Endurom po Dalmaciji i okolici...

picoda said:
I da ima ko će se zafrkavat, al nije lakše u prikolicu i šiknit negdi na livadu :mrgreen:

Prošle godine nas par se vozimo po vrhu Čiova i neki rođo lipo iz kombija iskrcava pola WC-a na sredinu tog puta :shock: Pitamo šta radi a on nama ko vas jebe šta oćete nisam ja jedini itd... :eek:pakoljut: Nije nam bilo teško nać kombi ispred kuće tog genija, vratit se autom i prikolicom po njegovo smeće i oko 11 navećer istovarit mu sve isprid vrata :cigle: Izašla je žena, rođo vjerovatno nije bija doma, pita nas jesmo normalni, zvat će policiju itd... :blahblah: Sutradan mi je prijatelj igrom slučaja vidija taj kombi kako ide prema Planom (btw. tamo je deponij). Bar se nadamo da je vozija za deponij. Ima i tamo dobrog makadama  :mrgreen: 

kralju svaka čast  (y)
 
picoda said:
I da ima ko će se zafrkavat, al nije lakše u prikolicu i šiknit negdi na livadu :mrgreen:

Prošle godine nas par se vozimo po vrhu Čiova i neki rođo lipo iz kombija iskrcava pola WC-a na sredinu tog puta :shock: Pitamo šta radi a on nama ko vas jebe šta oćete nisam ja jedini itd... :eek:pakoljut: Nije nam bilo teško nać kombi ispred kuće tog genija, vratit se autom i prikolicom po njegovo smeće i oko 11 navećer istovarit mu sve isprid vrata :cigle: Izašla je žena, rođo vjerovatno nije bija doma, pita nas jesmo normalni, zvat će policiju itd... :blahblah: Sutradan mi je prijatelj igrom slučaja vidija taj kombi kako ide prema Planom (btw. tamo je deponij). Bar se nadamo da je vozija za deponij. Ima i tamo dobrog makadama  :mrgreen: 

(y)
 
picoda said:
I da ima ko će se zafrkavat, al nije lakše u prikolicu i šiknit negdi na livadu :mrgreen:

Prošle godine nas par se vozimo po vrhu Čiova i neki rođo lipo iz kombija iskrcava pola WC-a na sredinu tog puta :shock: Pitamo šta radi a on nama ko vas jebe šta oćete nisam ja jedini itd... :eek:pakoljut: Nije nam bilo teško nać kombi ispred kuće tog genija, vratit se autom i prikolicom po njegovo smeće i oko 11 navećer istovarit mu sve isprid vrata :cigle: Izašla je žena, rođo vjerovatno nije bija doma, pita nas jesmo normalni, zvat će policiju itd... :blahblah: Sutradan mi je prijatelj igrom slučaja vidija taj kombi kako ide prema Planom (btw. tamo je deponij). Bar se nadamo da je vozija za deponij. Ima i tamo dobrog makadama  :mrgreen: 


Bravo! (y)

Tarantino bi od ovog materijala napravio film.

BTW,lijep izlet!
 
E da je svima nekako vratit pred kuću ono šta iskrcaju u prirodu :cigle: I to ne na jednu hrpu nego onako lagano raširit po cilom dvoru da je teže pokupit  :eyebrow:
 
Prekjučer sam imao čast voziti se sa dva iskusna moto znalca . 8) Prvi je moj dobar prijatelj Ivan, "čudan" Hrvat koji ne zna hrvatski. :misli: Još pradjed je trbuhom za kruhom :klopa: zgario za Južnoafričku :mornar:, tamo oženio Talijanku :cice: i tako dvije generacije unaprijed Hrvatski jezik nestade. :blahblah: Inače je čovjek bivši enduro i motokros trkač u prvenstvu Južnoafričke Rep. te dugogodišnji instruktor off road vožnje. Drugi je Dirk Du Plooy, Ivanov prijatelj, bivši višegodišnji prvak Južnoafr. Rep. i natjecatelj u MotoGP 1980. u klasi 250cc. Legenda Južnoaf. moto sporta. Od 1989. čovjek ima školu vožnje na stazi, Michelin Superbike School, ili tako nekako. :biker:

E sad, ono što me se najviše dojmilo, je nevjerovatna želja za vožnjom tih ljudi. :slinavac: Za Ivana znam koliko voli vozit i znam da nema puta (il ima jako malo), u Dalmaciji, a i šire, kojim on nije prošao motorom zadnjih par godina od povratka u Hrvatsku. Na motoru je doslovno cijelu godinu :biker:, a puteve i ceste pamti nevjerovatno točno, tako da zna Dalmaciju (posebno Dalm. zagoru), deset puta bolje nego mi koji smo rodjeni tu. :mrgreen:

A evo koliko se Dirk voli vozit. :shock: Došao je tu na par dana vidit prijatelja i odmorit se. Ima 50 kila i velikih problema sa zdravljem. Nema slezene. Desna ruka (gas), mu je jedva u funkciji, tri puta dnevno udiše nekakav plin zbog pluča,otkucaji srca mu moraju bit ispod 120, a prebrzo se umara. Nosi sat kojim stalno kontrolira otkucaje. I ne žali se čovjek na ništa (nama svaki k.... smeta :mrgreen:). Samo daj motor i idemo. (y) (y) (y)

I tako mi krenemo :D.Dva Ivanova XTR-a i ja s Tenere. I tako malo ceste, malo cestice, malo brda, malo makadama.Ivan prvi, Dirk, pa ja. Ja sam vozio zadnji iz dva razloga. Prvi je taj što obožavam gledat kako ti ljudi tečno voze i ulaze u zavoje s takvom lakočom da je to milina 8). Drugi razlog je taj što bi svakako bio zadnji :mrgreen: :dobar:

Na jednom djelu nekog brdskog puta (kiša noć prije), ljudi se malo zaigraju i odmjere snage. To je izgledalo kao kilometar-dva speedwaya na XT-u bez spuštenih nogu  :bananarace: :bananarace:. Gušta sam gledat kako ljudi voze :D :D. I trudio se ostat na motoru prateći njih dvojicu :mrgreen:
Odlično popodne uz dva "stara" trkača uzavrele krvi. :wink:

Toliko je to sve oko motora i vožnje njima jednostavno bez filozofije i nauka 8). Pitam ja Dirka nešto u vezi prednjih vilica (imam neki "preload" na njima), a on mene pita jel idem možda na Dakar? :LOL:. Kaže ostavi sve kako jest, sjedi i vozi se. Sve šta ti eventualno treba ti je zaštita motora, zaštita ručki, dobre čizme i kaciga. Kaže ima prijatelje koji se voze po terenu pa svakih 5km nešto podešavaju, pumpaju-prazne gume itd, jer su kao čitali po internetu i to će im pomoč :mrgreen: :mrgreen: Doma po terenu vozi KTM-a na kojem gume pumpa od oka i nema pojma koliko se pumpaju. Stara škola :wink:. Samo sjedi i vozi. Sve više od toga je za profiće ili one koji misle da će im to nadoknadit manjak vještine tj. sati provedenih na motoru. :mrgreen:

Ljudi se čude kolike mogučnosti imamo za vožnju u prirodi i kakvu prirodu imamo, a enduro motora ima tako malo u odnosu na ostale za koje misli da su praktički neiskorišteni s obzirom na prometnice. Skužili su sami da dobar dio motora služi za vožnju "od kafane do kafane". :mrgreen:

I na kraju bi iskoristio ovu priliku za malo reklame u ime Ivana koji napreduje s Hrvatskim jezikom tako dobro da će za jedno 15 godina govoriti perfektan hrvatski kao Joe Šimunić. :mrgreen:
Vrativši se u Hrvatsku čovjek je otvorio agenciju koja se bavi turizmom te organizacijom moto putovanja. Večinom radi sa strancima u ljetnom periodu organizirajuci višednevna putovanja motorom po i izvan Hrvatske. Ujedno postoji mogučnost organizacije jednodnevnih ili vikend izleta motorom kao i najam istih. Motori u ponudi: 4 x XT660R, 2 x KLR650, 1 x Tenere 660, 1 x F650GS i 2 X CCM 230cc Enduro
Ukoliko ste zainteresirani za bilo kakav oblik moto avanture možete se javiti direktno Ivanu na mail ili meni na PP. Sve je na stranici: www.visit-croatia.co.za

P.S. Cijene izleta i najma su po dogovoru ovisno o broju ljudi i svemu ostalom. Čovjek ima i opreme za one koji nemaju svoju.

Evo i par slika sa djira.










 
picoda said:
Vrativši se u Hrvatsku čovjek je otvorio agenciju koja se bavi turizmom te organizacijom moto putovanja. Večinom radi sa strancima u ljetnom periodu organizirajuci višednevna putovanja motorom po i izvan Hrvatske. Ujedno postoji mogučnost organizacije jednodnevnih ili vikend izleta motorom kao i najam istih. Motori u ponudi: 4 x XT660R, 2 x KLR650, 1 x Tenere 660, 1 x F650GS i 2 X CCM 230cc Enduro
Ukoliko ste zainteresirani za bilo kakav oblik moto avanture možete se javiti direktno Ivanu na mail ili meni na PP. Sve je na stranici: www.visit-croatia.co.za

(y) (y)
 
Super, samo moram primjetiti da svi koji voze off road imaju jako dobre fotografije. I to je super (y)
 
joke said:
Super, samo moram primjetiti da svi koji voze off road imaju jako dobre fotografije. I to je super (y)

Je, samo ja sve sta znam o fotografiji je pritisnit onaj mali ON na aparatu i onda pritisnit onaj veći botun. :mrgreen:I to na aparatu dovoljno starom da je svaki noviji mobitel bolji od njega.
Da mi je nagovorit prijatelja koji se kuži u fotografiju da ide s nama moglo bi bit stvarno lipih slika. Samo se boji motora pa neće bit lako :mrgreen:
 
AnteK said:

Pošto vidim da ti Ante dosta znaš o gumama mislim da će ti ovo bit zanimljiva stvar. Kažu da su dosta po Africi vozili samo s prednjom off road gumom. :shock: Tako motor po cesti bolje drži i manje buči, a na terenu im je bitno da prednji kraj ne prokliže. Zadnji i tako isprave gasom.  :?



 
Za pohvalu sto se covjek vratio i sto se bavi necim sto ocigledno obozava. Zanimljiv je i site i ponuda  (y) .

 
Frgich said:
Za pohvalu sto se covjek vratio i sto se bavi necim sto ocigledno obozava. Zanimljiv je i site i ponuda  (y) .

Je, stvarno obozava. I to nije klasican povratnik jer se nije vratio, nego dosao u zemlju prvi put, ostao odusevljen, i odlucio dovest familiju i zivit ovdje. (y)
 
picoda said:
Pošto vidim da ti Ante dosta znaš o gumama mislim da će ti ovo bit zanimljiva stvar. Kažu da su dosta po Africi vozili samo s prednjom off road gumom. :shock: Tako motor po cesti bolje drži i manje buči, a na terenu im je bitno da prednji kraj ne prokliže. Zadnji i tako isprave gasom.  :?

Ima logike. A i to kad kažemo offroad, to je jako rastezljiv pojam , zar ne ?  :mrgreen:
Tamo gdje je suho, pijesak, kamen, to mi se čini ok kombinacija, problem je blato i
kaljuža, na to vi dalmatinci niste navikli  (y)
 
AnteK said:
Ima logike. A i to kad kažemo offroad, to je jako rastezljiv pojam , zar ne ?  :mrgreen:
Tamo gdje je suho, pijesak, kamen, to mi se čini ok kombinacija, problem je blato i
kaljuža, na to vi dalmatinci niste navikli  (y)

To pričaju za Afriku :wink: Tamo blata ima napretek :mrgreen:

Mi ovde blato vidimo jedino kad ostatak vec tople bevande u casi prolijemo po uzavreloj zemlji prije nego natocimo drugu :mrgreen: A to je rijetko :mrgreen:
 
joke said:
Super, samo moram primjetiti da svi koji voze off road imaju jako dobre fotografije. I to je super (y)
asti oneg,a za gospu ,a šta ti činiš na ovin stranican ma počeja san se plašit ove tvoje slike , a znaš kako se ono reče digneš kamen joke ispod kamena :jesus:
oli si ove puste yamahe iz vaše butige,a i nisu brate nego za u brdo vozit :jesus: :LOL: :misli:
 
rus said:
asti oneg,a za gospu ,a šta ti činiš na ovin stranican ma počeja san se plašit ove tvoje slike , a znaš kako se ono reče digneš kamen joke ispod kamena :jesus:
oli si ove puste yamahe iz vaše butige,a i nisu brate nego za u brdo vozit :jesus: :LOL: :misli:

nisu nego iz picodine, odma kraj tebe :mrgreen:, a priko puta franca
 
Frane said:
Ja sam imao danas dobru namjer otić na Mosor, iša sam preko onog mostića i završio po onim vukojebinama, vidio par makadamskim puteva koji su odma uz asvaltne. Nisam išo jer nisam imo čizme ni set za zakrpat gumu, a oni oblaci nad Mosorom su izgledali gadno. Uglavnom doša sam do sela G. Sitno šta je ujedno i kraj puta. :misli: Desno je na nakom brdašcu bio nekakav repetitor i kamena kuća zanima me jel se može do gore?



Zatim sam se vratio na magistrlu, kroz Omiš kanjonom Cetine do Zadvarja loša cesta, ali bez prometa (jedino su me dica uveselila dizanjem dva prsta bar sam znao da sam u HR :mrgreen:) zatim cestom se spustio na magistralu i doma u Split.


Može se gori.
 
Frane said:
Kojim putem?

Mozes cak iz Tugara jednim malo tezim putem do gori. Ako mislimo na isto.
Oko Sitnog imas vise putova koji ti vode na okolna brda.