Endurom po Dalmaciji i okolici...

inace,ta forumska poznanstva su teski pederluk.

malo sam asocijalan,po tom pitanju...i ovo je zajebancija---a ti si proguta jesku.
 
Petorica motorista zapeli su u kamenjaru na planinarskoj stazi pri spustanju sa pd pume, ostavili su motore i spustili se do prve kuce, tamo su ih ugostili i prespavali su do ujutro kada su se vratili po motore, spustili ih i nastavili voznju. Nazvali su jednog poznanika da zamole prijevoz od puta do kuce ali je kuca bila blize nego su mislili, a poznanik je vjerojatno neupucen u sposobnosti istih i terenskih motora opcenito, pozvao gss. Dok je gss dosao oni su vec bili u kuci. Jedna ekipa gssa je otisla a druga se prikljucila druzenju. Nikakve intervencije nije bilo. Tu vecer jedina frka je bila to sto nije bilo signala na mjestu gdje su nocili pa ih nismo mogli dobiti. Jedan kolega motorist kontaktirao je gss te smo dobili informaciju da je sve u najboljem redu, da momci predano rade na unistavanju alkoholnih pica i telece kalje te da je moral na visini.
Da su i trebali neku pomoc, a nisu, u zg je vec bila spremna prikolica s opremom i 4x4 vozilo.
Clanak je malkicu predramatican kao sto vidite ali namjena mu je odvratiti neiskusne s Dinare koja svakako nije trivijalna, pogotovo sto se radi o minsko sumnjivom podrucju. U ovom trenutku nemam informacija jesu li momci gore ostavili koju dodatnu minu ali ako i jesu poznajuci doticne i njihov gospodski purgerski odgoj, istu su propisno oznacili granom i maramicom na kojoj pise "sranje"!

lp
 
IMG_20200517_155649.jpg


prije 2 sedmice...biciklom po pozarnom putu od sucurca do malacke
 
Last edited:
A ja na istoj cesti neki dan
 

Attachments

  • IMG_20200531_122452-min.jpg
    IMG_20200531_122452-min.jpg
    363.5 KB · Views: 115
  • 1591203455111.jpg
    1591203455111.jpg
    15.5 KB · Views: 142
  • 1591203454707.jpg
    1591203454707.jpg
    19.7 KB · Views: 128
  • 1591203455527.jpg
    1591203455527.jpg
    16.5 KB · Views: 127
  • 1591203455961.jpg
    1591203455961.jpg
    18.3 KB · Views: 111
  • 1591203454252.jpg
    1591203454252.jpg
    15.8 KB · Views: 109
  • 1591203500756.jpg
    1591203500756.jpg
    16.3 KB · Views: 143
Petorica motorista zapeli su u kamenjaru na planinarskoj stazi pri spustanju sa pd pume, ostavili su motore i spustili se do prve kuce, tamo su ih ugostili i prespavali su do ujutro kada su se vratili po motore, spustili ih i nastavili voznju. Nazvali su jednog poznanika da zamole prijevoz od puta do kuce ali je kuca bila blize nego su mislili, a poznanik je vjerojatno neupucen u sposobnosti istih i terenskih motora opcenito, pozvao gss. Dok je gss dosao oni su vec bili u kuci. Jedna ekipa gssa je otisla a druga se prikljucila druzenju. Nikakve intervencije nije bilo. Tu vecer jedina frka je bila to sto nije bilo signala na mjestu gdje su nocili pa ih nismo mogli dobiti. Jedan kolega motorist kontaktirao je gss te smo dobili informaciju da je sve u najboljem redu, da momci predano rade na unistavanju alkoholnih pica i telece kalje te da je moral na visini.
Da su i trebali neku pomoc, a nisu, u zg je vec bila spremna prikolica s opremom i 4x4 vozilo.
Clanak je malkicu predramatican kao sto vidite ali namjena mu je odvratiti neiskusne s Dinare koja svakako nije trivijalna, pogotovo sto se radi o minsko sumnjivom podrucju. U ovom trenutku nemam informacija jesu li momci gore ostavili koju dodatnu minu ali ako i jesu poznajuci doticne i njihov gospodski purgerski odgoj, istu su propisno oznacili granom i maramicom na kojoj pise "sranje"!

lp
Klasicni pederluk.

P.S.
Boldano se pise "suMLJivom".
 
Malo smo se vozili
opalili tet hrvatska
 

Attachments

  • IMG-20200612-WA0010.jpg
    IMG-20200612-WA0010.jpg
    250.1 KB · Views: 114
  • IMG-20200612-WA0006.jpg
    IMG-20200612-WA0006.jpg
    285.8 KB · Views: 118
  • IMG-20200612-WA0017.jpg
    IMG-20200612-WA0017.jpg
    241.9 KB · Views: 112
  • Like
Reactions: ivan_m
Lijepi đir(y)

U HR je svaša moguče/nemoguće ali da je TET Slovenija duži od HR o_O😂
 
Trebam savjet.

