Enduro ge-o 2012 malo Kapele i G.K.-a, više Istre

clox

Well-known member
Zahvaljujem Nebu na ovom kišnom danu, bez toga ova tema teško da bi oživila.
Zahvaljujemo Žutom i Miromaxu na društvu u dijelu godišnjeg, a ja se zahvaljujem i Nives.
Ispričavam se Mmaxu što sam ga grubo izignorirao kad je u našoj domaćoj temi spomenuo đir.
U srijedu 22.08. odradio sam svoje radno vrijeme, a onda smo se ubrzano spakirali i u sumrak krenuli prema Tounju. U viksi spavamo.
Putu je prethodilo poprilično ulaganje u Yamahe; na oba je izmijenjeno ulje, lanci, lančanici, gume.
Na TWjki kompletni spuh, a na Tenerki gomila sitnih stvari.
Tome je opet prethodio tužan oproštaj od DTjke, koja je otišla boljem gazdi u Osijek.
 
U četvrtak odrađujemo Kapelu tako da izbijamo na Matić poljanu straga. Negdje sa stražnje strane Samarskih stijena srećemo vatrogasce koji se s brentačama veru u šumu u smjeru vrha.
Fužine-Kastav. Tu kod Irene (vidi posjet Dubrovniku prije 2 godine) pijemo kavu.
Prvotni plan šatorovanja na potezu Platak-Klana zamijenjen je onim u kojem je predviđeno spavanje u malom domu na Platku (načuli smo da se neki medvjed brusi na ljudsku krv). Na kraju odustajemo i od tog plana i idemo do Červara gdje spavamo idućih dana.
U petak se na Platku nalazimo sa Žutim i Miromaxom, odrađujemo Platak-Klana-Opatija-Učka-Čičarija-Buzet-Červar.
U subotu se vrtimo po cestama i biciklističkim stazama (u biti, bijelim cestama) sjevera središnje Istre.
Točnije detalje dat će dečki koji su zapravo bili vodiči ta dva dana.
Dečki se u subotu vraćaju u Zg. zbog loše vremenske prognoze.
U nedjelju je pljuštalo, pa nismo radili ništa.
U ponedjeljak siječemo Istru prema Plominu, pa uz obalu na sjever.
Nakon Rijeke Crikvenica, kava u Selcu, pa u brda prema Ogulinu.
 
Dugujem još slika i trackova, ali to ću valjda napraviti sutra.
Sudionike događaja pozivam da se priključe sa svojim materijalima, opisima i komentarima.
Moja današnja energija je iscijeđena pripremom i obradom materijala za slijedeći uradak:

go2012
 
Vlajkam  (y) (y)

Dajte malo truda sa slikama za nas s juga...nama je klikanje tezak posal...  :mrgreen:
 
makazica said:
Dobar filmić........... (y)
I još jedan  (y) za izbor muzike!

go maasai go maasai  (y)  (y)
 
Lijepo! 

Inače,taj medvjed na/oko Platka je medvjedica,ima i svoje ime,Manda se zove. Mota se gore već  5-6 godina...sa mladima...
Nije baš da se brusi na ljudsku krv,malo tko je više gore i shvaća za ozbiljno...

Mada,susret nikada nije ugodan...
Baš pred par dana  na prilazu Klani medvjed je napao čovjeka i poslao ga u bolnicu.

U blizini Malog doma na Platku postoji livada gdje se može postaviti šator.
U Domu je noćenje nekih 100 kuna,naravno da nije neki komfor,a nemate niti tu čast da vas pomiriše Manda...
 
picoda said:
Vlajkam  (y) (y)

Dajte malo truda sa slikama za nas s juga...nama je klikanje tezak posal...  :mrgreen:

Zadržavam pravo očekivati da zainteresirana stranka klikne na sliku po vlastitom nahođenju.  :jesus:

makazica said:
Dobar filmić........... (y)
I još jedan  (y) za izbor muzike!

lb said:
go maasai go maasai  (y)  (y)

Flendrix said:

vladof said:

Hvala, prvi uradak  :0648:
Kad sam bio pred kraj posla, bio sam siguran da je ujedno i zadnji.
Sad više nisam, dobio sam prvi lajk u životu na jubituu  :0648: :0648:
A i ja sam zadovoljan.

Glede glazbe, strepio sam da će mi odjebat audio, ali samo sam dobio obavijest da glazba ima vlasnika, ali će u ovom slučaju dozvoliti da ostane.
Vjerojatno je i do Manuchao...
 
PG said:
Lijepo! 

Inače,taj medvjed na/oko Platka je medvjedica,ima i svoje ime,Manda se zove. Mota se gore već  5-6 godina...sa mladima...
Nije baš da se brusi na ljudsku krv,malo tko je više gore i shvaća za ozbiljno...

Manda...drago mi je.
Ja sam tip koji sve shvaća ozbiljo, pa čak i medvjede.  :mrgreen:

PG said:
Mada,susret nikada nije ugodan...
Baš pred par dana  na prilazu Klani medvjed je napao čovjeka i poslao ga u bolnicu.

Na tu sam se vijest i referirao u prvom spominjanju med... ovaj Mande.

PG said:
U blizini Malog doma na Platku postoji livada gdje se može postaviti šator.
U Domu je noćenje nekih 100 kuna,naravno da nije neki komfor,a nemate niti tu čast da vas pomiriše Manda...

Vrtili smo razne varijante, ako ću dizat šator, dizat ću ga dalje od doma.
Na kraju smo sračunali da nam je vožnja do vikse podjednak trošak kao spavanje na Platku, a komfor mi je bolji u viksi.
Najvažnije od svega, riješili smo se dobrog dijela tereta.
 
U nastavku je generalni track po Istri, detalj 'zajebato', potez Platak-Klana i sektor Kapele.
Ovu Istarsku kartu sam 3x geokodirao, bolje od ovog ne mogu.
Mislim da se više radi o umjetničkom djelu nego inžinjerskom.
 
Guslica i nešto poslije nje
 
Talijanska vojarna na negdašnjoj Austrougarskoj granici.
Danas granica sa SLO.
 
U blizini Motovuna (pozadina).
Nakon toga smo se malo pogubili, ništ strašno.
 
Malo večernjeg planiranja u petak navečer.
Uz gemište, naravno.

Ta priča s navigiranjem i vođenjem je zapravo vrlo složena.
Prvo sam planirao sad složiti rutu, s vremenom sam shvatio da to u Istri i nije tako lako uz pomoć mog 'velikog atlasa HR'.
U međuvremenu je MMax odkomunicirao s PG-em, koji je rekao povesti nas preko Učke i Čičarije.
To se izjalovilo kad sam već napustio Zagreb, nisam sa sobom imao lap.
Miromax me uvjerio da će rutu složiti Žuti, čak mi je od Žutog slao i poruke da ne brinem.
Žuti je u petak i poveo društvo, ali sve nešto gunđajući da nije imao pojma da će on voditi.
Onda su se njih dvojica nešto cerekali, a ja ni dan danas ne znam ko je tu koga.
U subotu je za kaznu vodio MMax, na slikama se vidi kako se predao poslu.
 
sektor uz Mirnu (kod Novigrada)
 
Grožnjan.
Uz sve što je poznato o njemu, manje je poznato da šalica obične kave košta 11Kn.
Koje mi iz principa nismo dali.