Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Sinoc sam nasao zanimljivu stazu pa danas probao s biciklom. Jedino je ovaj dio malo hard. :mrgreen:
 

Attachments

  • Resized_IMG-20200419-WA0003.jpeg
    Resized_IMG-20200419-WA0003.jpeg
    281.5 KB · Views: 113
Jucer sam se vrtia oko Zrnovice...par puta je nesto zasuskalo oko busena.

Pobiga sam na asfalt...
 

Attachments

  • Screenshot_20200419_124220_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200419_124220_com.android.gallery3d.jpg
    1.1 MB · Views: 117
kocnice su Shimano BL-M396/BR-M395,pakne Resin B01S,diskove neznam kakvi su mogu vidjeti sta pise.

pakne nisu nove,al imaju jos mesa diskovi izgledaju dosta dobro,nisu potroseni,kada zavrtim rukom na mjestu tocak,nista nestruze,sve stoji ravno u centru.

ocistio sam diskove,pa sam po ulici napravio krug peednja se opet cuje al mrvicu manje,a zadnja dosta manje,mozda cadjo je upravo treba se provozati,da se zagriju,al to ce jos malo pricekati,jer bicikli slazem od nule,jos moram neke sitnice rijesiti,pa onda u test run...

te pakne organske i sinteticke,koja je razlika izmedu njih,kakve su ove moje sta imam?



 
Ok, onda skini te pakne očisti ih prvo krpom od prašine. Onda stavi malo alkohola na njih i zapali.. na kraju lagano izbrusi. Onda ih vrati na nosače. Onda lagano odvrni vide od nosača da nosač bude minimalno labav. Onda stisni kočnicu i stegni ponovo te vide. Ako ti i dalje škripi naprid onda ti mozda kombinacija vilice i kola nije rigidna...  ako imas stezalicu na buknuli, samo je malo jače stegni.

Za razliku guglaj, ne da mi se pisat  :wink: traži razliku između metal/sinter i organic/resin.. i koji diskovi idu za koje.. ako je tvoja kombinacija tvornička, i ako nemaš 90+ kila, onda ostavi kako je, tj ostani na resin/organic paknama. one su vise nego ok i manje cijuču od sinter/metalnih. Očekuj da ne vole prašinu i nabavi rezervne prije nego bude panika. Uzmi one sa rebrima, te se bolje hlade
 
hvala svima na pomoci i odgovorima,pogotovo alpini.

jel neko mozda od vas ima za prodati ovo oznaceno sa slike,sto ide u ramu di prolazi osovina prednje vilice,ugl oznaceno je...

https://i.postimg.cc/KcgP7Q13/20200420-142516.jpg

bas mi tih dimenzije ko sa slike treba.

 
sve to zajedno se zove ahead set, za tapered fork
gornji dio je standard od 1 1/8 cola za promjer okvira od 44mm.
Zasto ti triba samo gornji dio?
 
zato sto planiram taj gornji dio staviti u doljni dio rame,gore imam u rami taj set,pa mi treba isti takav da stavim dolje.

e sada zasto,to mi je tesko objasniti,sastavljam biciklo od nule,od raznih dijelova,on je ugl sastavljen,ali sada radim na detaljima i sitnicama,to je projekt,homemade bicikl,heheh.

kada ga zavrsim stavit cu slike.

nasao sam ja to sto meni treba na ebayu,al reko da pitam ovdje mozda neko ima za prodati da necekam 3-4tjedna....

 
ne možeš gornji dio stavit doli.. nije to isto, ako to ne znaš onda je bolje da ne petljaš po tome

nabavi kompletan aheadset (ako si 100% siguran šta uzimaš) i odnesi to u servis da ti to neko skine stari headset i utisne novi s pravim alatom za to..
 
jel ima neko Canyon-a?

zanima me kaki su bajkovi, da zamijenim svoje malo govno nakon 15 godina, sram me ga je više nego kaj me sram motora




Srki
 
Canyon su dobri bicikli. Malo su jeftiniji od ostalih brandova jer kupujes direkt od proizvodjaca, nema posrednika.
Mozes probati i Radon bikes, slicna spika, jos su jeftiniji.
Jedini minus sto ih kupujes napamet, ne mozes probat bicikl, koja ti velicina rame odgovara, osobito ako si negdje izmedju.
 
znam to sve otprilike, jedino kaj imam sreću pa mi je Canyon shop nekih 100 km autocestom od mene, tam imaju sve bicikle i sve veličine za probat

čuo sam isto da jedu govna sa garancijama i popravcima, a s obzirom da je prodaja online, nakon kupnje im nije problem ignorirat probleme ak se pojave

gledam naravno prvo zbog cijene, karbonski mtb su već od 1600 ojra, za amaterčinu je to overkill al instagramuše vole crvene karbonske bicikle pod uvjetom da amater nije u pederskim tajicama ko većina uredskih vikend trkača

dakle, dobro uložene pare




Srki
 
Imam ja canyona, vec 3 god, nikakvih problema, a ne stedim ga... vozim malo jači xc, znači tu i tam koji skok, pretežito šuma i makadam...
Jako sam zadovoljan i preporucujem, isto tak preporučujem da izbjegavaš 1x11 ili 1x12 pogon ako ne voziš trke jer osim kaj je skuplji za održavat i brže se troši, dost su grube podjele između brzina, tj to nije za svaki dan...
I još jedna stvar, ako ti je bajk za tak neke rekreacijske vožnje, izbjegavaj fox jer također traži redovito održavanje...
Znači fokusiraj se na shimano 2x10, 2x11 i neki rock shox i tjt :)


Sent using Tapatalk
 
zrakoplovac said:
Imam ja canyona, vec 3 god, nikakvih problema, a ne stedim ga... vozim malo jači xc, znači tu i tam koji skok, pretežito šuma i makadam...
Jako sam zadovoljan i preporucujem, isto tak preporučujem da izbjegavaš 1x11 ili 1x12 pogon ako ne voziš trke jer osim kaj je skuplji za održavat i brže se troši, dost su grube podjele između brzina, tj to nije za svaki dan...
I još jedna stvar, ako ti je bajk za tak neke rekreacijske vožnje, izbjegavaj fox jer također traži redovito održavanje...
Znači fokusiraj se na shimano 2x10, 2x11 i neki rock shox i tjt :)


Sent using Tapatalk

a jbga uglavnom su 1x11 ili 1x12, Rock shox


Srki
 
Gledal sam sad kaj imaju u ponudi, ovaj grand canyon ima sa shimano xt 2x11...
To je za napredne amatere i vise nego dovoljno :)


Sent using Tapatalk
 
Srki said:
znam to sve otprilike, jedino kaj imam sreću pa mi je Canyon shop nekih 100 km autocestom od mene, tam imaju sve bicikle i sve veličine za probat

čuo sam isto da jedu govna sa garancijama i popravcima, a s obzirom da je prodaja online, nakon kupnje im nije problem ignorirat probleme ak se pojave

gledam naravno prvo zbog cijene, karbonski mtb su već od 1600 ojra, za amaterčinu je to overkill al instagramuše vole crvene karbonske bicikle pod uvjetom da amater nije u pederskim tajicama ko većina uredskih vikend trkača

dakle, dobro uložene pare

Srki

:mrgreen:

taj ćumur sa kolima je precijenjeno smeće. pogledaj aluminij, za istu lovu dobijes vise opreme a alu je vise nego ok materijal.
 
zrakoplovac said:
Gledal sam sad kaj imaju u ponudi, ovaj grand canyon ima sa shimano xt 2x11...
To je za napredne amatere i vise nego dovoljno :)


Sent using Tapatalk

gledal sam Exceed, al ni Grand Canyon nije isključen

jedan bude od ta dva

more i aluminij, kaj seljak zna kaj je karbon, tak mu je svejedno 3.dan




Srki
 
Uzmi aluminij
Je da karbon izgleda ko picino oko.
Ja imam Cube karbon. Odvozim i koju XC utrku.
Prošle godine sam udario o nešto pa je zadnja vilica pukla ko cvrčak.
Popravi se to ali samo u pravoga meštra i košta.
Sad gledam mijenjati bajk i uzet ću aluminij.