ducati 748

tomo95 said:
zanimaju me iskustva sa 748 dukcom, kvaliteta motora, održavanje, mane, potrošnja... ??
neš ga jeftino vozit, ali je poseban gušt  (y).

ja sam ga imao čast i priliku provozati i u svojim zlatnim (kondicijskim) danima i to - kRRndiji. 98 konja - nije puno, ali svakako dovoljno, ne znam što si vozio i jesam li ja to vozio da ti dam usporedbu, ali naspram 749 nit je išo nit je kočio, ali dovoljno je išao i dovoljno kočio, svakako dobar bajk, kariZZma ti je poznata, za zavoje meni super, ono - mali superbajk, legendatis dizajn, čak se i Mati sviđa :shock:, nećeš se jeftino voziti, ali ćeš se voziti osmjehom na faci, svi će gledati u tebe, zavidjet će ti, čeznuti da su kao ti... da ti još pišem hvalospjeve što ćeš biti ako ga budeš imao?  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

potrošnja? cca 7 litara, nećeš više trošit sigurno, samo manje, ako si normalan, naravno. Ne spor, normalan. (y) (y) (y)

mane? ako ga voliš i želiš, živjet ćeš s njima i nećeš ih držati manama već stvarima koje idu uz put  :wink:.

Po meni, najveća zamjerka je naravno mašina - traži njegu i njegu i njegu - ventili, ulje, tu nesmiješ mrdati ništa. (y)

ajd kupi, ja ću se veseliti s tobom!!!!

Reci kojeg škicaš, možda znam nešt o njemu, a tebi bi bilo korisno  8) 8) 8)

gle, da sam u prilici, ja bi ga kupio, ako već ne bi kupio mh 900e  8) 8) 8)
 
sto se tice kupovine pred kraj godine ce se nesto uzimat vjerovatno, ako bog da da sve bude po planu..

sad sam samo u fazi skupljanja informacija o motorima koji me privlace..

to je ono sto privlaci kod ovog motora.. karizma, dizajn...

zanima me kolika je ta ne jeftina vožnja u odnosu na japanske supersportase, je li puno skuplje biti karizmaticniji, primjeceni, sexy...  8)
 
tomo95 said:
sto se tice kupovine pred kraj godine ce se nesto uzimat vjerovatno, ako bog da da sve bude po planu..

sad sam samo u fazi skupljanja informacija o motorima koji me privlace..

to je ono sto privlaci kod ovog motora.. karizma, dizajn...

zanima me kolika je ta ne jeftina vožnja u odnosu na japanske supersportase, je li puno skuplje biti karizmaticniji, primjeceni, sexy...  8)
skuplje je, dosta, od standardnih kRRama tipa kawasaki i yamaha i suzuki tog godišta. AKo ćeš se voziti i održavati, jasno.  (y)
 
Ima nekoliko bitnih stvari, dakle tko mu je bio prethodni vlasnik, kako i gdje je održavan i tek onda koliko košta.

Po meni je bitnije tko je servisirao motor i koliko redovito, nego koliko km je prešao i koja mu je cijena, jer 500 eura gore dolje na cijeni je ništa u odnosu na eventualne troškove popravki skrivenih nedostataka.

Najvažnija stavka su ventili, njih treba podešavati redovito ili provjeravati i prije roka, jer trošak izmjene nekih od elemenata razvođa, ako su potrošeni zbog neredovitog servisa, je značajan.

Drugo je da bi produžio vijek i zaštitio motor od tih pojava potrebno je koristiti ulja na bazi sintetičkog estera (dakle najskuplja, ali i najbolja) u gradacijama 15w-50 ili 10w-50.

Ali zato, kako je rekao Miro, taj se motor vozi s osmjehom na licu, naravno ako si sposoban za to i ako je pravilno "obuven".

I došli smo do zaključka : ne šparaj na servisu, ulju i gumama.

Sretno s kupovinom.
 
I akumulator, samo najbolji (AGM tehnologija ili LiFe, a od klasičnih preporučen model YUASA) , sve ostalo krepa u sezoni.
 
M900 said:
I akumulator, samo najbolji (AGM tehnologija ili LiFe, a od klasičnih preporučen model YUASA) , sve ostalo krepa u sezoni.

LiFe meni vec drugu sezonu gura bez trzaja  (y)
 
eto, M900 ti sve rekao, zato ti triple9 i preporučuju 998 jer ima testastreta mašinu koja nije tako njanjava ko ova, problemi rješeni, stroj fercera kao da je iz japana  - ako si naravno normalan.  :wink:
ali onda si već u 749  ili 999 vodama, tj to ti je jeftinije od 998, i bolje, osim ako želiš staru liniju. Ono što bi ti i ja posebno podcrtao kod M900 posta je da je bitnije u kakvom je stanju motor i tko ga je održavao nego cijena, puno važnije.


Zapravo to ti je kod Dukca uvijek važno jer dosta ljudi ne vozi u ovlašteni servis, ili nekog tko stvarno pozna materiju, već šarafaju svakako, a to nije baš najsretnije rješenje.

A ti sad vidi, ovo su ti od srca iskreni komentari  :D