Dolomiti i Stelvio 2016

zokx

Well-known member
Već petu godinu prakticiramo alpsku turu otprilike u prvom tjednu rujna, nešto kao završetak ljeta..
Treba malo konzultirati prognozu i gađati, tako da nas unatoč čudljivom alpskom vremenu niti ove godine nije opralo.
Bilo je malo hladnije (od 9-20 stupnjeva) gore po prijevojima, ali to nam je bilo super. Prošle godine je bilo znatno toplije, i vozeći bez rukavica sam dobio opekotine.
Ruta manje-više standardna i već vožena, ali nekako smo zaljubljeni u Dolomite, tako da nam je to poznato, ali i najdraže. Nakon par godina ponovo na Stelvio da se podsjetimo, i to je to.
Četiri dana, 1840 km., taman po danu za Alpe. Slovenija, Austrija, Italija.
Malo se vozili, stajali, jeli, pili, trošili ko' da to nećemo platiti :( Maksimalno uživanje. Bez brige i pameti.
Motor standardno, bez ikakvog problema. Tankaj, pali-vozi. Negdje 6 litara potrošnja. Kardan još uvijek isti. :mrgreen:

Moram pohvaliti SCDB bazu za radare koja me stvarno svaki put upozorila na radare. U godinu dana nakotilo ih se masu. U svakom selu gdje je ograničenje 50 km/h ih je najmanje dvije, ačesto i tri. Na ulazu/izlazu iz mjesta i ponekad negdje na sredini.

Evo i par fotki.



























 
(y)
Jesi bil u muzeju motora na Timelsjochu
 
Evo i moje od prije deset dana  8)
c247f45070e5aea542b590db66008286.jpg
 
Zoky, svaka cast i iskreno sam pozitivno ljubomoran.
Stelvio je jos uvijek samo u listi zelja. Zeznulo me vrijeme u 07. mjesecu kad sam planirao :-(