Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

jolly the roger said:
bez pol muke, ako je dobro bivšem prvaku hrvatske, meni nemože bit loše :mrgreen:

ti se sam pozivas na poznanike i prvake hrvatske a doma sjedis i skupljas kile  :mrgreen: daj ti to demonstriraj pa daj da mi probamo, onda mozemo ocjenit.. ovak je to samo trla baba lan  :mrgreen:
 
aj onda aj ti nama demonstriraj i dobis velki sendvic  :mrgreen: jesam blize.. jel trza
 
giantMC said:
ti se sam pozivas na poznanike i prvake hrvatske a doma sjedis i skupljas kile  :mrgreen: daj ti to demonstriraj pa daj da mi probamo, onda mozemo ocjenit.. ovak je to samo trla baba lan  :mrgreen:

Semi slick na mcadamu samo za one koj znaju sto rade, ili to voze utrke ili se ozbiljno voze. Za sve ostale kojima je tehnika znacajno slabija totalno nepotrebno, a tih xy grama kolko se ustedi im isto tako ne bude pomoglo da dosegnu vrh Medvednice kojih sat brze  :mrgreen:
 
Frgich said:
Semi slick na mcadamu samo za one koj znaju sto rade, ili to voze utrke ili se ozbiljno voze. Za sve ostale kojima je tehnika znacajno slabija totalno nepotrebno, a tih xy grama kolko se ustedi im isto tako ne bude pomoglo da dosegnu vrh Medvednice kojih sat brze  :mrgreen:
meni je lakše bilo sa semi slickom (ritchey speedmax alpha/omega) nego s "traktorkama". a kod mene sportaša ni za lijek :jesus:
 
daj neku sliku pukni.. sam trubis ko da znamo napamet modele  :jesus:
 
jolly the roger said:
meni je lakše bilo sa semi slickom (ritchey speedmax alpha/omega) nego s "traktorkama". a kod mene sportaša ni za lijek :jesus:

Snaga klade valja  :jesus: , volio bi to vidit na nekoj uskoj stazici na kamenjaru u Dalmaciji i to bez stitnika i ostalih djidja  :mrgreen:
 
Da bas kaj ce ti uzbrdo  :mrgreen:
 
...da ne otvaran novu temu, pitan supersportase ode  :mrgreen:

recite vi meni di mogu kupit one hvataljke za noge sa kukama, obisia bi se naopako malo  :misli:  :misli:  :mrgreen: 

ozbiljno pitam  (y)  i kako se to zove  :misli: :misli:

hvala
 
a jesi naso 'sportase' za pitat.. neznas koji ovdje ima manje kondicije  :mrgreen:

mislim da to imas u skoro svakom sportskom ducanu sa opremom (dakle ne 'sportski' ducan sa trenirkama i majcama) a sigurno tam di imas vreca za udaranje, obicno ima i tog.. mislim da sam cas u intersportu vidio.. a pitas za kuke, znat ce oni
 
bole said:
...da ne otvaran novu temu, pitan supersportase ode   :mrgreen:

recite vi meni di mogu kupit one hvataljke za noge sa kukama, obisia bi se naopako malo  :misli:  :misli:   :mrgreen: 

ozbiljno pitam  (y)  i kako se to zove  :misli: :misli:

hvala

Probaj u Hervisu, Intersportu, Eurobike-u i slicnim ducanima, negdje ces naletiti da nude proizvode za sklone vjesanju  :mrgreen:
 
jolly the roger said:
do 100 kn ti je svaka guma dobra, sve ostalo je preseravanje. uzmi malo širu gumu, recimo do 2.1, nekakav semislick

Neznam baš da je preseravanje,prije motora kojeg sam kupio sam intenzivno vozio bajk.30ak km na dan pa nekad čak i 40ak.U tom periodu od neke 3 i po godine stalne vožnje bajkom i to na duge relacije sam isprobao mnoštvo guma,uključujući Hotster gume koje su onak bzvz.

Zadnji put sam kupio gumu po 200 kn,poluslick,ali vata ko slick na asfaltu(ipak je to bicikl) a nemam zamjerki ni na trailu.Kasnije ću reći točno koja je,tj sutra,neda mi se sad provjeravat.

