Erzberg - željezno brdo za čelične ridere

mirDa GWR

New member
Taman se vratih sa Erzberga, a pošto je preostalo još sutra najzanimljivije vatreno krštenje, eto par naputaka i link na galeriju fotki pa se možda netko odluči sutra zapaliti makinu i pogledati najveće majstore hard endura na djelu.

Dakle, preporuka je otići s motorom jer je područje gdje se vozi utrka ogromno i pješice nećete moći sve to obići, a sa automobilom nećete moći proći.

Pošto sam lociran u Zagrebu, dati ću vam naputke kako doći iz Zg...

Dakle, autocesta do Krapine i tamošnjeg graničnog prelaza. Ukoliko želite uštediti lovu možete i starom Zagorskom magistralom. Poštp pređete granicu, nemoje kupovati Slo vinjetu, nego čim uđete na autocestu nakon granice, izađite na prvom izlazu i krenite starom cestom pored Ptuja prema Mariboru. Po ulasku u Maribor, skrenite na desno autocestu koja prolazi pored Maribora i po dolasku na veliki kružni tok izađite prema mjestu Pesnica. Na tom djelu autoceste nema kontrole vinjeta pa ste sigurni. Do Pesnice je lijepa zanimljiva cesta, a odmah iza je granični prijelaz, ali NEMOJTE SE DIĆI LIJEVO NA AUTOCESTU JER SE KONTROLIRAJU VINJETE PRIJE ULASKA U AUSTRIJU!!!
Prođite dakle ravno preko nekadašnjeg prijelaza u Asutriju i onda na autocest, a za Austriju ćete morati kupiti vinjetu, nažalost. Kupiti ju možete na Rosenberger rasthausu koji vam je za par kilometara, a gdje možete i nadopuniti gorivo i odmoriti.
Dalje se nastavlja prema Grazu i dalje prema Bruck am Mur. Oprez!!! Nemojte ići ravno za Salzburg već desno na Bruck am Mur jer tom cesto nećete morati platiti cijelo bogatstvo za tunelarinu!
Po dolasku u Bruck am Mur idete lijevo na Leoben i potom desno za Eisenerz. Cesta do Eisenerza je prekrasna! Lijepi zavoji, planinski pejzaž, livade, kravice... Ovom cestom ćete se strmo popeti do samog vrha te se prevaliti na kontra stranu brda i spustiti u Eisenerz. Pri samom spustu ćete vidjeti s lijeve strane obronke kamenoloma Erzberg gdje se održava utrka.
Kada uđete u Eisenerz, sa desne strane ćete imati benzinsku, te nekoliko stotina metara nakon nje s lijeve strane vidjeti ćete veliku sliku nekakvog Vodenjaka, čovjeka sa bradom i trozubcem, ako se dobro sjećam. E, tu idete lijevo i samo pratite cestu do ulaska u kamenolom.
Na drugoj serpentini će vas dočekati organizator utrke i prodati vam kartu, ali cijenu ne znam. Probajte ju protažiti na službenim stranicama Erzberg rodea... www.erzbergrodeo.at

Doživljaj utrke je nešto neponovljivo! Gotovo 1700 natjecatelja i gotovo isto toliko pratitelja. Svuda unaokolo samo motori svih vrsta i modela. U Erzberg areni je postavljen i sajam moto opreme te veliki šator sa ugostiteljskom ponudom. Za svakoga ponešto. Ukoliko ste s motorom, predlažem vam da odmah pronjuškate unaokolo i uhvatite neki od makadama koji vode u samo brdo te si pronađete poziciju proed nekog žestokog uspona kako bi iz prvog reda pratili utrku.
Naoružajte se sendvičima i pićem, uzmite kapu da vas ne opali sunce ili kabanicu da vas ne opere kiša (u srijedu je nemilosrdno padalo kao iz kabla, a četvrtak je bio sunčan i vruć!) te radne rukavice ukoliko se želite uhvatiti u koštac sa pomaganjem natjecateljima kojih će na startu biti točno 500!

Nakon utrke raspalite istim putem natrag ili kampirajte za nekih 10ak € u nekom od lokalnih kampova.

Kada se vratite čekam vaše fotke na ovom postu...

Do tada, eto moje galerije...

 
Di si lave  :wink:
Sta nisi ostao do sutra? Evo mi planirali danas gori al nas posao blokirao. Fucking tourism.  :mrgreen:  

P.S. Imas vec negdje tema o Erzbergu  :wink:
 


Navijači



Graham Jarvis prošle godine drugi



Vozi se i sa velikim motorima



Ima tu i boxer motora...



Kako izgleda BMW za Erzberg



Enduro-cross za publiku



Najlakše je okolo bajati s motorom



Vidljivi umor nakon 2 dana



Zadnji pogled prije odlaska...
 
picoda said:
Di si lave  :wink:
Sta nisi ostao do sutra? Evo mi planirali danas gori al nas posao blokirao. Fucking tourism.  :mrgreen: 

P.S. Imas vec negdje tema o Erzbergu  :wink:

Eto me natrag. Znam da tih tema već ima ali mi se iskreno nije dalo čeprkati po forumu.

Taman sam krenuo oprati motor i pripremiti se za novi put...ipak je ovo mjesec hard enduro spektakla...Romaniacsi su 24.og do 30.og pa Rumunjska - here I come...

Pozdrav
 
Bili jucer
Puno prasine i vruce za poludit,ali se isplatilo pogledat. Ljudi idu s motorima gdje ja ne bi isao pješke. Svaka cast  (y)
 
zlikavac said:
Bili jucer
Puno prasine i vruce za poludit,ali se isplatilo pogledat. Ljudi idu s motorima gdje ja ne bi isao pješke. Svaka cast  (y)

Slike daj :mrgreen:
 
zlikavac said:
Bili jucer
Puno prasine i vruce za poludit,ali se isplatilo pogledat. Ljudi idu s motorima gdje ja ne bi isao pješke. Svaka cast  (y)
pa zato i imaju motore da nejdu pješke ... kuiš  :mrgreen:
 
bil sam i ja u sub i ned iznenadno dogovor pao...

prvi put mi bilo pa sam odusevljen...

Bili smo nazalost sa autom, dakle po erzbergu smo pjesacili i vozili se busom.... druge godine vozim motor na 2-3 dana ... moze se tamo voziti po tim brdima cijele dane, a brda ima fala bogu  :mrgreen:

Prasina je ogromna, jos sad pusem iz nosa prasinu :D

Padaju endurači, neki freeStajler fualo rampu na doskoku pa si sjebo bradu (imam snimljeno, poslje stavim) tu je show zavrsio :( ..

A po noci je dernek pravi, posramili bi se i najJači pucači na nasim susretima  :LOL:

Slike stavim poslje kad skupim od svim ljudova sa fotica

Od hrvata sam vidio samo Kotarskog i Chalu u prolazu, skuzio sam mu motor  :D
Il nas je bilo malo ili nas nije bilo  :mrgreen:

pozdrav
 
evo par fotki nabrzinu :






















 
Ooooo po ovim slikama vidim da imam potencijal za tako nesto :mrgreen: Skoro si prepoznam stil voznje :LOL:
 
dok se neki prašinare, mi to ipak radimo malo kulturnije

http://www.youtube.com/watch?v=wW4EKIENza8