Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

cadjo said:
Dječki di ću kupit prten za podizanje volana?Sa još jednim  bi bija položaj taman (ako stane ).
Vratija san se nako 20 godina na biciklu pa sad malo istraživam,kupija san Genesis Impact 4.9 i prilično san zadovoljan prometalom :)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Stanje prsten ako produžiš stirer, ali sumnjam da ćeš to ići raditi.
 
cadjo said:
Dječki di ću kupit prten za podizanje volana?Sa još jednim  bi bija položaj taman (ako stane ).
Vratija san se nako 20 godina na biciklu pa sad malo istraživam,kupija san Genesis Impact 4.9 i prilično san zadovoljan prometalom
Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Rekao bih da nemaš mjesta za još jedan. Kupi strmiju lulicu, ili riser volan umjesto ravnog
 
Samo da cestitam na quotanju bez slika. (y) (y) (y) :mrgreen:

Cadjo, skini ove macje oci sa zbica, reci ce ti da si luzer.  :mrgreen:
 
mate said:
Samo da cestitam na quotanju bez slika. (y) (y) (y) :mrgreen:

Cadjo, skini ove macje oci sa zbica, reci ce ti da si luzer.  :mrgreen:
[emoji38] al se i to gleda ???
Trenutno je nazad montirana stolica za malu pa će i mačje oči ostati dok se ona voza,kad ona priraste stolicu onda sve ide doli ;)
Staza i krša iman u izobilju tako da će biti đireva...

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Idealan vikend, prazne ceste, a nemam propusnicu, pa onda i ovo čovjeka veseli. :smiley:
 

Attachments

  • IMG_20200405_152013 (Medium).jpg
    IMG_20200405_152013 (Medium).jpg
    330.5 KB · Views: 95
Da nije ove Corone nit bi ja motora jucer nit tocka danas provozao, sjedio bi na terasi birtije s cackalicom u ustima i komentarisao komade prolazece, strucno  :mrgreen:
 

Attachments

  • Fiets(2).jpg
    Fiets(2).jpg
    461.3 KB · Views: 81
Ivanos46 said:
skripanje disk kocnica,prilikom kocenja,ima li ljeka za to? :D
Našpricaj diskove sa wd40 a možeš ih namazati sa mašću
 
Ivanos46 said:
ja lijepo pitam,a on mene zjb.

ajmo biciklisti pomagajte.... (y)
Kad škripe?Meni se to zna desiti kad su ledeni diskovi,čim zavrti dva,tri kruga pod kočnicom nestake svaka neugoda.Znaimkjivi je da se to dešava rijetko ali se zna desiti...

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Meni gotovo uvijek ali ne na svim biciklima. Mjenjao sam plocice oa bude nesto bolje ali uskoro se vrati, valjda je stvar u jacim kocenjima jer vozim samo Sljeme.
 
mate said:
Meni gotovo uvijek ali ne na svim biciklima. Mjenjao sam plocice oa bude nesto bolje ali uskoro se vrati, valjda je stvar u jacim kocenjima jer vozim samo Sljeme.
Kod mene obrnuta situaciia,kad se vraćam kući s juga čeka me lagana uzbrdica i onda 20 m spusta prema garaži i tu mi se zna desiti da zaškripe ili naprave neku vibraciju na cilu ramu....Znači minimalna snaga kočenja sa hladnim kočnicama....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
 
Koje kocnice, koji diskovi?

Skripanje najčeš ide od lošeg položaja nosača i rezultat je ne-paralelna pakna koja onda škripi kod kočenja , a okvir je rezonator. Jednostavno ponovo centrirat nosace, i iskoristi priliku za lagano izbrusit pakne finom karton deveron.
Drugo je nečist disk, treba ga oprat čistačem kočnica ali može i alkohol
Treće su istrošene pakne, ili jednostavno pakne koje nisu za te diskove. Preporučan uvik imat set rezervnih pakni, i to organske i sintetičke.
Četvrti su potrošeni ili jednostavno loši diskovi, pogotovo ako voziš di ima dosta prašine.
Ako je šimano, predi na icetek, razlika je čudo.

A škripanje se može odstranit tako da se na krpu stavi malo wd40 i onda s krpom prođu diskovi, i nakon par minuta se sve dobro obriše ... Tek onda stisnut kočnice. To moze doc na diskove ali ne i na pakne...