Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

giantMC

Active member
eto da se nebi otvarala nova tema svaki tolko kad neko zeli upotpunit ili obnovit svoj vozni park a zeli pitat za savjet ili nac neki info.. tu cemo pricat o svemu vezanom za biciklizam svih oblika, nabrojat preporucene servise (ja znam za zg, za druge gradove posaljite pp da ih upisemo u isti post) dakle samo preporucene, ne svakog lika sa sarafcigerom koji drka po svemu i svacemu, ducane sa opremom itd.. takodjer cemo vodit brigu i odrzavanju a naravno i hvalit se svojim dvokotacima  (y) pisat gdje i kako se vozimo, djelit rute itd..  s obzirom da je primjetno da je medju nama velik broj pripadnika i ove dvokotacne scene
 
dakle krenimo redom..

preporuceni servisi:

- Zagreb ->     MSB - www.msb.hr
                      DSG - www.dsg.hr
                      Pedala  - Damir Tomašković, Poljanička 20 b, tel.01-36 30 590, fax:01-36 30 707, mob: 091-201-97-67
                      Servis Bicikli - vl. Željko Krčmar, Kopernikova 1, mob: 098-1837-187
                      Bizmark - www.bizmark.hr
 
ducani bicikala i opreme

- Zagreb ->  MSB - bicikli Kona.. dijelovi, oprema - www.msb.hr
                  DSG - 4 ducana (sredisce, vrbik, srednjaci, marticeva), bicikli DiamondBack, Univega, Haro, Forus, Voodoo.. dijelovi, oprema - www.dsg.hr
                  Fumić Bicikli - bicikli Marin, Schwinn, Author.. dijelovi, oprema - www.fumic-bicikli.hr
                  Bim bike (bivsa autohrvatska bim) - bicikli KTM, Torpado - www.bim-bike.hr
                  Gigant - bicikli Marin, Author.. dijelovi - www.gigant.hr
                  Mr. Big - bicikli Author, Gary Fisher, Fuji, Trek.. dijelovi
                  Ciklo Centar - bicikli Kona.. dijelovi, oprema.. www.ciklo-centar.hr
                  Rog Joma - 2 ducana (vlaska, savska), bicikli Trek, Gary Fisher, Fuji, Mirraco, Rog Joma.. dijelovi, oprema - www.rog-joma.hr
                  Ciklus - bicikli Cube, Cannondale, Merida, Ghost, Trek, Corratec, Hai, Hercules, Author, Marin, Wheeler, Jamis, Norco.. dijelovi, oprema - www.ciklus.hr
                  Keindl Sport - bicikli Cannondale, Corratec, Dema, Cube, Look, Electra, Atala, Montego.. dijelovi, oprema - www.keindl-sport.com
                  Extreme Sport - bicikli Specialized, GT.. oprema
                  Ronin Sport - bicikli Commencal, Intense, GT, Scott, Trek, MSC, Specialized, NS, Santa Cruz, Mirraco, Gary Fisher, Norco, Author, Marin.. dijelovi oprema - www.roninsport.hr
                  Ozon sport - bicikli Ghost i Specialized.. dijelovi, oprema - www.ozonsport.hr
                  Bizmark - bicikli Corratec, Cannondale, Norco.. dijelovi, oprema.. www.bizmark.hr
                  Alanprim - bicikli NS (trial/dirt), Santa Cruz.. dijelovi - www.alanprim.hr


         veliki ducani - bicikli Nakamura, Giant, Scott, KTM (+ svakakvi srot proizvodi)
                            Hervis - www.hervis.hr
                            Turbo Sport - www.turbo-sport.com
                            Intersport - www.intersport.si



- Varaždin ->  Panex Dinamic - 2 ducana, bicikli WOB, Head, R.Machine, Spring.. dijelovi, oprema - www.dinamic.hr/arhiva/2007/index.html   ili njihov web shop  http://shop.dinamic.hr/index.php
                    Rog Joma - 2 ducana
                    DSG
                    Huni bike shop - bicikli Cube, Hai, Winora, Staiger, Hercules, Cannondale, Corratec, Ghost.. dijelovi, oprema - www.huni-bike-shop.hr



- Virovitica ->  Rog Joma
                     Panex Dinamic


- Osijek ->  Rog Joma


- Koprivnica ->  Panex Dinamic


- Čakovec ->  Panex Dinamic


- Pula (Šišan) ->  B.R.B. Sport - Torpado, Kona, Kellys, Cannondale.. dijelovi, oprema - www.brbsport.hr


- Samobor ->  Milamari Bikes Shop - bicikli Merida, Gary Fisher, Haro, Voodoo, Fuji, Wheeler, Norco, Univega, Mirraco, Focus, Raleigh.. dijelovi, oprema - www.milamari.com


- Bjelovar->  DSG


- Split -> Extreme Shop - bicikli Specialized, Norco, Gary Fisher, Trek, Wheeler, Author, Marin, GT.. dijelovi, oprema - www.bicikla.com


- Rijeka -> Sprint Centar - bicikli Cinzia, Wilier Triestina, Author.. krovni nosaci - www.sprint-centar.com
               Kvarner Ciclosport - bicikli Author, Dominator, Norco, Corratec, Marin, Wheeler, Merida, Zion.. dijelovi, oprema - www.kcs.hr
               AVE Quality Moto Shop - bicikli Trek, Fuji, Gary Fisher, Mongoose, Schwinn.. dijelovi, oprema - www.ave.hr


- Velika Gorica -> Lopuh Alfa - bicikli Author, Marin, Bergamont.. dijelovi, oprema - www.lopuh-alfa.hr


- Vinkovci -> Bike Zone - bicikli Author, Marin, Cannondale, Trek, Felt, Bergamont i drugi.. dijelovi, oprema i rabljeni bicikli - www.bikezone.hr


web shop - bicikli Capriolo.. dijelovi, oprema - www.bicikli.hr

popis po gradovima, ducani koji nemaju web - http://free-zg.t-com.hr/mtb/trgzghr.htm
(ne uzimat kao krajnju informaciju, u svakom gradu vjerovatno ima jos ducana)


za zagrepcane i one u blizoj okolici zanimljiv moze bit i Maraton u Brežicama, cesto posjecen ducan od strane naseg stanovnistva, bicikli Kona, Specialized, Focus, Ridley, Colnago, BMC.. dijelovi, oprema - www.maraton.si
 
korisni linkovi..


www.biolab.hr - krovni nosaci
www.trelock.de - oprema
www.sheldonbrown.com - savjeti i slicno, proracuni brzina
www.hayesdiscbrake.com - kocioni sustavi
http://techdocs.shimano.com/techdocs/index.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302051856&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395181679&bmUID=1241201535328 - shimano dijelovi
www.adventure-sport.net/index.php?option=com_adventure - sport
www.pedala.hr - opisi i preporuke staza u HR
www.sixsixone.com - zastitna oprema
www.srsuntour-cycling.com - suspenzija i pogoni
http://www.sram.com/en/ - sram mjenjaci, rock shox suspenzija, avid kocioni sustavi, truvativ pogoni i dijelovi
http://www.marzocchi.com/spa/?LN=UK - suspenzija
http://www.blue-tomato.com/en/welcome.bto - obleka, zastitna oprema

www.chainreactioncycles.com - odlican web shop, bicikli, dijelovi, oprema, obleka


www.google.com
 
savjet dana:


nemojte covjeka izvlacit iz kuce radi prstohvata masti za podmazivanje ako niste ziher da bute dosli do toga da vam zbilja treba  :LOL:
 
giantMC said:
savjet dana:


nemojte covjeka izvlacit iz kuce radi prstohvata masti za podmazivanje ako niste ziher da bute dosli do toga da vam zbilja treba  :LOL:


Nadam se da barem neki od tih servisa ima pneumatski pištolj.
Trebat će im definitivno............  :LOL:
 
Jel mi moze neko rec koliko mi para treba da kupim neki bike za po gradu a da s njim mogu skocit sa 1-2 m visine a da se ne shebe? Onako neki za urban style voznja po prednjem zadnjem i te sheme...ili je bolje mozda slozit sam?
 
ak te to privlaci samo napred  :mrgreen: vozit na prednjem i zadnjem mozes i na pony-u ..

to su ti ovi dirt/trial bicikli.. nemres ih fulat.. uvijek imaju siroke pedale, vrlo nisku ramu i skroz spusten sic, manje zupcanike napred i obicno samo 2.. u pravilu su hardtail a prednja suspenzija ovisi o pojedinom modelu, uglavnom je sad skoro svi imaju..

to ti je ovak nekaj ( i kak ti veli gibanica, nije jeftin sport)

t2k9shred.jpg
 
gibanica_bj said:
oko 5-7 soma kunića :)
-a jel mogu za te pare kupit gotovi il da ga slozim
mene zanimaju i koji djelovi npr. kupi ovjes od toga, mjenjac od tog i tog proizvodjaca ili kupi taj i taj model od te marke koji mi se nece raspast nakon dva skoka :wink:
 
taj bi ti bio vrlo dobar  (y) al to ti je bas onda samo za to i nista drugo, sto je ok ako zelis to radit.. ovi nasi rajderi po ZG uglavnom imaju sa prednjmo suspenzijom i brzinama, da ga ipak kolko tolko mozes raznovrsnije vozit

btw ovaj gore kaj sam ti metnul sliku ti je 5 soma i to je najjeftiniji konin model.. imaju i ovakav skroz hard i bez brzina ko ovaj kaj si ti metnul i taj je nesto skuplji od ovog.. to su sve gotovi bicikli.. slaganje se ne isplati ako se ide iznad odredjene kvalitete komponenti, platis na kraju 2ipo bicikla iz ducana
 
najbolje ti je pitat nekog ko ima bike za to.. ja te ludjake gledam na extreme chanel-u i na DVD-u al ne bavim se s tim i neznam sta je njima bitno.. opreme su od istih proizvodjaca pa se to nekak i da usporedit al ono.. prosetaj do ducana pitaj njih jos ak imas srece da dodje neko sa bajkom ili da ga vidis u gradu, odmah pitaj..
 
E i mene zanima ovako nešto za skokove , al ima li tih bicikli bez brzina jel ipak kad se skoći s neke veće visine odma pada lanac i ta sranja ?

dosad sam samo Mbk od oko 3000 4000 tkn vozia i sad bi u skoro vrime priša na nešto više ovako jer preferiram više vožnje po šumi i kamenju i treba nešto šta može podnit takav teren...

Jel ovaj gore bicikl spreman na to?

Hvala!
 
ne pada lanac.. nisu to isti mjenjaci ko za obican bajk jer onda nebi imalo smisla jel tak  :wink:

imas spartanske ko ove kaj je metnul brunost.. gore imate linkove ducana i procesljajte malo dirt bicikle.. al to ti nije onda to sta ti mislis.. ti bi nesto za downhill trebo gledat ili all mountain, eventualno hard XC..
 
giantMC said:
ne pada lanac.. nisu to isti mjenjaci ko za obican bajk jer onda nebi imalo smisla jel tak  :wink:

imas spartanske ko ove kaj je metnul brunost.. gore imate linkove ducana i procesljajte malo dirt bicikle..
:wink: Fino je znat ... tnx
 
Sve ti ovisi o lovi. Frend mi je kupio Konu Stinxy za 17,000kn i jos 10 tisuca je ulozio u nju i bajk je prebolestan
http://www.freewebs.com/vania-fonsekita-lino/2K6_STINKY_1300.jpg
 
Idem ja obrisat paučinu sa svog Treka.  :mrgreen:

Ima neka specijalna tehnika? :mrgreen: