Ducati radi maxiskuter ?!

Temu smo totalno uzoffali, a ja bi se vratio na citat jednog od velikih talijanskih prodavatelja, koji je več i napisan u nekoj od GP tema na forumu, a koji otprilike glasi " Klijenti ne žele lanac i njegovod podmazivanje na maxiskuteru"
 
znači da nije riječ o činjenicama, već o željama... i to je po meni sasvim uredu, ali onda je besmisleno dokazivanje da je jedno bolje od drugog..... ili jeftinije... ili nešto treće... ;)
 
joke said:
apriliaaaa ne prdi,

Kako je lanac jeftiniji kad je skuplji, jer naravno moraš uračunati i lubrikante kojim ga podmazuješ.
Osim tog skuter je prometalo čija je definicija najuže vezana uz praktičnost, a lanac to definitivno nije.
ovako razmisljaju MOTORISTI za razliku od SKUTERASA kojima to nije prometalo vec i osnovno sredstvo za voznju na 2 kotaca :wink:
ovdje je rijec o MAXI skuteru koji (ne samo taj vec skoro i svi) ne da nije prometalo vec se da i te kako voziti i putovati
 
marac_zg said:
nadam se da će se ispostaviti da si bio u pravu što se snage tiče,a da si malo pretjerao svezi glede cijene.. :mrgreen:

Bilo bi dobro da je ispostavi da je tvoj post istinit, ali Ducati... pogledaj cijene drugih modela, pogotovo onih ekskluzivnijih.
A ako bi taj njihov skuter kostao koliko sam i napisao, prodali bi ih manje nego Desmosedicija (bez obzira sto je on izasao u limitiranoj seriji). :LOL:
 
Nice, ja bi to štel vozit, ali bojim se da radi cijene cu ga mozda jedino moci voziti na PCu na Ducatijevoj PC igrici  :palacdolje:
 
biker4life said:
Bilo bi dobro da je ispostavi da je tvoj post istinit, ali Ducati... pogledaj cijene drugih modela, pogotovo onih ekskluzivnijih.
A ako bi taj njihov skuter kostao koliko sam i napisao, prodali bi ih manje nego Desmosedicija (bez obzira sto je on izasao u limitiranoj seriji). :LOL:

valjda će i oni biti toliko realni da baš neće staviti takvu cijenu.. 8) jedino ako baš ne žele imati ekskluzivni maxiskuter.. :mrgreen:
nadam se da će cijena ovog Ducatija,kao i novog BMW-og skutera i TMaxa 750 (naravno,ovo je još uvijek u sferi "evenutalnog" ) biti ispod,ili barem oko 100 k kuna..čak bih se i uz takvu cijenu vjerojatno odlučio na kupovinu,jer su takvi maxiji upravo ono što želim..da,postoje i sad na tržištu SW 600,Burgman i TMax 500,ali sa ovakvom snagom i kubikažom bih jednim udarcem ubio par muha.. :mrgreen:  uživancija i zajebancija po gradu,odlazak na posao,odlazak na vikende,odlazak na putovanja,bilo sam,bilo sa curom..treba vidjeti Skandinaviju,Iberski poluotok,Siciliju,Korziku,Grčku,Škotsku,Irsku,itd.,itd.. 8)
 
caka je samo u tome što je trenutno najnepovoljniji moguči momenat za izbacivanje takvog vozila u zadnjem desetljeću
 
joke said:
caka je samo u tome što je trenutno najnepovoljniji moguči momenat za izbacivanje takvog vozila u zadnjem desetljeću
ziva istina (y) problem je sa svime na 2 kotaca koji prelaze 100 tk :palacdolje:
 
Ova tema je vezana uz sve osim uz topic, ali evo eskluzivno objavljujem da će po mojim saznanjima Yamaha za razliku od ostalih obilovati novitetima u cijeloj gami.

