tada ipak malo manje gužve na cestama. Hvala i pozdrav!

rujan cijeli može biti ugodan ako se vrijeme ne pokvari zbog neke velike ciklone i nevremena

u kolovozu su gužve najjače, talijani su na godišnjem a ima i svih ostalih također...

lipanj je riskantan ali eto, može se... pogotovo tko je blizu kao mi (cca. 400 km udaljeni)
 
bravo....
Dolomiti su mrak...pogotovo taj dio oko Cortine jer je sve blizu....
 
Evo jedna sa te "uklete" Selle koja mi je valjda bila promakla. :mrgreen:

vA46N1u.jpg


Malo listam po arhivi, planira se kamo ove godine. Od tih kraćih vožnji, Dolomite vjerovatno preskačemo jer smo ih prošli uzduž i popreko, ali na Stelviju nismo bili već 3 godine :mrgreen: a to se taman uklapa u produženi vikend. Čemo vidjeti... :D

 
Evo jedna sa te "uklete" Selle koja mi je valjda bila promakla. :mrgreen:

vA46N1u.jpg


Malo listam po arhivi, planira se kamo ove godine. Od tih kraćih vožnji, Dolomite vjerovatno preskačemo jer smo ih prošli uzduž i popreko, ali na Stelviju nismo bili već 3 godine :mrgreen: a to se taman uklapa u produženi vikend. Čemo vidjeti... :D

Lani smo se u ovo doba spremali za Dolomite, nažalost ove godine nam je korona malo pokvarila planove. Ako ništa drugo rado sam prolistao ovu moju temu od lani, možda pred kraj ljeta ipak negdje odemo, Stelvio nismo vozili od 2017., tko zna... 🤔
 
Neznam kamo staviti, pa evo ovdje. Počeli su i kod njih sa malo strožim kontrolama.



Sad kako će to u praksi funkcionirati, vidjeti čemo idući put kad odemo... :unsure:
 
Malo me pere nostalgija, pa sam preletio preko ovih slika, a nedavno sam baš čitao i malo manje dobre vijesti. :mrgreen:



Mislim, daleko je to od realizacije, ali svakako predlažem tko nije još bio u Dolomitima na 2 kotača da ode, kako vrijeme prolazi tako je i sve više zabrana, kamera...
 
Mi smo i ovo i prošlo ljeto bili s tim da nikada bolje nego ove godine, prometa 75% manje nego prije :mrgreen:
I sva ta ograničenja i zabrane mačku o rep, vozimo se kao i uvijek, po selima lagano van naselja kud koji...

20210624-112407.jpg
 
Mi smo i ovo i prošlo ljeto bili s tim da nikada bolje nego ove godine, prometa 75% manje nego prije :mrgreen:
I sva ta ograničenja i zabrane mačku o rep, vozimo se kao i uvijek, po selima lagano van naselja kud koji...

Ma cuo sam sa vise strana da su ljudi isli i da ih niko nije nista pitao, ali nikada ne znas. Mogli su i vas zaustaviti, pa onda peglanje... A mogu misliti kako vam je dobro bilo bez guzve...
 
Mi smo se uredno prijavili preko onog visitor locatora i imali papire ali baš nitko ništa nije pitao, niti ove niti prošle god. Tj prošle god je Zlovenac nekaj srao ali to je normalno za njih, na kraju me morao pustiti preko grane koliko god mu mrsko bilo.