Eagle*s Nest (Orlovo gnijezdo)

Easy rider

Member
Molio bih ako netko tko je bio gore može dati kakav koristan savjet.

Pitanja :

- da li se motorom može gore do BUS parkinga ?
- da li se ulaznica može kupiti na licu mjesta ili treba ići u neku lokalnu travel agenciju ?
- gdje sigurno parkirati motor ?
- opcija sa žičarom ?

Svaki savjet dobrodošao. Unaprijed hvala
 
Easy rider said:
- da li se motorom može gore do BUS parkinga ?

Ne, moras parkirati gdje i svi auti.

- da li se ulaznica može kupiti na licu mjesta ili treba ići u neku lokalnu travel agenciju ?

Da, mozes slobodno kupiti ulaznicu tamo gdje se parkiras i gdje busevi krecu prema gore

- gdje sigurno parkirati motor ?

Na parkingu, ako bude lijepo vrijeme sigurno ce biti i hrpa motora, pa samo parkiraj kraj njih i ne beri brigu. Njemacka je to.

- opcija sa žičarom ?

Nisam siguran da postoji zicara. Autobus vozi do parkinga s kojeg krece lift prema gore. Ako imas volje mozes ti i pjeske odozdola pa sve do gore, mislim da ima oko 6km uz poprilicno brdo.
 
....i da... obrati se Clintu Eastwood-u za info iz prve ruke...jedino ne vjerujem da je on platio ulaznicu.... :LOL:
 
Racunaj da ces gore biti nekoliko sati. Na karti ce ti pisati  u koliko h je povratak.
St se tice sigurnosti...Iznenadio sam se kada vidio da opremu ostavljaju na motoru bez spremanja ili vezivanja.
 
svakak said:
Na parkingu, ako bude lijepo vrijeme sigurno ce biti i hrpa motora, pa samo parkiraj kraj njih i ne beri brigu. Njemacka je to.

eto kažu svaki dan naučiš nešto novo...ja sam bio uvjeren da je to u Austriji  :misli:
 
...
 

Attachments

  • 2017-12-02 21.59.12.jpg
    2017-12-02 21.59.12.jpg
    296.7 KB · Views: 756
Easy rider said:
Molio bih ako netko tko je bio gore može dati kakav koristan savjet.

Pitanja :

- da li se motorom može gore do BUS parkinga ?
- da li se ulaznica može kupiti na licu mjesta ili treba ići u neku lokalnu travel agenciju ?
- gdje sigurno parkirati motor ?
- opcija sa žičarom ?

Svaki savjet dobrodošao. Unaprijed hvala

Ideš motorom skroz do parkinga, kupuješ kartu za bus i ideš gore. Kada se dođe gore na parkingu busa se kupuje ulaznica za lift do samog "Sokolovog gnijezda", ali moraš odabrati točno u koliko ćeš sati nazad (to je zbog gužvi) jer ti ulaznica za nazad vrijedi samo u točno sati koje si odabrao za nazad.
Za sigurnost opreme i ostalog nema problema.
Jedino ako misliš ostajati u okolici, unaprijed bukiraj smještaj jer je konstatno sve zauzeto u okolici 20km (bar ono s pristojnim cijenama). :huh:
Pogled izvanredan, ali ti je dosta gore 2 sata. :021:
 
Mislim da pričate o 2 različite lokacije - mislim.

1. Hohenwerfen Castle - Austrija, gdje je sniman film Where Eagles Dare (U Orlovom gnijezdu) sa Clint Eastwood-om
2. Orlovo gnijezdo - nacistička baza za sastanke, domjenke, itd.... - slika koja je priložena

Mislim da ljudi mješaju ove dvije lokacije.
 
dROGAR said:
Mislim da pričate o 2 različite lokacije - mislim.

1. Hohenwerfen Castle - Austrija, gdje je sniman film Where Eagles Dare (U Orlovom gnijezdu) sa Clint Eastwood-om
2. Orlovo gnijezdo - nacistička baza za sastanke, domjenke, itd.... - slika koja je priložena

Mislim da ljudi mješaju ove dvije lokacije.

Upravo tako, dosta ljudi miješa te dvije lokacije. Ja sam napisao za ovo što je zadnje na slici, a to je "Das Kehlsteinhaus"  (jedina nacistička građevina ovog tipa ostala, ali je svi englezi zovu Eagle's Nest ili Orlovo gnijezdo) i mislim da je to bilo pitanje. Inače, kažu nijemci da je to ustvari "Sokolovo gnijezdo", ali nema veze.

Da, ovo prvo je dvorac "Hohenwerfen" (gdje je sniman film) na cesti prema Salzburgu, a vidi se i sa autoputa. (y)
 
Zgodno je što je dvorac Hohenwerfen usput na putu prema Eagle*s nest-u (barem kako mi planiramo ići preko Grossa...)  tako da se može i obadvije lokacije ubacit u plan obilaska bez neke velike devijacije.
 
Preko puta dvorca na brdu se nalazi najveca ledena spilja u europi ili tako nesto. Svakako otici.

http://www.eisriesenwelt.at/en/
 
dROGAR said:
Preko puta dvorca na brdu se nalazi najveca ledena spilja u europi ili tako nesto. Svakako otici.

http://www.eisriesenwelt.at/en/
Preko puta prvog ili drugog???
 
Dobra informacija za spilju,za Takve stvari forum bi i trebao postojati.
Orlovo gnjezdo je meni svakako upisano u nešto što bi htio vidjeti .
 
dROGAR said:
Mislim da pričate o 2 različite lokacije - mislim.

1. Hohenwerfen Castle - Austrija, gdje je sniman film Where Eagles Dare (U Orlovom gnijezdu) sa Clint Eastwood-om
2. Orlovo gnijezdo - nacistička baza za sastanke, domjenke, itd.... - slika koja je priložena

Mislim da ljudi mješaju ove dvije lokacije.

Tako je (y)
...a i jedno i drugo u blizini Salzburga  :wink: