Dolomiti 2019 - vikend izlet

biker4life

Motorator
I ove smo godine našli vremena za brzinski zbrisati do Dolomita, pa evo u par crtica i nešto slika dojmovi sa puta. :D

TtDzrNo.jpg


rs7lO3u.jpg


-----​

Nekakav okvirni plan nam je bio prvi dan posjetiti Passo San Boldo, gdje još nismo bili. Sve do tamo bila je klasična "teleportacija", autoput sve do izlaza Vittorio Veneto nord, a onda konačno silazimo na staru cestu. Nama iz Istre u biti sve ovo nije uopče daleko, ako se ide direktno, do Cortine je oko 400 km.

Gx9XupO.jpg


Normalno, na autoputu svako malo gužva, ali barem smo vidjeli nešto što se ne vidi svaki dan:
rPj1x3h.jpg


Uglavnom, San Boldo, vozački ništa spektakularno, ali lijepo za vidjeti i doživjeti. Cesta je građena od veljače do lipnja 1918. godine, tokom 1. Svjetskog rata, a dobila je ime "Road of 100 days" jer je isto tolika dana i trebalo za samu gradnju.

IRgwRDb.jpg


FJAWptV.jpg


1U5bDbp.jpg


ljjA46D.jpg


TtDzrNo.jpg


Zaslužena kava na vrhu, prva taj dan. :mrgreen:
00e4pr0l.jpg


Nastavljamo dalje prema prijevoju Rolle.
Zc5CMmg.jpg


Bb0oUWQ.jpg


4TsOkiw.jpg


G1oMere.jpg


Prognoza opčenito nije obečavala cijeli vikend, ali kako je ista u Alpama relativan pojam, išli smo pa šta bude - bude, i više manje dobro je ispalo. :mrgreen:

y5FwAzz.jpg


UkCJyDl.jpg


Iduća postaja - Passo Valles. Cesta između ova dva prijevoja solidna i zanimljiva.
0QJ7q3H.jpg


jQLkcGr.jpg


Jhz6u5l.jpg


xOHL3fw.jpg


pwfWaHj.jpg


CiyaPcR.jpg


Sve se zeleni, tako treba. :mrgreen: Inače, 200tinjak metara od ovog semafora, neposredno pored benzinske pumpe, nalaze se dvije kamere koje pokrivaju oba smjera, po izgledu vjerovatno Cordon M-2 pa treba pripaziti.
IzrDTWj.jpg


Blizu smo našeg hotela pa odlazimo odraditi check in, a onda sa dosta manje prtljage na prijevoj i jezero Fedaia.
SAN7pyc.jpg


I6EgcJC.jpg


WaaFdVw.jpg


Snijeg u tragovima u zapusima, soli nema, vrijeme idealno, temperatura ugodna. 8)
rs7lO3u.jpg


quFsXHk.jpg


Dan završavamo kavom na prijevoju Fedaia. Povratak u hotel, večera i nočenje.
43gJYhL.jpg


Prvi dan: https://goo.gl/maps/CWj4w9N1DQWg7ezA7

-----​

Dan drugi. 8)

Svanulo je sunčano i suho jutro, drastično bolje nego je prognoza pokazivala. Odmah krečemo, doručak u 0700, u 0730 već smo vozili prema prijevoju Giau.
OmXlv8P.jpg


Malo prije vrha, gdje su nekada stajala dva Autoveloxa sada stoji Cordon M-2 visoko na stupu, opasan je pri usponu i treba pripaziti.

q8yTHv3.jpg


iczM5mh.jpg


j0GFoGv.jpg


URP6UUX.jpg


pRRva jutaRRnja kava (ona u hotelu nije bila pitka :mrgreen: )
fASMrYXl.jpg


- nigdje nikoga, vrijeme fenomenalno. Ovo mi je 4. ili 5. uspon na Passo Giau i prvi da je vrijeme baš bilo sasvim OK.

rQoCTSJ.jpg


WgXW6uI.jpg


Nastavljamo prema Cortini, tj. prema Pocolu, i onda za Passo Falzarego...
iFl2rcb.jpg


xh33DfH.jpg


Odmah nakon par km slijedi Valparola...
FumRhIg.jpg


Ovdje smo već bili, te posjetili vrlo zanimljiv muzej. Evo par slika iz muzeja od prethodne posjete...
yPcw3ua.jpg


itjTV4L.jpg


r0fYaAo.jpg


MpthTQ0.jpg


9uMo5Vy.jpg


bfY0PlA.jpg


iPmPbdx.jpg


qbj8jS0l.jpg

- koga zanima tematika, vrijedi se zaustaviti. (y)

