"Englezi" tj. Motori sa Brit. Otocja - Withworth

alpine

Well-known member
Znaci svi strojevi za koje treba colni Withworth alat.. od Ariela, preko Greevesa i JAP-a, do Zenitha...

Kad uhvatim malo vremena, ubacit cu slike sa posjeta muzeju britanskih motora u Birminghamu.. ima ih nesto u starim motorima, ne znam moze li admin to prebacit ovdje  (y)











 
zna li netko ima li koji BSA Goldstar u Hrvata.. ili "u regiji"?
 
alpine said:
zna li netko ima li koji BSA Goldstar u Hrvata.. ili "u regiji"?
Ima u Zlataru, do nedavno je vlasnik i sinovi mu vozili PH Oldtimer utrke. Jedinu registriranu koju sam vidio je ta njegova, Crvena  ak se dobro sjećam, iako mislim da ih ima u Hr još, al sad mi ne pada na pamet konkretan podatak.
 
hvala.. znas li koji je Goldstar? Klasicni DBD jednocilindricni ili nesto drugo? mozda otprilike godiste.. i koji je okvir, tvrdi, plunger ili sa "swingarm"?
 
alpine said:
hvala.. znas li koji je Goldstar? Klasicni DBD jednocilindricni ili nesto drugo? mozda otprilike godiste.. i koji je okvir, tvrdi, plunger ili sa "swingarm"?
Ufff to je meni puno upita, ali siguran sam da na otvaranju sezone u Bedekovčini ću ih sresti, pa bum pital, detaljnije, a možda i uslikam, bum pital i na drugim mjestima dalje ima li tko takvo šta....
 
pa jel ti misliš na familiju B....ak?tata na velocetu, sinovi furali supermoto?? jedan je bio na forumu? a ogi?
 
ah, velocette 350 i 500 su najenglekiji motori.. bar po izgledu.. onaj venom clubman i thruxton su zakon.. nisam nijednog jos vidio uzivo..
 
najengl.motor je ariel  :jesus: ak se mene pita.

ja volim crnke,ne plavuše.
 
rocky6 said:
najengl.motor je ariel  :jesus: ak se mene pita.
ja volim crnke,ne plavuše.
E pa i meni se sviđa moj Ariel, jedino kaj nikak da mašinu si nađem, naime, netko prije mene je ugurao od BSA-e , u Arielovu ramu, al, nada umire zadnja,  valda bum i na tako nešto naletio....
 
rocky6 said:
svi to izgleda traže,pazi na listi ,bsa skoro svaki -sold.

a necu ja obicni "B"... ako, onda ZB34 ili DBD34 us sufiks GS :mrgreen: drzi mi palceve.. blizu sam, na dohvat.. samo da me  covik ne zaj**. Iduci tjedan je tjedan odluke :azn:
 
doći će i taj dan....ma gledam baš kako se prodaju,fantazija.

ogi, koju mašinu 250?
 
Zašto je fleka ulja ispod engleskog motora , označava teritorij . :mrgreen:

Taj od 3 cilindra ima zvuk ko Laverda  :mrgreen:
 
jota said:
Taj od 3 cilindra ima zvuk ko Laverda  :mrgreen:

... a recimo da si malo zabuca raspored rici u recenici.. :mrgreen:

Nije zaludu Jota nastala u Engleskoj. Imas li Classic Bike iz drugog miseca? Izasla prica o tome kako je nastala Jota i cesti u Engleskoj na kojoj su je prvo vozili..

Link: http://www.motorcyclenews.com/Classic-Bike/.. ako triba, mogu ti pokusat skenirat..
 
alpine said:
... a recimo da si malo zabuca raspored rici u recenici.. :mrgreen:

Nije zaludu Jota nastala u Engleskoj. Imas li Classic Bike iz drugog miseca? Izasla prica o tome kako je nastala Jota i cesti u Engleskoj na kojoj su je prvo vozili..

Link: http://www.motorcyclenews.com/Classic-Bike/.. ako triba, mogu ti pokusat skenirat..

Jesam sigurno zabucao , razumio si smiso  :mrgreen:.
Jota je u UK kult a i ostale Laverde isto , Firma Slater Bros je stvorila Jotu i dala joj ime . Čudno je koji status taj motor ima u nekim zemljama , kodnas su stari japanci ispred toga , nažalost .
Nemam priliku doći do tih novina , sceniraj please , ako ti nije tlaka .
 
Nije tlaka ali mi daj di ću ti poslat scan... Ima vise toga pa možda dobiješ link za skinut...
Da ima često o laverdama u engleskim novinama..
 
evo interesantnog motora, taj vozio OT raly zabok-vukovar prije par godina.slikano u u vukovaru!
 
je..g. ak znam,ja mislio da je to MAC serija, kažu  išao je 1933.-e sa 350ccm i 75 mph( dosta i danas na asfaltu).

ipak si u pravu KSS  :misli: ili MSS??? aj mi objasni razliku :misli: