Dolomiti 2019 - vikend izlet

To provjeravam dali pratite temu ili samo kliknete "označi pročitanim". :unsure: Razočaran sam malo. Trebala je kaciga veličine bundeve da zastanete.

Nitko nije primjetio da uz dnevnu kilometražu nakon 750km na R-u piše RIP (ne vidi se T). :mrgreen:
Na slici sa početka puta di pijemo kavu u Senju, motori u (zamagljenoj) pozadini stoje isto kao na zadnjoj slici di se vraćamo. :mrgreen: Radi se o tome da se ne sjećam više dali sam to slikao kad sam išao dole ili nazad. Lita su tu, šta da kažem... :ROFLMAO:

Nisu forumaši više temeljiti kao prije 10ak godina. :mrgreen:

Sjedi nedovoljan.
:mrgreen::mrgreen:
 
  • Like
Reactions: amante
To provjeravam dali pratite temu ili samo kliknete "označi pročitanim". :unsure: Razočaran sam malo. Trebala je kaciga veličine bundeve da zastanete.

Nitko nije primjetio da uz dnevnu kilometražu nakon 750km na R-u piše RIP (ne vidi se T). :mrgreen:
Na slici sa početka puta di pijemo kavu u Senju, motori u (zamagljenoj) pozadini stoje isto kao na zadnjoj slici di se vraćamo. :mrgreen: Radi se o tome da se ne sjećam više dali sam to slikao kad sam išao dole ili nazad. Lita su tu, šta da kažem... :ROFLMAO:

Nisu forumaši više temeljiti kao prije 10ak godina. :mrgreen:

Sjedi nedovoljan.
:mrgreen::mrgreen:
Pa to ni žene nebi primjetile. 🤔
 
  • Haha
Reactions: Nero and biker4life
Danas u revijalnom tonu... :mrgreen: kilometar, dva po Istri.

VkBdydi.jpg


wxr8df0.jpg
 
  • Like
Reactions: gagi
Vidim nisu svi bili na pauzi kao ja....fotke odlične, destinacije super!!💪 Google maps samo što mi ne pregori od novo-unešenih ciljeva:mrgreen: tako da materiala ima. Ovo sra..je od promocijske prehlade se završava i akcija počinje :cool: U tijedan dana sam pročitao više putopisa pa evo jedva čekam da se vrijeme stabilizira i počnem sa skupljanjem novih kilometara. A ti samo nastavi sa ovakvim provokativnim fotkama na forumu jer FB nema duše kao što ima forum☝️👍
 
  • Like
Reactions: biker4life
offtopic alert :mrgreen:

poć u život...:mrgreen:

Italija nakon skoro 3 godine motorom...
Jlj7oqk.jpg


fUETCzN.jpg


CFR4P0o.jpg


hyUGJdL.jpg


c0YoAkP.jpg


nije domaća plominka, ali ni na ovoj gostujućoj se nisam osramotio :mrgreen:
SUbkdai.jpg

Duino - Gorizia odlična dionica...

0oE2zoZl.jpg


8y52Kjv.jpg


MZ1CD9H.jpg


MxS6gI4.jpg


23ueMVV.jpg


9JJ5b5C.jpg


mf5DWYyl.jpg
7oRK1pCl.jpg


Malo Slovenije i puno više Italije. Nažalost, prognoza je bila neumoljiva i pokušaj proboja do Cortine d'Ampezzo i Passo Giau će ipak morati pričekati toplije mjesece. Cortina je ove dane u minusu, fronta je kod nas donijela samo vjetar, međutim u brdima je bilo malo extremnije...

fCOQMSBl.jpg


Ipak, koji km sam odvezao... :mrgreen:

Supercorse su dobro podnijele put, mada je bilo svega 150 km autoceste, i pazio sam ih po ravnom.
Vidimo se na Plominki ove dane... :mrgreen:

Na ljeto nadam se Dolomiti na R-u... :cool:
 
Kojim cestama je najbolje ići na jug italije.Uz jadransko more,,tirensko ili po sredini nekako. Idem sljedeći mjesedc na siciliju
 
Kojim cestama je najbolje ići na jug italije.Uz jadransko more,,tirensko ili po sredini nekako. Idem sljedeći mjesedc na siciliju

Kad sam išao u Toscanu, proć cca. Bolognu imaš paralelno 2 autoceste koje idu prema jugu, autostrada panoramica i autostrada diretissima... iskreno ova nova direktna je logičniji izbor, jer je ova prva u lošem stanju (asfalt, rupe, spojevi nadvožnjaka...).

