e ovo je klopa...

”Prava” su je nazvali drugi, ne ja. Drzi se ti cobanca, tu si doma (y)
kad san iša doli na utakmice ja san baš u Napulju iša probat tu famoznu njihovu picu, sićan se da je ipak bolja čak bila i u Salernu, a sigurno je bolja skoro svaka ode u gradu i okolici.tako da mislin da je to neki mit o napuljskoj pici.
 
  • Like
Reactions: pamzor
kad san iša doli na utakmice ja san baš u Napulju iša probat tu famoznu njihovu picu, sićan se da je ipak bolja čak bila i u Salernu, a sigurno je bolja skoro svaka ode u gradu i okolici.tako da mislin da je to neki mit o napuljskoj pici.
Kao i cevapi, banjalucki, travnicki, sarajevski…stvar ukusa.
Ne govorimo o tome koja je pizza bolja, nego koja je prava napoletana. Prava prema nekom normativu koji je netko drugi postavio i tako ju nazvao, ne ja.
Razumijem da ljudi ne vole pizzu, ne znaju nista o tome, ne zanima ih ili nesto trece, ali ne razumijem da uvijek isti ljudi imaju potrebu komentirati nesto o cemu pojma nemaju.
 
  • Like
Reactions: WraGG
Kao i cevapi, banjalucki, travnicki, sarajevski…stvar ukusa.
Ne govorimo o tome koja je pizza bolja, nego koja je prava napoletana. Prava prema nekom normativu koji je netko drugi postavio i tako ju nazvao, ne ja.
Razumijem da ljudi ne vole pizzu, ne znaju nista o tome, ne zanima ih ili nesto trece, ali ne razumijem da uvijek isti ljudi imaju potrebu komentirati nesto o cemu pojma nemaju.
drž ti govore...ja volin picu al napuljska u Napulju nije bila uopće neka gastronomija...doduše, arijevka mi je dobila u rogoznici i dlaku od mačke, tako da možda i ona napuljska i nije toliko loša bila
 
drž ti govore...ja volin picu al napuljska u Napulju nije bila uopće neka gastronomija...doduše, arijevka mi je dobila u rogoznici i dlaku od mačke, tako da možda i ona napuljska i nije toliko loša bila
A i ja budala, odgovaram ti kao normalnom covjeku. Imas ti i vecih problema od dlaka i pizze ;)
 
  • Haha
Reactions: Kiki_Rotten
A i ja budala, odgovaram ti kao normalnom covjeku. Imas ti i vecih problema od dlaka i pizze ;)
šta ti vridi da neko ima certifikat za nešto, ako u praksi ga se nije pridržava pa ti proda fintu a ti popušija...samo ti drž govore i glumi mudrost.
 
Na kolko stupnjeva i kolko dugo pečeš?
Peka je u pitanju cc uru ipo,
U pećnici nisam proba (ovo mi je gušt) al kad se pokrije Al folijom ili poklopcem mislim da bi bilo jestivo

Kotrlj !
IMG_20220123_125156_resized_20220216_120602875.jpg
 
danas na gotovo...
 

Attachments

  • gotovi mix.jpg
    gotovi mix.jpg
    548.9 KB · Views: 0
Upravo stavljeno , ovo čudo bilo na nekakvom popustu , ne ispadne loše, al treba ga ipak pripazit jer kad kuri, kuri ko mutavo :oops:
No podliveno vinom i par listova lovora na kraju bude baš ukusno , nisam požalila kaj sam to kupila ;)
 

Attachments

  • IMG_20220216_191009.jpg
    IMG_20220216_191009.jpg
    37.2 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: El Mravac
On, da. Mislim da cu ja Ooni kupiti uskoro, a vidim da su se i drugi brendovi pojavili po Amazonu. Ovaj njegov pizza dough sa poolishom mi je otkrice, tako da cu se vjerojatno neko vrijeme igrati sa ovim. Imam pizza stone i imam Weber plinski rostilj na balkonu pa sam htio pokusati nesto sa tom kombinacijom, ali jucer mi se nije dalo peglati sa tim nego sam samo htio isprobati tijesto.
Kad je su dobre peči za pizzu?
 
”Prava” su je nazvali drugi, ne ja. Drzi se ti cobanca, tu si doma (y)
Ma ono ... sve 5 ... puca mi kimbala za "pravu" pizzu ... :D

Pizzu full volim, baš mi je to OK hrana ... ali u cijeloj priči mi je jedino bitno to da mi je dobra, a manje bitno jel "prava" ili ne ... :D

A i što se čobanca tiče... ovo s pizzom je piškin dim kakvih se klanova ima po pitanju čobanca, a svaki se kune svojim životom da je baš njihov "pravi" ... :ROFLMAO: :ROFLMAO: ... a ja sam prestao kuhati "čobanac" .... ja ti to sad zovem "mesina na žlicu" o_O:ROFLMAO:

ali to sve skupa e tek uvod za ove koji znaju napraviti pravi "fiš" ... e to je tek štorija za sebe ... :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Upravo stavljeno , ovo čudo bilo na nekakvom popustu , ne ispadne loše, al treba ga ipak pripazit jer kad kuri, kuri ko mutavo :oops:
No podliveno vinom i par listova lovora na kraju bude baš ukusno , nisam požalila kaj sam to kupila ;)
Ja pravio zeca u tome ... fora je ... (y)
 

Attachments

  • P6253926.JPG
    P6253926.JPG
    3.6 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: lunjo and Paf
Tipkam u vožnji. Koje su dobre pećnice za pizze. Može plin il struja samo da se može dobro užarit.
Ne mislim da na struju mozes postici potrebnih 450-500 stupnjeva.
Ako zelis igrati na sigurno, uzmi Ooni plinsku. Jesu skupe, ali su dokazano dobre.
Ja cu se poigrati najprije sa ovim jeftinijim sa Amazona, cisto jer ih mogu vratiti ako mi se nesto ne svidi, a osjetno su jeftinije od Ooni.