Prednja mi je "slick",tj ima šare ali je gradska a zadnja je ova skupa prije navedena.Uvijek sam pičio sa biciklom najčešće preko promenade di je puno ljudi pa onda kad neko izleti onak supermoto stil izbjegavanja potencijalne mete  :mrgreen:
i zato sam sve "jeftinije" gume trošio u 2 3 mjeseca.(zbog konstantnog zaključavanja zadnjeg točka jel,ne zbog konjske snage mojih božanskih nogu :mrgreen:)

Za onak divljačku vožnju po asfaltu preporučujem bolju gumu nekih 2.0-2.2 dimenzija(zadnja),meni je prednja 1,75.

Ali vozio sam sa slickovima prošlu zimu po poledici sa malo leda,a ovoj po snjegu,i to je kao i motor po kiši,ako ste dovoljno naviknti neće bit nikakva frka sa slickovima ponekad izać van terena.Ali za pravi trail ili tako nešto kompetitivno slickovi ne dolaze u obzir.

Al na kraju krajeva,budimo realni,to je samo bicikl,nikakva kvantna nauka...jedino što bi za ljude koji voze duge relacije ljeti obavezno preporučio fingerless rukavice...dok ih nisam imao ruka mi se konstantno znojila i klizala sa ručke
 
ja po asfaltu najzadovoljniji sa continental slickovima, nabavio jedan cak 1.0 (uzak ko obruc) :mrgreen: 40 kmh prosjek nije bio problem, naravno nije ko specka al se osjeti razlika u odnosu na krampone/semislick
 
jolly the roger said:
ja po asfaltu najzadovoljniji sa continental slickovima, nabavio jedan cak 1.0 (uzak ko obruc) :mrgreen: 40 kmh prosjek nije bio problem, naravno nije ko specka al se osjeti razlika u odnosu na krampone/semislick

Ti meni osobno nikako ne odgovaraju,'em mi je felga pre široka a 'em ja volim naskakat na bankine,niže klupice itd pa bi mi se 1,0 guma sam vadila van,a i jebeno bi se trošila dok držim zadnju kočnicu ko manijak.

U suštini,nadam se da me ovo ljeto to ne bude brinilo,prva sezona s motorom,nakon 2 i po god odricanja i šteđenja  :D
 
ja sam se sad naviko na ove 1.75 slikove koje sam metnul na stari bajk (specialized, nisam imo para za continental al i ove su odlicne) i onda kad se pocnem pri vecim brzinama naginjat na novom i traktorkama 2.3 pocne mi volan plesat i sve me strah da bum zveknul ko kruska  :mrgreen:
 
http://www.pinkbike.com/video/126420/

Malo za guštat, a onda kad okopni malo na bajk  :D.Predobra montaža i jedva čekam da ga pogledam cijelog.
 
giantMC said:
ja sam se sad naviko na ove 1.75 slikove koje sam metnul na stari bajk (specialized, nisam imo para za continental al i ove su odlicne) i onda kad se pocnem pri vecim brzinama naginjat na novom i traktorkama 2.3 pocne mi volan plesat i sve me strah da bum zveknul ko kruska  :mrgreen:

Ma ja sam naviko na padanje s bicikla,već sam jednu s bicikla polomio(ključna kost,nije moja krivica,majkemi  :mrgreen: ) klinac mi izletio iza grma i dvije u stopalu za koje još dan danas neznam kako,iam teoriju al nisam siguran jel sam mislio da sam iščašio zglob(nisam mogao stati na prste),pa sam 2 mj poslje ošo na rendgen i otkrio tajnu da sam slomio te dvje košče i da su srasle kak trea  :LOL:

A ovak bezazleno sam se izrazbijao svakak,sa zadnjeg,u zavoju,prokliže prednja na ostatcima šljunka,bla bla,svaš  :mrgreen:

Kontam kupit poštene slajdere sad i pokušat se riješit navike na motoru  :mrgreen:
 
kupujem bic do 2000kn. uglavnom asfalt, tu i tam nasip i makadam, bez skokova i sl.

gledao sam ovo..

garry fisher - mako
http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1473

trek - 3500
http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1375

nakamura cliff hanger

pa molim savjet kaj kupit od ta 3 ili pak neki drugi.