E sad ovo ostalo ovisi koliko vremena imaš, dali si u žurbi pa teleportacija ili imaš vremena... do juga ima svega za vidjeti... Maranello, Imola, Mugello, ova cesta preko Apenina (a to je sve maltene tu na sjeveru, čim kreneš prema dole)...

Složi si plan puta i koliko vremena imaš, dali te zanimaju, staze, muzeji, turističke atrakcije pa vidi šta i kako... računaj da ako putuješ lokalnim cestama to će potrajati... i pazi na promet jer što južnije to luđe (lokalci voze)... :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Boris87
Neke muzeje sam zabilježio koje moram posjetiti a sve ostalo mi je samo vožnja,hrana,cuga. Autoceste izbjegavam .Jedino gdje će bit autocesta je do italije. Pun mi je k naših puteva već :).
Imam rezervirano samo prvo noćenje.Sve ostalo ću u hodu.Jedan dan sicilije,pa nazad u Bari,preko u Drač i nazad za Osijek. Koliko dana neznam,vremena imam. :)
 
  • Like
Reactions: biker4life
Neke muzeje sam zabilježio koje moram posjetiti a sve ostalo mi je samo vožnja,hrana,cuga. Autoceste izbjegavam .Jedino gdje će bit autocesta je do italije. Pun mi je k naših puteva već :).
Imam rezervirano samo prvo noćenje.Sve ostalo ću u hodu.Jedan dan sicilije,pa nazad u Bari,preko u Drač i nazad za Osijek. Koliko dana neznam,vremena imam. :)

Najbitnije je da imaš vremena, onda je sve opušteno. Meni su duža putovanja već dosta sezona na knap sa vremenom, onda prvi i zadnji dan bude gaženje autoputa do besvijesti... maltene teleportacija do cilja...
 
offtopic alert :mrgreen:

poć u život...:mrgreen:

Italija nakon skoro 3 godine motorom...
Jlj7oqk.jpg


fUETCzN.jpg


CFR4P0o.jpg


hyUGJdL.jpg


c0YoAkP.jpg


nije domaća plominka, ali ni na ovoj gostujućoj se nisam osramotio :mrgreen:
SUbkdai.jpg

Duino - Gorizia odlična dionica...

0oE2zoZl.jpg


8y52Kjv.jpg


MZ1CD9H.jpg


MxS6gI4.jpg


23ueMVV.jpg


9JJ5b5C.jpg


mf5DWYyl.jpg
7oRK1pCl.jpg


Malo Slovenije i puno više Italije. Nažalost, prognoza je bila neumoljiva i pokušaj proboja do Cortine d'Ampezzo i Passo Giau će ipak morati pričekati toplije mjesece. Cortina je ove dane u minusu, fronta je kod nas donijela samo vjetar, međutim u brdima je bilo malo extremnije...

fCOQMSBl.jpg


Ipak, koji km sam odvezao... :mrgreen:

Supercorse su dobro podnijele put, mada je bilo svega 150 km autoceste, i pazio sam ih po ravnom.
Vidimo se na Plominki ove dane... :mrgreen:

Na ljeto nadam se Dolomiti na R-u... :cool:
Super putopis! Top lokacije, slike, prepuno informacija, svaka cast!

Moram te pitati jeli slikavas mobitelom ili kakvim fotoaparatom? Slike su odlicne, rezolucija, boje, sve.
 
  • Like
Reactions: biker4life
Bio sam ih stavio baš tim povodom kad sam išao dole. Dugo nisam putovao sa otvorenim auspusima pa nisam bio siguran dali će mi smetati. Skinuo sam ih po povratku. Zvuk bez njih je taman. Ma ne taman, nego nešto najljepše što postoji (crossplane). Nije preglasno, katalizator i lambda su na mjestu. Najbolje od svega što po izmjerenoj buci ispada sam sam i bez db killera u toleranciji.

