er6n pogresno spojen akumulator

bobang

New member
Prilikom namestanja akumulatora pogresno sam spojio kleme. + na - i obrnuto. Sada nigde nemam napon. Glavni osigurac od 35A je ok. Sta jos da proverim
 
Provjeri da li otkupljuju stare akumulatora u blizini, ubio si ga  :mrgreen:
 
Akumulator je ok. Probao sam na sijalici od 50w za kola i ona dobro svetli. Sigurno nije do akumulatora a nije ni do osiguraca. Sta dalje.
 
Ima neki osigurač kojeg si priskočija.

:starac:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Pogledaj  jeli ima prije kutije osiguraca jedan osigurac na + kabelu  iz akumulatora vjerovatno
 
gledao sam servisno uputstvo. Svi osiguraci su u redu. Ima ih 6 od 10A, 2 od 15A , jedan od 25A i jedan od 30A. Od + kleme ide na osigurac od 30A pa na neki Water-proof Joint C (neznam sta je to). Cudno je to da kad se da kontakt bas nista ne pokazuje.
 
Imaš glavni osigurač sa lijeve strane motora ispod jedne kutijice.
Ne znam da li si njega gledao, označio sam ti na slici.

 
Svaka cast. To je to. Nasao sam i on se istopio. Hvala jos jednom. Sada je sve u redu, upalio iz cuga,
Pozdrav.
 
bobang said:
Prilikom namestanja akumulatora pogresno sam spojio kleme. + na - i obrnuto. Sada nigde nemam napon. Glavni osigurac od 35A je ok. Sta jos da proverim

A daj reci kak si to uspio  (y)  :mrgreen:
 
danc00 said:
A daj reci kak si to uspio  (y)  :mrgreen:

Proljetni problemi :mrgreen:

Jucer je isto pitanje imao netko sa Maxi skuterom :LOL:
 
bobang said:
Svaka cast. To je to. Nasao sam i on se istopio. Hvala jos jednom. Sada je sve u redu, upalio iz cuga,
Pozdrav.

to je to , mora imat prije osiguraca osigurac  :mrgreen:
 
thule_5689 said:
pun mjesec :mrgreen:
Ma nisam ja. To je motor od mog druga. On je to uradio a ja sam mu uz vase savete pomogao. I on se zahvaljuje. Jos jedna velika pohvala. Drg ima kafic i sve vas poziva na pice.