Dolomiti 2019 - vikend izlet

Kakva je tam situacija autom?
Spremam se s curom ove dane tamo proć.
Osim kamera, ima nekih drugih ograničenja?
 
Kakva je tam situacija autom?
Spremam se s curom ove dane tamo proć.
Osim kamera, ima nekih drugih ograničenja?

Nema ogranicenja za auta, vozis kao i svi ostali. Pripazi na kamere, motoriste, bicikliste i to je to.
Provjeri samo da li su passovi koje mislis prelaziti otvoreni, jer ih ima koji se sezonski zatvaraju (zbog snijega)
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Kakva je tam situacija autom?
Spremam se s curom ove dane tamo proć.
Osim kamera, ima nekih drugih ograničenja?
Radarbot obavezno.
Glede ostalog provjeri vremenske uvjete.
Stelvio je neki dan bio pod snjegom
 
Nema ogranicenja za auta, vozis kao i svi ostali. Pripazi na kamere, motoriste, bicikliste i to je to.
Provjeri samo da li su passovi koje mislis prelaziti otvoreni, jer ih ima koji se sezonski zatvaraju (zbog snijega)
Idemo sad oko 20.-og ako bude sve po planu, hvala na info!
 
Već kad se prisjećamo... evo par arhivskih. Čini mi se, bar koliko se sjećam, da ove slike nisam nikad objavio. Možda neku i jesam, ali mislim da dobar dio nisam!?

Gavia Pass...
q4emCwp.jpg


8oPgefp.jpg


tSSvIui.jpg


2Btr5y1.jpg


z5l8nhH.jpg


SCYMLcd.jpg


li8DF4z.jpg


GqyrImE.jpg


Passo Falzarego
krOTSaR.jpg


Passo Giovo, doručak sa pogledom!
t4KZRZV.jpg


Dolomiti, po sjećanju negdje u okolici Valparole:
VBBkg44.jpg


Tarvisio
HjQitkL.jpg


okolica Tarvisia, period prije navigacije :mrgreen:
c8vJsXs.jpg


Nassfeld Pass / Passo di Pramollo (A/IT granica)
PCcRFHh.jpg


slika koju svi imaju, Lago di Resia
YLH1JVa.jpg


Passo Fedaia, godina čini mi se 2019, a mjesec lipanj!
lqkfRxE.jpg


Stelvio via Bormio
o1AHsuQ.jpg
 
Passo Valparola
0vD0VUt.jpg


Passo Giau, ova slika je bila u jednom mom putopisu, ali ne sjećam se godine više
Qg8gR5q.jpg


opet Valparola
3qu6Mf4.jpg


Falzarego
UoEBbVe.jpg


e sad, lokacija... čini mi se negdje jugozapadno od Giau, ali nebi znao dionicu, ni ime najbližeg mjesta (iz videa, zato je takva rezolucija)
q7FNulLl.jpg


iqoOCM2.jpg


Sella
cvesxz2.jpg


neko mjesto ispod prijevoja Fedaia... stali na kavu jer smo satima vozili po kiši... mislim da to nije isto putovanje kao ove druge kišne
rmQRQinl.jpg


Vršić... povratak iz Dolomita preko Grossa i Nassfeldpassa... :mrgreen:
HtoKvMk.jpg


Isprike ako se neke slike ponavljaju. Zadnjih nekoliko godina sam slabije aktivan na forumu, a skupilo se materijala... ima toga još ali nemam sada volje tražiti...
 
Po porušenim stablima, to bi moglo bit negdje na relaciji Villa Santina-Dobbiaco...okolica Sappade

Dobro nas je namočilo taj dan... prije spusta u to selo vozili smo kroz oblak kiše, magle, vidljivost nikakva, ako 10ak metara, neznaš dali više pada (krupne kapljice) ili se samo kondenzira po kacigi, motoru, viziru... najgore su bujice i odroni u tim uvijetima, asfalt je relativno ok...
 
Da bar svi dosadjujemo ovako bilo bi predobro 😁

Malo je zamro podforum o putovanjima. Pretpostavljam dijelom i zbog korone, lockdowna, i svega vezanog uz to, međutim dijelom mislim da se dosta ekipe prebacilo na Fejs i Instagram. Lakše je upload-ati slike, a i ne treba ništa pisati. Danas ljudi samo pogledaju slike i scrollaju dalje. Šteta, jer u ovom forumskom formatu da se to bolje složiti, uz poneku informaciju kraj slika.

U temi Istarski đirevi sam stavio nešto slika od ove godine. Malo sam podbacio sa dužim putovanjima ove godine, najviše zbog posla, ali smo nešto putovali po Hrvatskoj. Link: https://forum.motori.hr/threads/istarski-direvi.244900/post-5058684

(y)
 
  • Like
Reactions: samojamaha
Kakva je tam situacija autom?
Spremam se s curom ove dane tamo proć.
Osim kamera, ima nekih drugih ograničenja?

U načelu nema ograničenja. Znam da nekad ljeti zna biti ograničenja prometa na nekim prijevojima, Sella je pred par sezona bila zatvorena 1 dan u tjednu (otvorena samo za bicikliste), a 7. i 8. mjesec je trebalo imati "propusnicu" koju se ispunjavalo online dan prije, gdje biš naveo okvirno vrijeme prolaska (dosta fleksibilne su bile kontrole, nitko nebi zamjerio ako biš stao na kavu na vrhu pa malo izašao iz satnice - jer maksimalno vrijeme za prolaz je bilo samo sat vremena - uz kavu i naslikavanje nemoguće je ostati u okviru). Tad su još propusnice bile besplatne, mislim da su još uvijek. Cilj toga je bio malo regulirati prometne čepove koji bi nastali zbog ogromne količine vozila, ali mislim da toga nema van tih najprometnijih mjeseci. Bio sam na Selli 3 puta i nisam nikad imao problema.

Što se ostaloga tiče, Gavia je obično zatvorena zimi, južni dio (od vrha prijevoja prema jugu) sigurno, ovaj gornji dio neznam. Isto vrijedi za Stelvio, mislim da je strana od Bormija povremeno otvorena zimi, dok Trafoi-Stelvio (serpentine) znaju biti mjesecima zatvoreni, jednostavno snijega ima previše da bi se očistio.

Ne treba ni napisati da je poželjno imati dobre zime gume u ovim mjesecima... ne zbog zakonske obaveze, nego zbog toga da ostaneš živ. :mrgreen:
 
Malo je zamro podforum o putovanjima. Pretpostavljam dijelom i zbog korone, lockdowna, i svega vezanog uz to, međutim dijelom mislim da se dosta ekipe prebacilo na Fejs i Instagram. Lakše je upload-ati slike, a i ne treba ništa pisati. Danas ljudi samo pogledaju slike i scrollaju dalje. Šteta, jer u ovom forumskom formatu da se to bolje složiti, uz poneku informaciju kraj slika.

U temi Istarski đirevi sam stavio nešto slika od ove godine. Malo sam podbacio sa dužim putovanjima ove godine, najviše zbog posla, ali smo nešto putovali po Hrvatskoj. Link: https://forum.motori.hr/threads/istarski-direvi.244900/post-5058684

(y)
Nemoj koronu ovdje...izvuc ces najgore iz mene 😂😂.
Putopisi uvijek imaju svoju publiku.
Slike su ti top. I ono jako dobro docaraju zasto volim alpe. (Iako Italiju sam odvozio kao da idem u djir i malo mi zao jer ocito propustio tonu toga)
Osobno volim I kad netko razbije putopis na etape uz slike da I lokaciju i ode u detalje koji su i dalje od "super cesta".
Osobno jako rijetko pisem I objavljujem vise od koje fotke jer predugo sjedim na njima, a za 5 God nisu nikom zanimljive
 
  • Like
Reactions: biker4life
To na Selli smo mislim 2018 imali propusnice, prošle i predprošle nije toga bilo makar moguće da nije bilo jer je ionako bilo valjda 1/3 uobičajenog prometa. Osobno Sella mi je dosta bezveze samo komplicira život ako se ne može jer je taman na prolaznoj trasi za dalje
 
U načelu nema ograničenja. Znam da nekad ljeti zna biti ograničenja prometa na nekim prijevojima, Sella je pred par sezona bila zatvorena 1 dan u tjednu (otvorena samo za bicikliste), a 7. i 8. mjesec je trebalo imati "propusnicu" koju se ispunjavalo online dan prije, gdje biš naveo okvirno vrijeme prolaska (dosta fleksibilne su bile kontrole, nitko nebi zamjerio ako biš stao na kavu na vrhu pa malo izašao iz satnice - jer maksimalno vrijeme za prolaz je bilo samo sat vremena - uz kavu i naslikavanje nemoguće je ostati u okviru). Tad su još propusnice bile besplatne, mislim da su još uvijek. Cilj toga je bio malo regulirati prometne čepove koji bi nastali zbog ogromne količine vozila, ali mislim da toga nema van tih najprometnijih mjeseci. Bio sam na Selli 3 puta i nisam nikad imao problema.

Što se ostaloga tiče, Gavia je obično zatvorena zimi, južni dio (od vrha prijevoja prema jugu) sigurno, ovaj gornji dio neznam. Isto vrijedi za Stelvio, mislim da je strana od Bormija povremeno otvorena zimi, dok Trafoi-Stelvio (serpentine) znaju biti mjesecima zatvoreni, jednostavno snijega ima previše da bi se očistio.

Ne treba ni napisati da je poželjno imati dobre zime gume u ovim mjesecima... ne zbog zakonske obaveze, nego zbog toga da ostaneš živ. :mrgreen:
za gume se podrazumijeva, a te propusnice? koja stranica? :unsure:
Odsjedamo u Lasi, al ako budu vremenske neprilike, ne budemo ni pokušavali na bilo kakav prijevoj. :D