Ducati radi maxiskuter ?!

joke

Active member
DucatiScooterOB%20abajo.jpg


Govorka se da će prototip biti predstavljen na sajmu EICMA u Milanu, ove godine
Isto tako kalkulira se o zapremnini od 650 do 850 ccm, šasiji cijevne konstrukcije, kotaćima od 16'', sekvencijalnim mjenjanjem brzina zajedno sa mogučnošču potpuno automatiziranog variomatskog prenosa, završnim prenosom putem zupčastog remena....

Zna se i ime skutera, Scootster, koje je složenica od Scooter i Monster, modela čije če motor kao osnovu koristiti

U svakom slučaju, moramo pričekati do 11. mjeseca za potvrdu informacije.
 
Moj i božji. :mrgreen:
 
Iz potpisa je vidljivo da je sliku izradio Oberdan Bezzi koji je poznat po svojim pogrešnim predviđanjima, iako nekad ubode ko čorava kokoš.
U svakom slučaju ovo je vizualizacija dostupnih informacija, a konačan izgled je još definitivna nepoznanica.
 
Jel "SAMO" 20 000 eura ako ikad bude dostupan  :mrgreen:
 
Prekrasan, super, idealan... skoro u toj mjeri da bi čovjek mogao prodati i jaču makinu i uzeti si ovo...

Jedino se pribojavam cijene; i GP800 nije baš jeftin, a gdje je po imageu i politici cijena Gilera (isp)od Ducatija... mislim da je negdje 80-85.000 hrvatskih novaca realnost... mada ne bih trznuo mišićem lica ni da je malo iber...  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Cijena GP je previsoka, tu si u pravu, jer za nju nemožeš dobiti skutersku vilicu i "poznatu" kvalitetu.
S druge strane za istu tu cijenu, Yamaha TMax manje zapremnine vlada tržištem maxi skutera i to vrlo suvereno.
Ovdje je ObiVanBezzobi nacrtao USD vilicu renomiranog branda i ukoliko se takve stvari budu nalazile na skuteru naravno da možemo očekivati i cijenu veču od 10000 kn, ali u tom slučaju, za razliku od GP-a, opravdano.
 
joke said:
Iz potpisa je vidljivo da je sliku izradio Oberdan Bezzi koji je poznat po svojim pogrešnim predviđanjima, iako nekad ubode ko čorava kokoš.
U svakom slučaju ovo je vizualizacija dostupnih informacija, a konačan izgled je još definitivna nepoznanica.

A baš sam htio pitat za link  :mrgreen:
Ima Bezzi-eve slike svih mogućih marki motora, a nijedan ne postoji  :mrgreen:
 
Eto, moram reći da mi je ova studija izazvala onaj vrlo rijedak osjećaj, koji neki nazivaju "ljubav na prvi pogled"...

Vrlo atraktivna verzija u isto takvoj Ducati crvenoj boji, radijalne kočnice, racing-vilica, poznati cjevasti okvir kombiniran sa aluminijem, R-ovski atraktivan rep sa najnovijom generacijom ispušnog sustava, izuzetno atraktivne zlatne felge lijepog dizajna koje asociraju na magnezij-titan-Pegaso kombinaciju, sekvencijalni mjenjač, završni prijenos zupčastim remenom...  :naklon: :slinavac: :naklon: :slinavac: :naklon: :slinavac: :naklon: :slinavac:

I ne sumnjam da se sa istim čovjek može voziti sportski, uredno i bez problema glede preticanja i ubrzanja, uz full-komfor, udobnost i zaštitu od vjetra...

(y) (y) (y)

Glede Bezzija, ne pada mi na pamet u kojem segmentu bi Ducati odstupio od ove verzije, jer ista zadovoljava sve osnovne crte i elemente svoje prepoznatljivosti...
 
Oce bit dvotaktni  :mrgreen:
 
Sledgehammer said:
Glede Bezzija, ne pada mi na pamet u kojem segmentu bi Ducati odstupio od ove verzije, jer ista zadovoljava sve osnovne crte i elemente svoje prepoznatljivosti...

Napisao ti je Joke.

Nema Bezzi veze sa Ducatiem, čovjek crta po vlastitim pretpostavkama. To bi bilo koji crtač mogao napraviti - uzme bitne dijelove karakteristične za Dukca (kotače, vilice, kočnice), a dalje po svojoj volji. Ako i bude skutera, siguran sam da neće ovako izgledat, a koliko pratim, malo mi je ćoškast previše za sadašnje Ducatieve modele  :misli:
 
istina,ako uopce bude ducati skuter onda sigurne nece ovako izgledati,ali zasto ne sanjati :mrgreen:
 
meni je nonsens da ducati radi skutere
da se odluci na tako nesto to bi trebala biti cista exkluziva a s tim ide i paprena cijena ...
sto u konacnici znaci neimanje kupaca , jer skuter je jedno a motor drugo ...