Idemo dalje prema Gardeni...
i43POuM.jpg


Kf9AjOF.jpg


yzyBojK.jpg


jgV2K4l.jpg


UHIW3zt.jpg


oXcwbz2.jpg


zoECMiz.jpg


ZtaPydq.jpg


Između Gardene i Selle klasično gužva...
ks1pVwE.jpg


pDUe76n.jpg


iPynzyF.jpg


iNKmYxt.jpg


qh7ObrD.jpg


GGiwMsZ.jpg


Zw0mWNR.jpg


OkOzvwW.jpg


2AEIdCI.jpg


SF4ZIxj.jpg


Passo Sella. Lani smo imali više sreće. Počinje pljusak pa stajemo na ručak dok se vrijeme smiri. Tako i tako imamo cijeli dan a već smo na pola rute. :D
wqNJVds.jpg


kdKNkrV.jpg


jwxarHC.jpg


9chtpTd.jpg


m34dtUN.jpg


469sg1V.jpg


Nakon prijevoja Pordoi počinje pljusak samo takav, tako da umjesto povratka na Falzarego pa još jednog prelaska preko Giau, vračamo se u hotel, te nakon par sati kad se vrijeme smirilo odlazimo do "grada" malo prošetati...
mSZCyOcl.jpg


now6sqZ.jpg


Dan drugi: https://goo.gl/maps/FCk3bTLm4ofY2zWa6

-----​

Dan treći. Povratak doma. Plan je bio ovakav: https://goo.gl/maps/SuTga2LRNgBU9LGN8 ...međutim od jutra je vrijeme extremno loše i idemo direkt doma...
gqzfz6D.jpg


WroqtL4.jpg


Na autoputu ništa novo...
z6zLSVf.jpg

... pa prvom prilikom izlazimo za Lignano i starom cestom za Aquileu, Monfalcone, Trst i doma...

U Lignanu smo čak uhvatili malo sunca. :D

Inače dionica autoceste A27 od Ponte Nelle Alpi do Trevisa je odlična, vrhunski asfalt i nema puno prometa pa se tu dalo voziti brzinama koje su i u autu po kiši respektabilne, ali A4 (Portogruaro - Palmanova) ubija, pogotovo gdje su radovi. Ni po selima na staroj cesti nije bolje a ima i kamera, ali bar se vozimo a ne stojimo.

Sve u svemu vrhunski vikend - naglasak je bio više na vožnju, a manje na znamenitosti i unatoč kojoj kapi kiše zadovoljni smo došli doma. Realizirali smo valjda 90% plana i lijepo se zabavili. (y)
 
jesi konacno obisao sve te talijanske prijevoje, ja prosao 3-4 komada i dalje mi svaki isti... boooorrring a i skupo za popizdit
 
Super slike i lijepi đir! (y)

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

 
Nista ti ovo ne valja !  :palacdolje: :mrgreen:

Ne valja, jer sam ljubomoran :jesus:

P.S. Tebi je taj passo Sella bas k'o uklet. Nevjerovatno... Evo da vidis kako taj pass izgleda po finom vremenu  :jesus:
 

Attachments

  • IMG_3259.JPG
    IMG_3259.JPG
    938.4 KB · Views: 341
legajuana said:
znaci sve stoji kako sam i napisao  :mrgreen:  (y)

A gle, najjeftinije je ostati doma. (y)


esso_sa said:
Nista ti ovo ne valja !  :palacdolje: :mrgreen:

Ne valja, jer sam ljubomoran :jesus:

P.S. Tebi je taj passo Sella bas k'o uklet. Nevjerovatno... Evo da vidis kako taj pass izgleda po finom vremenu  :jesus:

Lani kako tako, inače nije bilo sreće baš...

3R1TOYm.jpg


eBq9TTV.jpg


O747bTv.jpg


IGhDS7V.jpg


ZnbzYku.jpg


DKB2YZw.jpg
 
  • Like
Reactions: tommy71k
Izgleda da smo se mimoilazili. Nas je dobro opralo u petak poslijepodne i subotu u povratku
 
...kao i uvijek, tvoje slike mi izgledaju odlično (y). Dolomiti su prekrasni i moja su velika želja za koju se nadam da će mi se ispuniti. Problem su malo lova, a puno više vremenske prilike. Najbolje vrijeme je obično u kolovozu, ali je zato onda gužva, a i tada obično idem na onaj glavni G.O. s obitelji.
Ja sam se upravo vratio iz Crne Gore sa šestodnevnog izleta/puta. Osim jednog pljuska koji me je oprao do kože u dvije minute, vrijeme me stvarno poslužilo.
Nego, mala digresija. Gledam malo tvoje slike i na nekima se vidi i digitalni sat s brzinom. I na svojoj Hondi imam sličan pa kad eventualno nekom pokažem kakvu sliku ili filmić, obično reakcija bude u stilu: "A šta, voziš samo 60kmh?", ili u serpentini: "Samo 30 kmh?". Ljudi većinom misle da se motorom ne vozi nikad ispod barem stotke. Naravno, ima mjesta gdje bi čak i ja mogao brže, ali je ljudima koncept vožnje motorom i usputnog razgledavanja potpuno stran. Naravno, najbrže bi to sve odvozili oni koji ni biciklom nisu napravili više od tri km :D.
 
  • Like
Reactions: biker4life