Evo i današnja info o novom Fazeru 2010 (slika nema vjerovatno veze sa stvarnošču), ali veseli me što če biti (vjerovatno) direktni derivat R6 R

yamaha_fz6_2010_concept.jpg


http://www.motoblog.it/post/20476/concept-yamaha-fz6-2010-by-jerome-vannesson
 
ako stave lance umjesto remena,odustat ću od njih i uzeti nešto drugo za prijevozno sredstvo..da ga ne bi možda morao svakih 500 km čistiti i mazati ili još bolje poslije svake kiše..moš si mislit.. Cool  kao što sam već rekao,skuter je tu da služi meni,a ne ja njemu.. Cool

Nadam se da se zezaš kad ovak nekaj napišeš, jer ak stvarno tako misliš neznam kaj radiš na ovom forumu, jer samim pisanjem o svom motoru trošiš energiju i vrijeme  :mrgreen:.
 
Kao što rekoh, citirao sam voditelja dvije velike talijanske moto prodavaonice, a ni moje osobno mišljenje ne razlikuje se puno.
S obzirom da on ima veliko iskustvo, a ni moje 13-godišnje nije zanemarivo, "brijem" da nisi u pravu.
 
joke said:
Ova tema je vezana uz sve osim uz topic, ali evo eskluzivno objavljujem da će po mojim saznanjima Yamaha za razliku od ostalih obilovati novitetima u cijeloj gami.

Evo i današnja info o novom Fazeru 2010 (slika nema vjerovatno veze sa stvarnošču), ali veseli me što če biti (vjerovatno) direktni derivat R6 R

yamaha_fz6_2010_concept.jpg


http://www.motoblog.it/post/20476/concept-yamaha-fz6-2010-by-jerome-vannesson
jel to dobro vidim da nema rucice kuplunga :misli:
 
zaprudanec said:
jel to dobro vidim da nema rucice kuplunga :misli:

Ima ga, ali kao što več napisah, slika je PS modela R6R, MT03 i Fazera 2. generacije tako da nema apsoštrumfne veze s realnošču pa je nepotrebno i komentirati.
 
ljacmi said:
Nadam se da se zezaš kad ovak nekaj napišeš, jer ak stvarno tako misliš neznam kaj radiš na ovom forumu, jer samim pisanjem o svom motoru trošiš energiju i vrijeme  :mrgreen:.

nisam skroz skužio što je pisac htio reći,ali.. :misli:
ne zezam,niti sam se zezao kada sam ono napisao,i da,točno tako mislim.. 8)
ne želim imati lanac na svom skuteru i točka..zašto,obrazložio sam već nekoliko puta,tako da mi se ne da ponavljati..
a dio koji nisam shvatio iz tvog posta je taj na koji ja to točno način trošim energiju i vrijeme pisanjem svojih razmišljanja i želja.. :misli:  zadnji put kad sam provjeravao,forumi su bila mjesta upravo za razmjenu mišljenja i stavova,bila ona ista,slična ili različita.. 8)

joke said:
caka je samo u tome što je trenutno najnepovoljniji moguči momenat za izbacivanje takvog vozila u zadnjem desetljeću

jep,u pravu si..
ali,isto tako,ako su proizvođači već otišli dovoljno daleko u razvoju,možda neće skroz stopirati izlaske ovih modela,nego ih prolongirati za recimo,2011.,kad bi kriza i recesija trebale biti iza nas..uostalom,već su neke velike zemlje izašle iz recesije, samo da se proširi taj trend i bit će ok.. (y) (y)
a ionako ne mislim kupovati novi skuter prije 2011/2012.,tako da.. :mrgreen:
 
zaprudanec said:
a i ovaj sto vozis ti bas nije nesto  :LOL: :LOL: :LOL:

provokacije,provokacije.. :mrgreen:
da pokucam u drvo,i više sam nego zadovoljan sa XMaxom.. :jesus:  po gradu dušu dao,troši 3,5 l,bio ovo ljeto 4 puta na moru s njim,3 litre potrošnja.. (y)
ipak,za dalja putovanja izvan HR ću si uzeti,ako bude sve kako treba,veći,barem od 600 ccm,ako već neće izlaziti ovi od cca.800 ccm..
ali,nije on tema ,tako da dosta o njemu.. :mrgreen:
 
nisam skroz skužio što je pisac htio reći,ali.. Misli
ne zezam,niti sam se zezao kada sam ono napisao,i da,točno tako mislim.. Cool
ne želim imati lanac na svom skuteru i točka..zašto,obrazložio sam već nekoliko puta,tako da mi se ne da ponavljati..
a dio koji nisam shvatio iz tvog posta je taj na koji ja to točno način trošim energiju i vrijeme pisanjem svojih razmišljanja i želja.. Misli  zadnji put kad sam provjeravao,forumi su bila mjesta upravo za razmjenu mišljenja i stavova,bila ona ista,slična ili različita.. Cool

Pisac je htio reći da nemože shvatit kak netko može bit tak lijen oko nekih stvari koje se odnose na motor.I da, motori su tu da nam služe , al samo dok ga voziš, a dok ga ne voziš ti služiš njemu tj.  Ti mu plačaš  liječnički(servis) , Ti  mu plačaš doprinose ( registracija), ti mu plačaš obleku ( gume i ostalo) tak da je ovo s lancom i jnegovim podmazivanjem samo kap u moru od njegovog posluživanja  (y).
 
ljacmi said:
Pisac je htio reći da nemože shvatit kak netko može bit tak lijen oko nekih stvari koje se odnose na motor.I da, motori su tu da nam služe , al samo dok ga voziš, a dok ga ne voziš ti služiš njemu tj.  Ti mu plačaš  liječnički(servis) , Ti  mu plačaš doprinose ( registracija), ti mu plačaš obleku ( gume i ostalo) tak da je ovo s lancom i jnegovim podmazivanjem samo kap u moru od njegovog posluživanja  (y).

ne.. 8)
služenje i plaćanje nekih stvari nije isto..nije isto kad ti masiraš curu ili platiš maserki da ju ona izmasira..služenje bi bilo kad bih sam radio servis,a ovako plaćam stručnoj osobi da ga obavi umjesto mene..i to sam prihvatio kupnjom skutera,tu činjenicu da će me taj skuter dodatno koštati u smislu rege,servisa,guma i ostalog..a ostalo me ne interesira..kome je gušt kopati po motoru,nemam ništa protiv,ali mene to ne privlači.. (y)
želim proizvod tipa sjedi,toči i vozi..i to je to.. (y)
 
ovako plaćam stručnoj osobi da ga obavi umjesto mene.

Onda tu lovu s kojom ti plaćaš servis zarade mama i tata za tebe.Pa ti radiš za tu lovu da bi mogao netko radit po  tvom  motoru.Neke stvari u životu nemaju cijenu bila ona izražena u valuti ili radu Za mene je to motor (i), i svi mi koji imalo volimo motore smo njihovi sado mazo robovi jer nam to baš tako  i paše.Veli se ''svaki bedak svoje veselje ima''.
 
ljacmi said:
Onda tu lovu s kojom ti plaćaš servis zarade mama i tata za tebe.Pa ti radiš za tu lovu da bi mogao netko radit po  tvom  motoru.Neke stvari u životu nemaju cijenu bila ona izražena u valuti ili radu Za mene je to motor (i), i svi mi koji imalo volimo motore smo njihovi sado mazo robovi jer nam to baš tako  i paše.Veli se ''svaki bedak svoje veselje ima''.

opet mi prvi dio posta nije jasan.. :misli:  tko na kraju zarađuje za servise mog skutera,moji starci ili ja? :misli: da sam paranoičan,pomislio bih da mi prigovaraš da trošim lovu od staraca na svoj gušt,ali sva sreća nisam takav.. 8)  samo trebam pojašnjenje..
nego,vidiš,i ja volim motore,a opet ne želim biti i nisam njihov sado mazo rob..po tebi nemoguće,ali eto,ima nas i takvih.. 8)