Enduro sa cross motorom ?

Poggiali

New member
Neznam dal sam otvorio na pravom mjestu temu, ak nije molim moderatore da premjeste.

Dakle zanima me dali se mogu sa cross motorom vozit enduro trke ?
 
ahh k vrapcu, kad je wr nemoguće nač po oglasnicima, kaj niko ne prodaje taj motor ili ih nema tolko kod nas :(
 
Poggiali said:
Neznam dal sam otvorio na pravom mjestu temu, ak nije molim moderatore da premjeste.

Dakle zanima me dali se mogu sa cross motorom vozit enduro trke ?
mogu samo kao foll stavis prednju masku sa svjetlom i deri rodjo
 
Na ovo pitanje postoje dva odgovora: službeni i neslužbeni. Prvi, prema pravilima endura, kaže da svi motocikli na utrci moraju biti registrirani što znači da moraš imati homologaciju, odnosno svjetla i sve ono što cross motor nema. Ne daju čak ni skraćenu ručicu kuplunga, osim ako nema navarenu kuglicu. Neslužbeno, obzirom na situaciju u HMS-u i brojna neslaganja, do sada su na svim utrkama uveli i novu klasu koja se nazivala kao kup mjesta gdje se vozi, to je bilo za amatere koji bi vozili a nemaju licencu. Isto si morao proći tehnički pregled ali nitko nije previše gledao. Recimo, ja imam tu skraćenu ručku, nemam registraciju, skinuo sam kompletno zadnje svjetlo... a ako se ne varam, mislim da sam čak i na samoj zadnjoj utrci vidio nekoliko čistih cross motora ali oko toga me nemojte uzimati za riječ. Pretpostavljam da tehnička (ne)ispravnost dolazi do izražaja samo kad se boriš za prva mjesta pa se može svašta očekivati od konkurencije a ako misliš voziti za svoj gušt onda se probaj čuti s organizatorom i dogovoriti. Vjerujem da bi trebalo proći.