U1mGK6ol.jpg


A i "bosanke" sam odmah skinuo i vratio OEM ručke...
Malo čačkam po malo starijim temama i naiđem na ovo.
Pošto planiram krajem svibnja/početkom lipnja se zaletiti na Mangart, Nassfeld i Grossglockner, imaš li kakva iskustva sa kontrolom razine buke auspuha, pogotovo u ITA/AUT? Viđao sam tu i tamo neke članke vezane uz taj noise control, ali nisam siguran kako to ide u praksi.
Pitam jer je kod mene također riječ o R1 sa Akra bez db killera, koje je naravno grijeh stavit. Nije crossplane, nego '04 doduše.
 
Malo čačkam po malo starijim temama i naiđem na ovo.
Pošto planiram krajem svibnja/početkom lipnja se zaletiti na Mangart, Nassfeld i Grossglockner, imaš li kakva iskustva sa kontrolom razine buke auspuha, pogotovo u ITA/AUT? Viđao sam tu i tamo neke članke vezane uz taj noise control, ali nisam siguran kako to ide u praksi.
Pitam jer je kod mene također riječ o R1 sa Akra bez db killera, koje je naravno grijeh stavit. Nije crossplane, nego '04 doduše.

Austrija nije za igrati se. Po Italiji se da švercati...

Ima dobrih 6 godina da su me zaustavili u A zbog auspuha, doduše sve je bilo u redu (homologiran, atestiran i sa db killerima). Sad, 6 godina kasnije može biti samo rigoroznije...
 
  • Sad
Reactions: prvi
Bijah nekoliko puta na Mangartu, zadnje 07/21 prosao kroz odron na vlastitu odgovornost, na Sedlu se apsolutno ništa nije vidjelo od magle.
Treba pratiti prognozu, ali i imati sreće.
btw nitko me nikad nista nije pitao, ni zaustavljao zbog buke.
Vise puta sam vozio po Alpama bez dB killera :mrgreen:
 

Attachments

  • 20210716_024054_copy_1995x2744.jpg
    20210716_024054_copy_1995x2744.jpg
    1.5 MB · Views: 0
  • 20210716_190549_copy_3072x2304.jpg
    20210716_190549_copy_3072x2304.jpg
    880.8 KB · Views: 0
Jeli Mangart po nečemu specifičan vezano za prohodnost i prognozu ili? - prošlo ljeto u 7. mjesec prošao preko Vršića i bilo je milina (ok, niži je od Mangarta). Baš me svrbi možda proći istu rutu ali u suprotnom smjeru i umjesto na Vršić otići na Mangart ali sudeći prema zadnjih par postova izgleda zajeban?

Inače nemam nikakvog iskustva (osim Vršića) s vožnjom po Alpama/prijevojima pa zato i pitam (y)
 
Jeli Mangart po nečemu specifičan vezano za prohodnost i prognozu ili? - prošlo ljeto u 7. mjesec prošao preko Vršića i bilo je milina (ok, niži je od Mangarta). Baš me svrbi možda proći istu rutu ali u suprotnom smjeru i umjesto na Vršić otići na Mangart ali sudeći prema zadnjih par postova izgleda zajeban?

Inače nemam nikakvog iskustva (osim Vršića) s vožnjom po Alpama/prijevojima pa zato i pitam (y)
kad se ide... !
 
  • Like
Reactions: bricksrheavy
Austrija nije za igrati se. Po Italiji se da švercati...

Ima dobrih 6 godina da su me zaustavili u A zbog auspuha, doduše sve je bilo u redu (homologiran, atestiran i sa db killerima). Sad, 6 godina kasnije može biti samo rigoroznije...
Ne znam za auspuh, al prosle god me jedva pustili dalje na Stelviu zbog nosaca tablice, bez zajebancije, skoro zaplijenili motor…
Al je neka strka nastala i nekak sam uspjel eskivirat 🤣🤣
A prosli AT, CH, SLO i IT na sve strane i niko ništ, sad ga jebi, ili im se nije dalo ili nisu skužili ili svako tumači zakon po svojem 😁
Tak da moj savjet, 101% legalan za van budi i tjt.
 
  • Like
Reactions: Paf