Dragstar 1100 ili Honda Shadow 750?????

Status
Not open for further replies.
Prijatelju probao ja dans Shadowku, motor za 44 KS ide odlično na moje veliko iznenađenje, probao i ženu voziti, zadovoljavajuće i što je još bolje probala i žena, i presviđa joj se, samo mi je malo mekana prednja vilica, jel ima mogućnost štelanja???
 
Neka me netko ispravi ako griješim ali nakon fazera 1000 uzet custom i to još da ti ga žena vozi malo je riskantno. Naime, po mom iskustvu, doduše vozio sam samo viraga ali i to je nešto slično (upola lakše od dotičnih  :LOL:) , custome je "teže" vozit jer fakat moraš bit oprezan sa prednjom kočnicom jer prednji kotač lako blokira, vilica ponira, motor je fakat težak, širok volan i ostali "nedostaci". Prvo što će ti falit nakon fazera je njegova okretnost, ubrzaaaaanjeeee, kočnice, ma brijem sve osim onog feelinga koji daje custom...
Za po gradu je custom fakat najgori izbor, pogotovo neki od 1100ccm kojeg bi trebala vozit žena. Mislim da je to ipak too much...
To je samo moje mišljenje, nebih želio da se itko uvrijedi !
Inače su mi customi prekrasni motori ali izgled/feeling ima svoju cijenu...
 
Prijatelju sve te razumijem, ali ona vozi Fazera, vrhovima prstiju dira asfalt, ne može ga uopće vratit nazad da ga okrene, kad se vozi pazi gdje može okrenut iz komadam pa tamo okrene inače perfektno vozi i auto i motor, a osjećaj vožnje na Shadowki je fantastičan, vidiš pred sobom onu veliku lampu, imaš osjećaš kao da doslovno gutaš cestu, što na Fazeru ništa ne vidiš i ne osjetiš, jer gdje s Shadowkom prođeš 80 sa Fazerom ideš 180 i sve ti prebrzo prođe.

A ubrzanja ne možeš uspoređivati nikako, to ti je kao da uspoređuješ traktor i raketu. :mrgreen:

Probao sam podropit i kočnicu, moje mišljenje je da koliko taj motor ide, solidno i staje, naravno da ne možeš to usporedit sa mogućom kritičnom situacijom na cesti.

Pozdrav.
 
drug ako je Shadow odrzavan kako treba onda nemas frke da ces se dugo i kvalitetno voziti i ti i tvoja zena, a sto su drugi naveli vec jeftinija je za odrzavanje i laksa je od dragstara posto ce je i ona voziti. Da ces je samo ti voziti bez obzira koliko volim Hondu rekao bi da uzmes 1100 kad se radi o V2
 
Odluka pala, Fazer ide na bubanj!!!!!!!!!!!

Da li ste čuli za čovjeka iz Zeline, Krešimir, bavi se uvozom Shadowki, prodaje crvenu 2005.god., sa 12 000tkm za 6800 eura, tu sam je vidio u oglasniku, jel to u redu cijena, mislim da znam okvirno, ja si planiram crnu uzeti???

Pozdrav.
 
tornado2405 said:
Mislim, da je taj čovek najkompententniji za ocenjivanje DS 1100: :wink: :wink:

LINK

150.000 km  :mrgreen: to me je zanimalo, lik je legenda.  (y)

ja znam da je "trkačima" nepojmljivo da neko vozi cruisera poslje fazera. ili da neko uopće vozi cruizera. ima nas i vas svakakvih. svaka luda ima svoje veselje.

meni je lijepo provozati trkalicu 15-tak minuta pol sata. ali mi je nezamislivo voziti se ne njemu cijeli dan vozeći neku dugu rutu. ko voli to voli  (y)
 
hamersmith said:
150.000 km  :mrgreen: to me je zanimalo, lik je legenda.  (y)

ja znam da je "trkačima" nepojmljivo da neko vozi cruisera poslje fazera. ili da neko uopće vozi cruizera. ima nas i vas svakakvih. svaka luda ima svoje veselje.

meni je lijepo provozati trkalicu 15-tak minuta pol sata. ali mi je nezamislivo voziti se ne njemu cijeli dan vozeći neku dugu rutu. ko voli to voli  (y)
Ma naravno, evo ja sam prošli vikend išao zg-crikva/crikva-zg cca 350km sa Zecom 750 i umro skoro  :LOL:
Mada sam siguran da za guzicu (i samo za guzicu) je udobniji Z od mnogih customa, ali kad se uzme cijelokupna udobnost i položaj vozača onda je ziher custom Bog.
 
trinity said:
Odluka pala, Fazer ide na bubanj!!!!!!!!!!!

Da li ste čuli za čovjeka iz Zeline, Krešimir, bavi se uvozom Shadowki, prodaje crvenu 2005.god., sa 12 000tkm za 6800 eura, tu sam je vidio u oglasniku, jel to u redu cijena, mislim da znam okvirno, ja si planiram crnu uzeti???

Pozdrav.

Novi Shadow je u Rutingu 59.990KN ili 8.200 eura:
http://www.honda.hr/motocikli/cijena.asp?Idmotor=738C82EE-DC2A-41F2-B255-569BACA11FBA

tako da mi se tih 6.800 ne čini baš povoljno...

 
Ma nema ni jedne u Rutingu niti će ih poručivati jer su kod dobavljača poskupile zbog rasta Jena, tako mi je bar čovjek rekao, a te po akcijskoj cijeni su sve prodali. :shock:
 
trinity said:
razlika u osiguranju je 1000 kn (za moje područje-oscilira po gradovima, imam tabelu) a godišnjem porezu oko 850 , daj mi reci kako se ponaša u vožnji sa dva putnika obzirom da je 44 KS??? More i to, prtljaga ....??

Cijena održavanje, mane i to, jesi ju kupio novu??

pozdrav.


Dva putnika bez problema+prtljaga ( ja 100 kg i zena 60 kg )
Neces preticati kao sa fazerom, ali ima snage i na vecim brzinama

Sto se tice odrzavanja... (y) redovni servisi, nikad nikakvih problema, kupio sam je kad je imala 22000 km
Vozio sam vecinu motora u toj klasi i rangu, moram se pohvaliti da svoju shadowku ne bih mjenjao za nista

e da, i shadowka ima mekani mjenjac, nije kao kod ostalih, kad promjenis brzinu da ti utrnu zubi
 
trinity said:
Odluka pala, Fazer ide na bubanj!!!!!!!!!!!

Da li ste čuli za čovjeka iz Zeline, Krešimir, bavi se uvozom Shadowki, prodaje crvenu 2005.god., sa 12 000tkm za 6800 eura, tu sam je vidio u oglasniku, jel to u redu cijena, mislim da znam okvirno, ja si planiram crnu uzeti???

Pozdrav.


:misli:
mislim da je ta cijena malo napumpana, barem za onih 800 eura, osim u slucaju da ima nesto dodatne opreme, jer shadow dolazi prilicno siromasna original

ako ima crashbar i naslon za zenu, onda moze
 
trinity said:
Ma nema ni jedne u Rutingu niti će ih poručivati jer su kod dobavljača poskupile zbog rasta Jena, tako mi je bar čovjek rekao, a te po akcijskoj cijeni su sve prodali. :shock:


J.J. Strossmayera 132, 31000 Osijek
tel/fax: 031/300-555
e-mail: [email protected]
www.skaromoto.hr

