Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

giantMC said:
ja sma mislil da me zaebavas i da bandita zoves mudrim  :LOL: s obzirom da je piskaralo

:LOL: :LOL: :LOL:
 
eto ja sam jučer sjebao felgu tj samo obruč, pukla mi je jedna žbica i obruč ide u 18 hihi :mrgreen:

u puli imamo dva servisera/ducana
Bike Planet na sisplacu
Svera kod haka
i jedan malo van pule ali najbolji u šišanu nemogu se sjetit imena ducana lik se zove mislim bruno i cijela adrenalina(mtb klub) kod njega servisira :wink:

moje rute su tu oko/po puli njačešće na kamenjak i šijanska šuma :wink:
pitajte što hočete jedno kraće vrijeme sam čak i ozbiljno vozio bio na par XC utrka sada samo rekreativa na jeftinijoj bicikli ubiti jeftinijoj je relativan pojam oko 5000kn sam je platio onda sam nakon 5-6mjeseci zamijenio par djelova i sad je skoro po mom ukusu
većinom vozim XC ali ne bojim se skokova dapače otuda i razbijena felga
 
to ti je brb sport.. stavio sam ga na popis na prvoj strani.. prva strana je kao najkorisni dio za preletit na topicu, osim ako se ne pita bas za nekaj konkretno..

i mene XC najvise zanima.. ko klinac sam uvijek skako i prek stepenica i sim i tam, jos sa bmx-om.. al sad me xc ne zanima tolko radi ludiranja jer bi onda iso na DH ili slope style vec malo voznje po prirodi..

sto se tice xc-a dobro je sto se mozes ko rekreativac prijavit kad su sluzbene utrke, dobit jednodnevnu licencu i uzivat malo i napucat adrenalina.. a inace mos se po tim istim stazama i solo vozit, malo za upoznavanje
 
znam je nekako kombiniram pa nakraju ispadne kao AM ili neki AXC(agressive) :misli:
ma guštam baš onako uživam i još održavam formu i ne brine me cijena benzina :D
 
je all mountain je isto super.. cesto pogledam na TV-u kad se po alpama furaju.. bas je ono super, one 'kozje' stazice, mis tisina, brda, trava, kamenje, i prekrasan pogled svuda okolo..
 
Ajd' dobro, ja sam kod cigića u starom železu našao hrđavog maratonca iz 1984., platio ga 50 kuna, uložio još 300(prednja vilica,gume,sajle,bandaže) i složio ovo(promjenio sve vjenčiće,ispolirao aluminij i obojao ramu) , a uspio sam ga na ravnom natjerati ravnih 50 km/h,a nisam u nekoj kondiciji :

 
Druga priča je sa ovim kojeg mi je kolega dao da ga ne baci u smeće(bio je stvarno hrđava podrtina) , ubacio sam pojačanja na rami da izgleda kao Verlicchi(Ducati) i pločasta sa okruglom rupom na zadnjem trokutu , boja , novi lageri i renerica ,weinemann bremze(skinuo gratis s drugog bica kod cige gdje sam kupio i maratonca), sajle i eto idealnog bajka za vožnju s mojim klincima(7 i 8 god.) subotom i nedjeljom po obližnjem parkingu .

 
specka je ona stara rogova dok su jos postene radili il nekaj drugo?

ljepo dao si si truda sa oba bajka  (y) .. a imas i gdje radit.. nama u stanovima je to malo problematicno

bas sam jucer gledo specke.. ahaaaa prek 8000kn.. nemam.. ja na mtb sa 2.3 traktorskim gumama na asfaltu potegnem 50.. sa speckom bi trebo bez problema vise
 
giantMC said:
specka je ona stara rogova dok su jos postene radili

ja na mtb sa 2.3 traktorskim gumama na asfaltu potegnem 50.. sa speckom bi trebo bez problema vise

Rog Maraton 1984 godina proizvodnje .

Možda sam i ja to mogao 1991. , al nit' sam znao tada za mtb , a vjeruj nisu mi tada bicevi padali napamet (naime tada sam bio tvojih godina)   :wink:
 
giantMC said:
specka je ona stara rogova dok su jos postene radili il nekaj drugo?

ljepo dao si si truda sa oba bajka  (y) .. a imas i gdje radit.. nama u stanovima je to malo problematicno

bas sam jucer gledo specke.. ahaaaa prek 8000kn.. nemam.. ja na mtb sa 2.3 traktorskim gumama na asfaltu potegnem 50.. sa speckom bi trebo bez problema vise
na specki drzati 35-40kmh je isto ko i držati na mtb 25-30 :wink:
 
giantMC said:
specka je ona stara rogova dok su jos postene radili il nekaj drugo?

bas sam jucer gledo specke.. ahaaaa prek 8000kn.. nemam..

Pogledaj ovo , vintage specijalka , odličan bic sa OK cijenom .

http://www.oglasnik.hr/oglasi/slobodno_vrijeme/rekreacija/ponuda/sportska_oprema/oglas-9957608.html

Koliko vidim jedino mu zadnji mjenjač slabije špana lanac , ali to je bolest starih Simplexa .

ili novo http://www.oglasnik.hr/oglasi/slobodno_vrijeme/rekreacija/ponuda/sportska_oprema/oglas-10000663.html
 
M900 said:
Rog Maraton 1984 godina proizvodnje .

Možda sam i ja to mogao 1991. , al nit' sam znao tada za mtb , a vjeruj nisu mi tada bicevi padali napamet (naime tada sam bio tvojih godina)   :wink:


vozio sam tu specku, bratic je imao.. al nije bila ona velka nego ona manja.. a i mi smo bili klinci... mislim da su bili 24" kotaci

ajde ajde pa nisi ni sad za staro zeljezo, da se jos poterat pedale  (y)
 
giantMC said:
ovisi kolko ti treba podic.. ak se sjecam chimpa je reko da si mora metnut raiser i to je bilo pred kajaznam 3-4 godine il kolko.. valjda je metnul dosad.. tak da on vise zna o tome.. raiseri su ograniceni.. a sad jel tebi ne pase polozaj il kaj? jer mozes ti i metnut savinutu cijev, mozes duzu/kracu lulicu stavit, i to mjenja polozaj..

stavil sam adapter za podizanje kojeg sam sad skinul i skuplja prasinu doma  :mrgreen:
 
M900 said:
Pogledaj ovo , vintage specijalka , odličan bic sa OK cijenom .

http://www.oglasnik.hr/oglasi/slobodno_vrijeme/rekreacija/ponuda/sportska_oprema/oglas-9957608.html

Koliko vidim jedino mu zadnji mjenjač slabije špana lanac , ali to je bolest starih Simplexa .

je lanac malo visi.. al opcenito nevolim stvari na kojima pise peugeot  :mrgreen:

a nemam ni 250€ sad za specku.. pokusavam skupit za motor, a imam 2 odlicna bicikla
 
Chimpa said:
stavil sam adapter za podizanje kojeg sam sad skinul i skuplja prasinu doma  :mrgreen:


pa evo ponudi covjeku za neke cevape  :mrgreen:
 
giantMC said:
vozio sam tu specku, bratic je imao.. al nije bila ona velka nego ona manja.. a i mi smo bili klinci... mislim da su bili 24" kotaci

ajde ajde pa nisi ni sad za staro zeljezo, da se jos poterat pedale  (y)

Maraton samo 27'' , a Senior je rađen sa 28'' i 24'' , ali to je bila obična rama , željezni kotači , pedala na kajle i plehnate kočnice .
 
M900 said:
Maraton samo 27'' , a Senior je rađen sa 28'' i 24'' , ali to je bila obična rama , željezni kotači , pedala na kajle i plehnate kočnice .

u to doba se nisam kuzio.. bilo mi je sam bitno da ima pedale i da se mogu vozit.. bila je mala specka ROG-ova.. sad koja.. e jbg  :mrgreen: to ti bolje znas
 
M900 said:
Pogledaj ovo , vintage specijalka , odličan bic sa OK cijenom .

http://www.oglasnik.hr/oglasi/slobodno_vrijeme/rekreacija/ponuda/sportska_oprema/oglas-9957608.html

Koliko vidim jedino mu zadnji mjenjač slabije špana lanac , ali to je bolest starih Simplexa .
šteta što je to za male ljude (52cm)
da je bar 56 ili 58 :(
 
giantMC said:
20" ti je premalo?  :misli:
je, jer su kutevi rame na specki drugaciji
za specku se velicina rame odredjuje okvirno prema formuli: (0.66 do 0.7)*visina od međice do poda
a meni ispada 55-58