Neiskusan sam što se endura tiče, a putovanja po makadamu pogotovo. Jel može netko podijeliti neki track (valjda se tako zove) od Splita sjeverno?

Što je taj TET?

Treba mi neki softić, idem s prijateljom koji ima Ducati Desert Sled-a.

Znam da je nazahvalno pitanje, al koliko se može Km softa dnevno odradit?
 
TET je Trans Euro Trail.
Da nepametujem WEB je: Transeurotrail

To ti je taj softic sta je vec Ready2Ride.
Malo na sjevernom Velebitu triba viditi jel konacno moze "priko" te rampe ili ne.
Koliko vidim ova posljednja varijanta tracka je malo izmjenjena od prethode (koju sam ti posalo na W-app).

Kilometri u danu?
A ako ces samo piciti mozes 500-600-700. :mrgreen:
Gle, triba stati, kava-piva, poist nesta, po...at se.
Racunaj za dual-sport voznju, laganini, da mozes 40-tak km/h prosjek drzati.
Ajd recimo 50-tak ako se brze vozis.
I recimo da se vozis 10-tak sati.

Znaci 300-350 km :mrgreen:
... it to ako se brčiš.

Ono, mi napravimo 200km a LB nas, u njegovom drugom krugu voznje, pretekne na posljednoj trecini :mrgreen:.
 
  • Like
Reactions: Nero
TET je Trans Euro Trail.
Da nepametujem WEB je: Transeurotrail

To ti je taj softic sta je vec Ready2Ride.
Malo na sjevernom Velebitu triba viditi jel konacno moze "priko" te rampe ili ne.
Koliko vidim ova posljednja varijanta tracka je malo izmjenjena od prethode (koju sam ti posalo na W-app).

Kilometri u danu?
A ako ces samo piciti mozes 500-600-700. :mrgreen:
Gle, triba stati, kava-piva, poist nesta, po...at se.
Racunaj za dual-sport voznju, laganini, da mozes 40-tak km/h prosjek drzati.
Ajd recimo 50-tak ako se brze vozis.
I recimo da se vozis 10-tak sati.

Znaci 300-350 km :mrgreen:
... it to ako se brčiš.

Ono, mi napravimo 200km a LB nas, u njegovom drugom krugu voznje, pretekne na posljednoj trecini :mrgreen:.


Thx.

Počet ću trenirat malo :)
 
Imam dobar vic.

Skupili se KTM, Ducati, Husquarna i BMW i odlučili odvoziti TET (HR dio).

Samo što nije vic, već me prika prije mjesec dana napenalija na TET. Imam minimalno enduro iskustva i sposobnosti, a on i manje.

Prvi plan mi je bio rentati u drugog prike KLR-a za 200 eur i vratit mu ga nakon ''avanture''.

KLR je Tengai u original bojama (hakeri edition :D ) i to mi je zvucalo vrh. Međutim, crv sumnje mi se uvukao u glavu.
Mrzim posuđivat motor. Da ne spominjem s tuđim motorom odraditi 300+ Km makadama, zvuči kao recept za katastrofu.

Prokopam malo po njuškalu i u Istri izleti KTM LC4 400 za 900 eur s papirima. Pošaljem priku da baci oko i usput mi ga doveze.

Za par dana...voila:

PIMkMHj.jpg


Gume godište motora, nema anlaser, ne drži dobro ler, ima ožiljaka od prijašnjih endura, ali generalno OK.

Kad sam malo skužio kurblu, znam ga i upalit isprve (većinom :D ).

Prije puta sam promijenio ulje i filter, očistio mrežice, magnet i izbacio gornji filter ulja (malo je curilo na kućištu, pa me živciralo, a ionako ne znam čemu služi taj drugi filter). Spojio sam i svjetla i to bi bilo to.

Gume, pogotovo prednja su bile jako upitne, al računam da idem s teškim kravama i pretpostavljam da će biti OK.

JJSI4d3.jpg


Brinuli su me naciknuti čepovi, pogotovo na cesti, al nema veze.

I tako, došao je i dan puta. Nitko od nas 4 nije napravio nikad sličan put. Nitko od nas nije prije koristio osmand. Prvi put sam čuo za gpx tjedan dana prije puta.
To je bio epic fail :)


Dan prvi

Čavoglave.

BS9wnTH.jpg


Iza Knina napokon silazimo na makadam (ubuduće, ako ću ići s nabiguzom, od doma idem van ceste, po cesti je grozan).

Tu se odmah i gubimo (zbog krivo loadaonog GPX-a), pa sam malo poludija i svoj mob zalijepio za masku i pratio gpx na vom mobu.