Nazovi njih u Osijek pa pogledaj mislim da sam nekidan vidio jednu izloženu crnu kad sam bio tamo.
Nemoj nasjedat na te fore i platit motor 6800 star 4 godine, a nov je cca soma i pol skuplji.
Jedno nek bude jasno da kupujem čopericu isključivo bi kupio novu nikakve polovnjake osim ako nisu daleko ispod tržišne cijene, a pogledaj malo oglasnike ljudi su opsjednuti nabijanjem cijena pogotovo čopera, čitam oglase i nevjerujem nov VN900 dođe 65 soma kn, nazovem frajera koji traži za 2008.-u 80 soma i pitam što ima još ekstra pa kaže tip org. bisage i wind shild. Što reći onda više. Ljudi ili neznaju da postoje trgovine koje prodaju opremu za te čoperice po extra povoljnim cijenama ili se prave ludi. Pa u louisu sam za kumov VN 900 iz 2008. nekidan kupio kompletnu opremu ( bisage, nosače bisaga, mala ona obla torbica naprijed na vilicu, višlji wind shild, ručke, orla na blatobran, polu navlaku za rezervar kožnu, sissy bar i ceradu za kišu ) na akciji u Grazu za manje od 600 eura, tako da neznam čemu to nabijanje cijena kao fol dodatne opreme.
 
Ghostrider-SB said:
Nazovi njih u Osijek pa pogledaj mislim da sam nekidan vidio jednu izloženu crnu kad sam bio tamo.
Nemoj nasjedat na te fore i platit motor 6800 star 4 godine, a nov je cca soma i pol skuplji.
Jedno nek bude jasno da kupujem čopericu isključivo bi kupio novu nikakve polovnjake osim ako nisu daleko ispod tržišne cijene, a pogledaj malo oglasnike ljudi su opsjednuti nabijanjem cijena pogotovo čopera, čitam oglase i nevjerujem nov VN900 dođe 65 soma kn, nazovem frajera koji traži za 2008.-u 80 soma i pitam što ima još ekstra pa kaže tip org. bisage i wind shild. Što reći onda više. Ljudi ili neznaju da postoje trgovine koje prodaju opremu za te čoperice po extra povoljnim cijenama ili se prave ludi. Pa u louisu sam za kumov VN 900 iz 2008. nekidan kupio kompletnu opremu ( bisage, nosače bisaga, mala ona obla torbica naprijed na vilicu, višlji wind shild, ručke, orla na blatobran, polu navlaku za rezervar kožnu, sissy bar i ceradu za kišu ) na akciji u Grazu za manje od 600 eura, tako da neznam čemu to nabijanje cijena kao fol dodatne opreme.


Slažem se sa Ghostridedorm, kao inače  (y)

Ovima što nabijaju cijene customima pljuni u facu bez imalo beda, jer to je pljačka i lopovluk po svim osnovama.
Mislim (nisam siguran) da ima jedna Shadowica siva u izlogu tu u Ri u Rutingu, baš ću provjerit.
Customi se manje habaju, to je istina, ali jbga 4 god star motor je 4 god star motor i to je činjenica.

JEboga ga patak, pa ja u garaži imam 15 godina star R pa još vozi! Tako da ta priča ne drži vodu

Ili novo pa si miran
 
Icek said:
Slažem se sa Ghostridedorm, kao inače  (y)

Ovima što nabijaju cijene customima pljuni u facu bez imalo beda, jer to je pljačka i lopovluk po svim osnovama.
Mislim (nisam siguran) da ima jedna Shadowica siva u izlogu tu u Ri u Rutingu, baš ću provjerit.
Customi se manje habaju, to je istina, ali jbga 4 god star motor je 4 god star motor i to je činjenica.

JEboga ga patak, pa ja u garaži imam 15 godina star R pa još vozi! Tako da ta priča ne drži vodu

Ili novo pa si miran

zašto misliš da se manje habaju :shock:
 
liberty said:
zašto misliš da se manje habaju :shock:

... Vrte se na manje okretaja, imaju puno manji omjer KS/ccm to bi po nekoj logici trebalo znacit da su dugotrajniji  :wink:
 
Status
Not open for further replies.