Dva auspuha

fredi

New member
Naručio sam grane od akrapa i stavio bi dva auspuha-akrapa.Međutim negdje san pročitao ili mi je netko rekao nesjećam se,da bi izgubil dosta snage sa dva otvorena auspuha.
E sad..jeli to istina i ako je jel mi ko može malo pojasnit zašto :misli:
 
To ti nije istina!!!!! Istina je da sa jednim topom potisak je veći, ali to ujedno ne znači da je motor jači. Ako je motor tvornički sa jadnim topom onda je to najbolje tako i ostaviti zbog preinaka (motocikli R skupine, mada se i oni mogu preraditi), koliko vidim radi se o Razbojniku i još si kupio grane tako da nečeš imati problema, samo moraš poštelat motor na nove topove i najbolje bi bilo napravit mapu snage za njega, savjet to možaš napravit kod Zorića u Karlovcu moto-trade....a u ostalom Gp motocikli imaju minimalno po dva topa i oni sa 4 cilindra i sa 5............ sretno (y)
 
Odi svugdje sam nemoj kod Zorića  :palacdolje:
 
nemoj doživjet tog urara jer je imao loše iskustvo, ali da vozi pravi motor još bi čovijek nešto i rekao, ali VTR rondalica F :D, MILI KUPI SI MOTOR, ŠALA
 
Torque said:
nemoj doživjet tog urara jer je imao loše iskustvo, ali da vozi pravi motor još bi čovijek nešto i rekao, ali VTR rondalica F :D, MILI KUPI SI MOTOR, ŠALA

sale ti nisu na mjestu
 
gle fredi, što se mene tiče 2 topa su aleluja za vidjeti. Čista umjetnost. a što se tiče snage, sigurno je da ako želiš iskoristiti maximum iz svega, motor traži određeno štelanje. No ako inače ima dovoljno snage, konj dva ili 4 dolje neće ti nauditi, a imat ćeš zvuk i style! :mrgreen: A poznavajuć tebe ti nisi opaki resjer i ionako ne čupaš iz motora posljednji atim snage na visokim okretajima, tako da ako imaš frit frit za topove, kupi, a kad uzmogneš odi nekom provjerenom da ti pošteli. moj skromni savjet.
 
izgubit ćeš nešto sitno na snazi u malim obrtajima ali ćeš dobit na večim okretajima  npr. kod izlaska iz zavoja jer ćeš moći stisanit u zavoju i imat bolji izbačaj pri izlasku  :misli: za što opće koristiš motor za trke ili  :mrgreen:
 
paky said:
izgubit ćeš nešto sitno na snazi u malim obrtajima ali ćeš dobit na večim okretajima  npr. kod izlaska iz zavoja jer ćeš moći stisanit u zavoju i imat bolji izbačaj pri izlasku  :misli: za što opće koristiš motor za trke ili  :mrgreen:
Samo za svoj gušt,nikakva staza..
Ajde Šile,čekam tvoj odgovor...
 
fredi said:
Naručio sam grane od akrapa i stavio bi dva auspuha-akrapa.Međutim negdje san pročitao ili mi je netko rekao nesjećam se,da bi izgubil dosta snage sa dva otvorena auspuha.
E sad..jeli to istina i ako je jel mi ko može malo pojasnit zašto :misli:
e sad...ja ovu zimu bacam i drugi top..da bi dobio više snage,doduše moj je v-motor..neznam dali je to isto kao kod rednog  :misli:
 
Vukopas said:
e sad...ja ovu zimu bacam i drugi top..da bi dobio više snage,doduše moj je v-motor..neznam dali je to isto kao kod rednog  :misli:
A koliko ti misliš dobit snage sa smanjenjem jednog topa i dali ti se isplati  :misli:
 
Samo ti ostavi dva auspuha gore. Dobit češ pojačanje snage(doduše ne onoliko koliko bi dao samo jedan top) a nečeš izgubit liniju motora. Ja sam na svoju stavio isto dva Akrapa i zvuk je odličan a dobio sam i par konja. Meni je, osobno, ljepše kad ostane onako kako je tvornica predvidjela samo se promijeni tvornički auspuh.
 
fredi said:
A koliko ti misliš dobit snage sa smanjenjem jednog topa i dali ti se isplati  :misli:
dva topa su veće opterećenje za mašinu od jednoga..dobiš snagu,izgubiš iber  (y)
 
Vukopas said:
dva topa su veće opterećenje za mašinu od jednoga..dobiš snagu,izgubiš iber  (y)
Možda da na nekom od 600 ccm,ali na 1000 ili 1200ccm nebi trebalo toliko utjecat.pogotovo ako su četiri cilindra.To je cca 600 ccm po jednom topu.
Neznam.. možda se i varam  :misli: