e ovo je klopa...

Preniska temperatura za pravu napoletanu, a i nejde domaca salsa s bosiljkom. Dzaba 2 dana truda :mrgreen:
Sto naravno ne znaci da pizza nije dobra, samo nije prava.
Znam da je temperatura preniska, cekam da i ovamo otopli pa da kupim plinsku pec za pizzu. Ovo je bilo prvi put da radim sa ovim tijestom i poolishom.
Sto se salse tice, pogresno sam se izrazio. Radi se o pasiranoj rajcici i svjezem bosiljku. Jel bolje? :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: DamirK
Stiglo danas,nesto sitno, pa je odma palo.,petak daleko ...
Evo za Ivburu da pozeli,al za probati nema vise ...
 

Attachments

  • sitno.jpg
    sitno.jpg
    369.9 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: CroKick and ivbura
Znam da je temperatura preniska, cekam da i ovamo otopli pa da kupim plinsku pec za pizzu. Ovo je bilo prvi put da radim sa ovim tijestom i poolishom.
Sto se salse tice, pogresno sam se izrazio. Radi se o pasiranoj rajcici i svjezem bosiljku. Jel bolje? :mrgreen:
mašala, cekamo pravu
i nejde pasirana nego San Marzano pelati :mrgreen:
 
San Marzano pelati.Majke ti mile Damire,ovo ti moram komentirati.Niti da si u Pavelićevom dobu kad je poklonio našu obalu Talijanima.
 
  • Haha
Reactions: DamirK
Ajd ajd, u pravu si. Evo nesto sto sam krenuo praviti prekjucer, a jelo se sinoc. Neces vjerovati, pizza :mrgreen:
Al prava napoletana, od tijesta koje je pravljeno 2 dana, home made šalšom sa svjezim bosiljkom i pravom mozzarellom.
A uz to i verzija za klince sa ribanom goudom, nekom kobasicom i kukuruzom.
Čija je napolitana "jača" ? 😁

Iako čak i sa pizza stone nije to to.

IMG_20211114_115644.jpg


IMG_20211114_120014.jpg


IMG_20211114_114901.jpg
 
  • Like
Reactions: pikacu79 and WraGG
Čija je napolitana "jača" ? 😁

Iako čak i sa pizza stone nije to to.

View attachment 742577

View attachment 742576

View attachment 742578

Odlicna, svaka cast! Ova moja je iz pecnice vulgaris, a po savjetima onog youtube talijana i kolege sa jednog drugog foruma (hvala i tu Chipsy :) )
Inace, ovo mi je prvi put da sam pravio pizzu pa je bilo ucenje u hodu, ali ja sam zadovoljan.

@Kawah pa nismo svi kuhari i pizza majstori. Ja ovakve stvari radim iz gusta i nisam formalno obrazovan u ovom smjeru. Osim toga, nije nikakvo natjecanje i nadmudrivanje.
 
Odlicna, svaka cast! Ova moja je iz pecnice vulgaris, a po savjetima onog youtube talijana i kolege sa jednog drugog foruma (hvala i tu Chipsy :) )
Inace, ovo mi je prvi put da sam pravio pizzu pa je bilo ucenje u hodu, ali ja sam zadovoljan.

@Kawah pa nismo svi kuhari i pizza majstori. Ja ovakve stvari radim iz gusta i nisam formalno obrazovan u ovom smjeru. Osim toga, nije nikakvo natjecanje i nadmudrivanje.
I ja isto pratim talijana Vito Iacopelli i stvarno super ispadne pizza ali za baš maximum pleasure treba pravi pizza pekač samo oni su +par tisuća kuna ili krušna peć ko ima.
 
I ja isto pratim talijana Vito Iacopelli i stvarno super ispadne pizza ali za baš maximum pleasure treba pravi pizza pekač samo oni su +par tisuća kuna ili krušna peć ko ima.

On, da. Mislim da cu ja Ooni kupiti uskoro, a vidim da su se i drugi brendovi pojavili po Amazonu. Ovaj njegov pizza dough sa poolishom mi je otkrice, tako da cu se vjerojatno neko vrijeme igrati sa ovim. Imam pizza stone i imam Weber plinski rostilj na balkonu pa sam htio pokusati nesto sa tom kombinacijom, ali jucer mi se nije dalo peglati sa tim nego sam samo htio isprobati tijesto.
 
Ma i ja ću se kad tad počastiti sa pravim pizza pekačem, a do tad muka sa pečnicom. 🐔

@DamirK ovo nije iz kućne pećnice pretpostavljam po izgledu jastučića?
 
jedan od mojih pokusaja prave Margerite
Meni su super ove fore sa "prava" neki qurac ... :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Ako ćemo se osvrnuti na pizzu, ajmo reći da znamo kako je pizza uopće nastala.... pa ako pratimo tu teoriju nastanka... jeboteled, kako pizza može biti prava ili kriva ... :ROFLMAO::ROFLMAO:

Ista stvar kad krene spika za "pravi" recept za čobanac.... a zna se kako je isti nastao ... samo je s vremenom evoluirao u nešto što gotovo nema dodirnih točaka sa onime kako je nastao osim što se jede žlicom .. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Meni su super ove fore sa "prava" neki qurac ... :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Ako ćemo se osvrnuti na pizzu, ajmo reći da znamo kako je pizza uopće nastala.... pa ako pratimo tu teoriju nastanka... jeboteled, kako pizza može biti prava ili kriva ... :ROFLMAO::ROFLMAO:

Ista stvar kad krene spika za "pravi" recept za čobanac.... a zna se kako je isti nastao ... samo je s vremenom evoluirao u nešto što gotovo nema dodirnih točaka sa onime kako je nastao osim što se jede žlicom .. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Prica je o pravoj pizzi Napoletana, a ne o pizzi opcenito.