F 650 GS Twin (799 ccm)

Govno trokira :)

Naime, od kada su krenula hladna jutra (mozda je slucajnost), trokira mi na malom gasu. Znaci 2-3000 okretaja kada se lagano krece, zna prekidati i trokirati. Na visim okretajima radi dobro.
Znam da moze biti 10 stvari ali da nije netko mozda imao slican slucaj?
Do sljedeceg servisa ima jos 15.000 km. Kako je proslo dvije godine od posljednjeg servisa, ulje sam u medjuvremenu promijenio ali ne vjerujem da su ventili ili tako nesto jer motor ima tek 24000 km.

Hvala za svaki savjet.
 
Maestral said:
Govno trokira :)

Naime, od kada su krenula hladna jutra (mozda je slucajnost), trokira mi na malom gasu. Znaci 2-3000 okretaja kada se lagano krece, zna prekidati i trokirati. Na visim okretajima radi dobro.
Znam da moze biti 10 stvari ali da nije netko mozda imao slican slucaj?
Do sljedeceg servisa ima jos 15.000 km. Kako je proslo dvije godine od posljednjeg servisa, ulje sam u medjuvremenu promijenio ali ne vjerujem da su ventili ili tako nesto jer motor ima tek 24000 km.

Hvala za svaki savjet.

Moj kum ima isti takav motor, imao je takve simptome na pređenih cca. 70.000 km. nakon duugog kemijanja ( gdje u ovlaštenom
servisu nisu otklonili problem ), mjenjali smo sve po redu, i problem je bio potenciometar gasa, koji se nalazi na usisnom tijelu.
Ne kažem da je to, samo prenosim iskustvo.  (y)
 
AnteK said:
Moj kum ima isti takav motor, imao je takve simptome na pređenih cca. 70.000 km. nakon duugog kemijanja ( gdje u ovlaštenom
servisu nisu otklonili problem ), mjenjali smo sve po redu, i problem je bio potenciometar gasa, koji se nalazi na usisnom tijelu.
Ne kažem da je to, samo prenosim iskustvo.  (y)

Hvala  (y) Svaki savjet dobrodosao. Pogledat cu i to.
Naravno da kao za kujac, od kada sam napisao post, radi dobro i ne cuka ali je i zatoplilo.
 
Maestral said:
Hvala  (y) Svaki savjet dobrodosao. Pogledat cu i to.
Naravno da kao za kujac, od kada sam napisao post, radi dobro i ne cuka ali je i zatoplilo.

A promjenjene su i cjevčice vakuma ispod airboxa, to im je bolna točna, tj. za modele do 2013.
 
AnteK said:
A promjenjene su i cjevčice vakuma ispod airboxa, to im je bolna točna, tj. za modele do 2013.
  (y)
 
Super Jura said:
Ne servisiraš svakih 10.000 km?

Pa servisiram kada mu putni komp kaze da odem na servis. Da budem iskren, nisam niti procitao user manual  :?
Ali promijenim ulje svake godine.
Opet je jutros trokiralo govno  :shock:
 
😁
 

Attachments

  • 328A0764-19FA-42AE-AFDD-E7C87F4C0991.jpeg
    328A0764-19FA-42AE-AFDD-E7C87F4C0991.jpeg
    109.2 KB · Views: 181
Maestral said:
Pa servisiram kada mu putni komp kaze da odem na servis. Da budem iskren, nisam niti procitao user manual  :?
Ali promijenim ulje svake godine.
Opet je jutros trokiralo govno  :shock:

Putni komp napiše na 10.000 ili nakon godinu dana...
 
Super Jura said:
Putni komp napiše na 10.000 ili nakon godinu dana...

Jok. Meni je napisao na 42000 kada je imao 22000? Mozda trokira jer mu je sjeban komp  :mrgreen:
 
Servisni interval na tom motociklu je 10.000 km
 
A evo, na kompu mu pise na 42.000 a ima 28000.
Ali i tako mu radim servis jednom godisnje
 
Nije 650 ni 700 iako mu je takva oznaka. Ako nekoga zanima nek mi se javi....

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13941247


 

Attachments

  • F700GS.JPG
    F700GS.JPG
    71.9 KB · Views: 91