Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

koss said:
Uzmi aluminij
Je da karbon izgleda ko picino oko.
Ja imam Cube karbon. Odvozim i koju XC utrku.
Prošle godine sam udario o nešto pa je zadnja vilica pukla ko cvrčak.
Popravi se to ali samo u pravoga meštra i košta.
Sad gledam mijenjati bajk i uzet ću aluminij.
Istina, karbon ne voli udarce i kvrckanja, i to treba isto uzet u obzir kod kupovine...
Za svaki dan i naslanjanja okolo definitivno bolje alu...


Sent using Tapatalk
 
Za MTB neznam jer me ni ne zanimaju, ali za cestovne sa 23 gumama na 9 bara i dulje relacije, karbon je sigurno ugodniji, jer dosta bolje apsorbira sitne vibracije.
 
Ako nekoga zanima, bicikl za preporuku i stvarno u odličnom stanju. Karbonski prodan, ostao još ovaj. https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/mtb-kross-level-b6-oglas-29703222
 
Pozdrav,
Tražim savjet u vezi kupovine cestovnog bajka.
Kako se u zadnje vrijeme sve više vozim po cesti došao sam do zaključka da bi trebao kupiti cestovni bajk, nebi nešto nabrijano već nešto udobnije za veće kilometraže.
Istražujući po prostranstvima interneta nametnuo mi se gravel bajk kao optimalan za moje potrebe ali kako nam baš iskustva sa cestovnim bajkovima molim koji savjet i preporuku nekog brenda/modela naravno vječno pitanje alu ili carbon?
Unaprijed hvala.
 
Uzmi čelik i možes s njim kuda hoćeš. (y)


Nešto tipa ovo, ali ovisi o novcima koje si voljan dati, pa uzmeš nešto sa boljom opremom za veće novce ako želiš.
Ali to je samo ako hoćeš stvarno gravel, znači i više od ceste.
 
Uzmi čelik i možes s njim kuda hoćeš. (y)

Baš sam takve bajkove gledao trek 920, kona sutra itd.
Vidim da je u toj kategoriji dosta zastupljen čelik, iskreno to me dosta iznenadilo.
Koje su prednosti čelika naspram aluminija i koliko je takav bajk teži?
 
Cromoly je malo teži od aluminija (iako ne puno), no izdržljiviji je i tanje su stjenke, pa je rama "fleksibilnija" i vožnja je ugodnija. I kad puca, ne puca odmah, nego se savija, pa se to može popraviti. Dok aluminij puca i tu nema popravka. Tako kažu iskusniji od mene, a možda je to samo marketinški trik.
Meni je izgled CroMo rame puno bolji i kad si budem kupovao takav neki bajk, mislim da bude nešto tipa Kona Sutra.
 
Cromoly je malo teži od aluminija (iako ne puno), no izdržljiviji je i tanje su stjenke, pa je rama "fleksibilnija" i vožnja je ugodnija. I kad puca, ne puca odmah, nego se savija, pa se to može popraviti. Dok aluminij puca i tu nema popravka. Tako kažu iskusniji od mene, a možda je to samo marketinški trik.
Meni je izgled CroMo rame puno bolji i kad si budem kupovao takav neki bajk, mislim da bude nešto tipa Kona Sutra.
.

Ja se trenutno troumim između Canyon gravel, Canyon endurance ili nekog turera ala kona sutra ili trek 920
 
Svi ovi modreni bajkovi od renomiranih marki su ok. Mozda najvaznije je dobro probat i odvozit djir, vidit da li ti pase geometrija, koje su komponente, kakav je prodavac i uvjeti garancije. Materijal je realtivan, od svakog se moze napravit vrhunski okvir (iako i sam preferiram celik i shimano). Kod odluke uzmi u obzir tezinu, kvalitetno pituravanje (prah je zakon), dobre gume, pedale, gripove, sic, kvalitet montaze, itd. Posli je za dobar osjecaj vazna i oprema: gaće, rukavice, kaciga,..

Ako nisi siguran, povedi nekog ko se razumi..

Ah da, ako ti ponude bajk sa tektro kocnicama, aj dalje..
 
Poskupile su i bicikle.Gledam trek cijenik. Neki modeli su poskupili za 1500kn u odnosu na pocetak godine.

Ova godina je bila bericetna za proizvodace bicikla...nikad ih nije bilo vise.
 
Kazu ovi jaci zg ducani da je uoči korone nastala frka jer su naručili bicikle za sezonu a nitko nije ni nazvao. Onda tjedan dana tisine a nakon toga redovi pred ducanima. Rekordna godina.
 
Ma svi se dali na onu stvar,prije ovih sranja si po Zagrebu videl 5 biciklista,sad ih ima hrpa i bauljaju ko pijanci.
 
Nakon 18 mjeseci pauze i vozikanja po selu 2km i jedan djir od 10km

danas roknuo 40km i elevation gain od skoro 600m

ide upala ide jako :D