Cesta je relativan soft, malo nezgodna za sleda zbog većih kamenja koja ga bacaju lijevo desno, al ništa značajno.

tZQTwYL.jpg


ejd8uiy.jpg


fBpcoNB.jpg


Fh53lJB.jpg


Jedno od tisuća kurblanja.

6z16RBl.jpg


Kako je moj motor lagan i opušteno, svako toliko bi ima se odlijepio na par min, pa ih čekao. To je bio epic fail, jer je to značilo da moram kurblat. Što na ovu kilometražu...uh.

Malo prije Otočca nas je uhvatio pljusak (iako je Vakula najavio sunce) i odlučili smo stati u Otočac i prespavati. Tu nam se pridružuje i GS, da vic bude bolji.

Jeli smo u restoranu Ribič, romantična gacka prolazi ispred restorana:

EWgo9ce.jpg


I tu sam napokon pronašaop sredstvo za ublažavanje bolova.

DANk1qt.jpg



Našli smo neki smještaj u blizini, 100 Kn po osobi, jako uredno i čisto, mis mo bili jedini gosti u kući.

AkP6G7J.jpg


KTM-ova standardno očajna nogara je zamijenjena ogradom.
 
Dan drugi.
Dok smo gluvarali oko Otočca (opet naše nepoznavanje osmanda i funkcioniranja s trekovima), naišli smo na naeku ruševinu.

6oYmaBO.jpg


XVLHtyv.jpg


aTTh1KB.jpg


qPP8LYY.jpg


DnvziGk.jpg



U ovom trenutku smo skužili gdje griješimo s osmandom i nastavili dalje.

lpLghCZ.jpg


Pri kraju sam malo probao i geesa, ne znam ja to vozit.

Došli smo do kraja rute i odlučili natrag.

S obzirom na umor i sve, odlučili smo da ćemo se vratiti natrag u Gospić cestom. Ne znam jel to bilo glupo ili pametno, al sila je bila slaba u meni. A i ostalima.

v6R6zzi.jpg


uGxJB0A.jpg


lnfItk6.jpg


Moram priznati da ovi glupi ventilatori poprilično narušavaju vizure. Nije mi jasno kako je ovo točno ekološki, al OK.

NRbCBt8.jpg


JtiIKpk.jpg



U Gospiću smo spavali u Rizvan City-u. Bazen, Bungalov i Bmalvazija. Raj.

GCMKQD7.jpg


VT1PVil.jpg


KddPDJg.jpg


Dan treći

Plan je bio odraditi majstorsku, ostalo cestom. Meni se na desnom listu (noga za kurblanje) pojavila masnica i bol kao da imam najveću upalu mišića ikad.
Probudili smo se u 6 ujutro, a u Lici idila.

hqSpWgS.jpg


waUh0Kt.jpg


ugi0ME2.jpg


I tako, krenemo trpati stvari...al nema ključa od Sled-a. Panično pretraživanje svih stvari (raspakirali se 5-6 puta), kopanje po travi u kampu, traženje po dnu bazena...nigdi.

Pogledamo vozi red buseva da on ode doma po rezervni, bus ide samo u 3 popodne.

U 10 se dogovorimo da ću ja KTM-om otpičiti doma, pokupiti rezervni ključ i vratit se normalnim motorom (X11 :D ).

Sjedam na motor, odlazim uz grižnju savjesti (ma kurac, ko ga jebe u biti :D ). Stajem u Kninu tankat gorivo, vidim poziv i poruku. Zovem natrag, ključ pronađen.

Uglavnom, u susjednom bungalovu je bila obitelj s djecom. Čuli su da tražimo ključ, te su im i pomogli malo pogledati oko bungalova. U jednom trenutku, žena kaže djeci, idemo se moliti. I oni odu, krenu s molitvom u svom bungalovu. Za 20tak minuta se žena vraća i kaže da je vidjela ključ. Prijatelj, vlasnik Sled-a nije shvatio da su se išli moliti i pita di ga je vidila. Kaže ona, zamotan je u jaketu. On uzme jaknu opet (20ti put), ovaj put detaljno prekopa i shvati da mu je ključ probio podstavu i kroz džep upao negdje. :eek: :eek: :eek:

Žena sretna, on sretan.

Kad su mi to ispričali, malo sam ostao spooked.

I tako je naša avantura završila.

Slika kraj oklopnog vozila je must.

nPGm5UF.jpg


Usputni potok.

Oe1aTny.jpg


Uglavnom, ovo mi se sviđa.

Na desnu nogu danas ne mogu stati. Ne znam točno što je, sačekat ću par dana da dođe sebi. Sigurno je vezano uz kurblu :D :D

Moram razmisliti da li želim neki motor za ovo.

Koji je to uopće motor? Tenere 700? Nabiguz klasa nije (em prelako ''vlada'' ovim putevima,em satare u dužim vožnjama, da ne spominjem asfalt).

Uh.