Elektronika za Yamahu XT 600 - ENDURO

Oskarr

New member
Evo imam problem sa Yamahom XT 600,90.god.,sve je normalno funkcioniralo prošle godine nikakvih problema,motor sam oprao pospremio u zimski san,i kad bi sad prije sezone opet ga probudio a njemu se neda. :?

Simptomi:
Motor pali iz prve ,radi normalno,ali mu se nesmije približit gasu,čim se gas doda,odma počne pucat,plamen iz auspuha ,crno dimi,trokira,a u leru radi
bezprekorno,pa sa konzultaciom sa Jakopcem i Šipekom ustanovljeno je da bi trebala biti kriva Elektronika,jer kao da ta elektronika ima tri koljena,za paljenje,početak gasa i krajni gas i da su ova dva za gas otišla,a kao da se ne može nabaviti za taj tip motora tu kod nas,jer svaka serija ima drugu elektroniku,pa bi molio dobre duše ,ako netko ima takav tip motora ,da se dogovorimo,dali bi mi mogao pozajmiti samo za probu,da točno ustanovim dali je to upitanju,jer od mehanike je sve u redu,Paljenja,ventila,lanca,itd,pa ako je to,da onda narućim iz Italije.








Elektronika;





 
Nakon toliko stajanja ja bih ipak skinuo i provjerio karburator, te naravno ulio novo gorivo u rezervar.
 
Premda i ja mislim da je nešto do karburatora,ali evo ti nešto o CDI paljenju na tvojoj xt:pri traženju bitna ti je ona oznaka oznaćena strelicom,a takav koristi dosta modela približnih godišta-QAB 52 

ovo što su ti pričali o kutu paljenja ide ovako

  -pri 350 o/min je kut predpaljenja=1,3-4,7°
  -pri 700 o/min ----------------------=9,4-12,4°
  -pri 2745-3145 o/min --------------=15°
  -pri 6000 o/min----------------------=23,7-28,7°

blokada se ukljućuje između 6900-7100 o/min.