Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

kruntas said:
Probao Konu i kao sto je vecina ovdje rekla ne odgovara mi. Tiras pedale kao blesav, a bicikl nikuda nikamo.
Jedino je super da ide na rubnik bez ikakvog problema.
Potraga se nastavlja.
Trenutno na razmatranju TREK 9700 OCLV s carbonskom ramom za 3000 kn. Rabljeni.
Pitanje!!! Nisam ga jos vidio uzivo, ali jel cijena ok?  :misli:
Treba ga uzivo vidjeti, navodno je potrebana reparatura ili zamjena prednje suspenzije. Kasnije slike.
Zasada znam da izgleda kao ovaj sa linka: (primjer)
http://cgi.ebay.co.uk/TREK-OCLV-9700-CARBON-MOUNTAIN-BIKE_W0QQitemZ300382450320QQcmdZViewItemQQptZUK_Bikes_GL?hash=item45f0307290
Puno hvala svima na pomoci.  (y)

Taj Trek je vrlo vjerojatno star oko 10 godina, i vrlo vrlo je bitna stvar ko je to vozio  :misli: . Jedina rama te generacije koja je isla preko zastupnika je bila Gary Fisherova rama koju je vozila ex prvakinja hrvatske. Mozda je to neko sa broda dofurao ili slicno, a u to doba se malo bicikala ovako dofuravalo iz vana u toj cjenovnoj kategoriji.

Inace carbon je za preporuku ako ga mozes i znas iskoristiti(ne piga se kako su neki naveli gore, ali ima jedan neutralan osjecaj u odnosu na titan ili alu). Za rekreativnu upotrebu ti to stvarno ne treba jer ti ne mozes osjetiti razliku izmedju čelika i alu rame a kamoli carbona :wink:

Sto se cijene tice za to fakat nemam pojma jel ok ili nije, takvih rama ima jako malo, al kompariraj sa ebay-om pa vidi kolko se krecu cijene.
 
CheCola said:
ma napravili đir i zapili se :D


:LOL: mi prosli krug, ne vidim nigdje narancaste ktm ljude ni da voze ni da sjede.. reko il pijete il ste zgibali.. mrknuli sladoled i cim se sunce pocelo spustat zahladilo za popizdit pa i mi zgibali doma
 
Frgich said:
Taj Trek je vrlo vjerojatno star oko 10 godina, i vrlo vrlo je bitna stvar ko je to vozio  :misli: . Jedina rama te generacije koja je isla preko zastupnika je bila Gary Fisherova rama koju je vozila ex prvakinja hrvatske. Mozda je to neko sa broda dofurao ili slicno, a u to doba se malo bicikala ovako dofuravalo iz vana u toj cjenovnoj kategoriji.

Inace carbon je za preporuku ako ga mozes i znas iskoristiti(ne piga se kako su neki naveli gore, ali ima jedan neutralan osjecaj u odnosu na titan ili alu). Za rekreativnu upotrebu ti to stvarno ne treba jer ti ne mozes osjetiti razliku izmedju čelika i alu rame a kamoli carbona :wink:

Sto se cijene tice za to fakat nemam pojma jel ok ili nije, takvih rama ima jako malo, al kompariraj sa ebay-om pa vidi kolko se krecu cijene.

jesi siguran, obrati pažnju na sliku koju sam stavio, scalpel rame od cannondalea
 
giantMC said:
taj xc je naporan ko vrag :shock: to bi trebala bil lagana voznjica kroz polje i uz sumarak po stazici a kad ono blatna brda, okomiti spustevi  :mrgreen: cekam neku trku koja bu bila na nekoj ravnijoj poziciji

:lolcry: :lolcry:
 
CheCola said:
jesi siguran, obrati pažnju na sliku koju sam stavio, scalpel rame od cannondalea

Odavno razni proizvodjaci kemijaju sa spajanjem raznih materijala, lijepljenjem, presanjem itd. Kod C-dale-a je taj carbon samo dio chainstay-a a nije dio osnovnog trokuta. Dakle u voznji(vozim carbon -resin hardtail od Treka vec 12 godina, prije na PH hrvatske a kasnije na pustolovnim utrkama) ili na trkama se to minimalno osjeti, npr kod jakog kocenja. Ali to je toliko neznatno da nije vrijedno spomena. Ovaj filmic koji si stavio prikazuje neku stres masinu da vrlo vjerojatno preispitaju koliko je cijev dobro zapecena za prednji profil(headtube). Carbon se najprije koristio na cestovnim biciklima i tu ima ajmo reci puno bolju primjenu jer je specka kruta pa prilikom etapa od 5-6 sati na sicu sama apsorbcija vibracija malo pomaze vozacu a i carbon-resin i ostale mjesavine su naravno lagane, sto je profesionalcima bitno.

Kaj se tice slike Scalpela, i Litespeed je radio jedan hardtail bez pivot pointa koji je imao hod na zadnjem shocku od 5 ". Dakle industrija radi cuda, samo je pitanje koliko to obicnom smrtniku treba, a Kruntasu carbon sigurno ne treba osim ako ne misli raditi nekoliko stotina km hard XC-a mjesecno  :wink: . Druga stvar je osobna preferencija, ak ti je nesto zapelo za oko i bas to zelis onda nek si covjek kupi sto zeli jos ako je i cijena ok  (y)
 
Frgich said:
...Kruntasu carbon sigurno ne treba osim ako ne misli raditi nekoliko stotina km hard XC-a mjesecno  :wink: . Druga stvar je osobna preferencija, ak ti je nesto zapelo za oko i bas to zelis onda nek si covjek kupi sto zeli jos ako je i cijena ok  (y)

Ima dosta istine u napisanom gore...kada kupujem, rade kupim kvalitetnije, pa neka traje, a jos ako mi se svida pun pogodak.  (y)
Sto se tice kilometraze, sa 5 godina starim monticem presao vise od 14 000 km (vecinom ceste), sada ga brat dalje vozi dok cestovni Fuji u nesto manje od 6 mjeseci ima 1600 km. Ali dosta mi je asfalta, za to imam motor  :mrgreen:, pa me sve vise privlaci voznja po makadamu i kroz suma.
Ovaj carbonski Trek mi je zapeo za oko prvenstveno zbog neobicnosti materijala za ramu, kao neka ekskluziva. Kasnije postam slike dok mi posao to dopusti da ga i vidim uzivo.
Hvala svima na komentarima, savjetima i pomoci. Pravi ste!  (y) (y) (y)
 
Cekamo slike, bas me zanima kako izgleda  (y)
 
kak mi je Che preporucil stranicu tak ja preporucujem vama.. ako idete nekud na izlet, planirajte unapred.. www.takeadventure.com

i kako me nece bit.. sretan Uskrs svima
 
Da dignem malo temu, evo za sve koji se gube (a ne moraju bit na biciklu, može recimo i na paintu... jolly ne mislim na tebe :jesus:) još jedna ok stranica sa rutama, kartama, i gps logovima http://public.carnet.hr/pedala/staze/index.html
 
Fala vam na linkovima  (y)
 
opa.. sad si na full-u.. bome bajk ti je sad bar 50% bolji.. to je ona carbon rama o kojoj si prico?
 
pa nije ni to lose.. kolko te dosla rama i kolko ti je trebalo sve preselit? 


 si bil u dugom selu?  :mrgreen:
 
rama je bila neka komba, ali je frend tražil oko 3 soma, nisam bil na sajmenim, a i mislim da sad sovim bicem nema smisla ni pokušavat.... malo je preteški.....

a što se tiče seljenja da nije bilo nekih određenih problema bilo bi riješeno za jedno sat do sat i pol
 
kaj preteski.. kae to za tvoje snazne noge  :mrgreen: ak nis povedes frenda opet pa on odustane i ti si pobjedio

bus kaj jarunasio s njim da vidim pilu?

pa dobro znaci i nije nesto previse vremenski
 
napokon, i'm back in the game

Shimano SLX
ndo9qh.jpg


Sram 980
33bid0m.jpg

2hxrno0.jpg


Sram pc991
6olt0l.jpg


DMR V8 u blood red boji hehe
qs2w0k.jpg