ENC za motore

Troha

New member
Pokušao sam na HAC-ovom sajtu pronaći nešto o tome ali nema ništa...
 
Troha said:
Pokušao sam na HAC-ovom sajtu pronaći nešto o tome ali nema ništa...

Jos nema. Rekli su da rade na rjesavanju tehnickih problema ali da ce biti.
 
dok nije bila posebna kategorija naplate za motore, ja sam normalno koristila ovaj sto mi je i za auto, jer je bila to ista kategorija, a sto ce sad, pojma nemam... :neznam:
 
mozes i sad koristiti ali ti skida lovu kao da si s autom
 
sid said:
mozes i sad koristiti ali ti skida lovu kao da si s autom

znam  :jesus:

kazem samo da neznam kako ce to rijesiti, ali nadam se da ce nekako uskoro  (y)
 
Navodno to mogu riješiti, ali kemijaju tako da se sa istim uređajem može koristiti više kategorija i pri večoj brzini prolaska.
 
a jesu li ikako saživile SMART kartice?naime u početku se govorilo o njima .a dalje neznam?
 
rus said:
a jesu li ikako saživile SMART kartice?naime u početku se govorilo o njima .a dalje neznam?

navodno su zazivile. tako je meni stricek rekao kad sam pitala za enc. tj. ponudio mi je smarticu umjesto enca dok ne puste enc za motore van.
 
i dal na smarticu dobijes jos sto popusta kao na ENC ili?
 
zaprudanec said:
Za dodatne informacije nazovite besplatni info telefon broj 0800 - 0422

(y) :wink:

koji jos nijednom nisam uspjela dobiti a zvala sam ih milion puta  :?
 
bok,
NC za motore mogu je dati odmah - boje se malverzacije s autima, neznaju kako rješiti, znam ja, za svaki ENC se daju podaci vlasnika, pa nek vlasnik odgovara ako mulja.
SMART Kartica, daje isto 10% popusta na cestarinu kao i na druga vozila, za muljažu isto kao i kod ENC-a
 
Kad smo već kod ENC-a, jel se treba montirati na šajbu ili se može izvaditi iz ladice pa samo staviti ispred volana ili držati u ruci?
Trebalo bi loviti isto.
 
na starim kucicama je lovilo jednako i iz ruke, ali na novima trebalo bi na sajbu na tocno odredjeno mjesto jer na novim kucicama se zna desavati da ako imalo okrenes prema nekamo, otvori rampu pored.
 
klipan said:
Kad smo već kod ENC-a, jel se treba montirati na šajbu ili se može izvaditi iz ladice pa samo staviti ispred volana ili držati u ruci?
Trebalo bi loviti isto.

kako god zelis  :mrgreen: samo prije nego ces prolazit kroz naplatne stavis ga na vidljivo mjesto...

btw. kaj se tice tih ENC, prosli vikend krenuli na jug, i imamo ENC, al eto, nema nista novaca na njemu. i stali na Luckom da uplatim novce (bio je petak cca 17h)
oni meni kao, nemozete danas to napravit vise nigdje jer radimo do 16h.. trebali su to malo bolje organizirat...

 
*lady_750* said:
na starim kucicama je lovilo jednako i iz ruke, ali na novima trebalo bi na sajbu na tocno odredjeno mjesto jer na novim kucicama se zna desavati da ako imalo okrenes prema nekamo, otvori rampu pored.

Meni se to nije nikad događalo, uvijek mi iz ruke normalno otvori rampu.
Bitno je samo da je bar kod okrenut prema crvenoj lampici ili prema rampi.
 
maredm1 said:
Meni se to nije nikad događalo, uvijek mi iz ruke normalno otvori rampu.
Bitno je samo da je bar kod okrenut prema crvenoj lampici ili prema rampi.

govorim o ovoj naplatnoj postaji Demerje. posto je ona samo za elektronsku naplatu, sve je to malo osjetljivije i na njoj bi trebalo biti pricvrsceno na sajbu. tako su bar rekli meni u HAC-u nekidan.
imam ENC otkako je uveden u HR i nikad ga dosad nisam imala pricvrscenog, bilo je dovoljno da ga podignem u ruki, ali za ove nove su tako rekli. d se zna otvoriti kriva rampa.
 
klipan said:
Kad smo već kod ENC-a, jel se treba montirati na šajbu ili se može izvaditi iz ladice pa samo staviti ispred volana ili držati u ruci?
Trebalo bi loviti isto.

Meni lovi i kad mi je u džepu

*lady_750* said:
govorim o ovoj naplatnoj postaji Demerje. posto je ona samo za elektronsku naplatu, sve je to malo osjetljivije i na njoj bi trebalo biti pricvrsceno na sajbu. tako su bar rekli meni u HAC-u nekidan.
imam ENC otkako je uveden u HR i nikad ga dosad nisam imala pricvrscenog, bilo je dovoljno da ga podignem u ruki, ali za ove nove su tako rekli. d se zna otvoriti kriva rampa.

Na Demerju su uveli "brze" prolaze - nema više zaustavljanja. U ponedjeljak sam (autom) prošao brzinom cca 50 km/h i očital je bez problema (ENC je zaljepljen na šajbi)  (y)
 
pa nikad se ni nije trebalo zaustavljat  :misli:
samo si morao ici polako ...