F650 gs 2011 nekaj sam zeznul kod zamjene disk plocica

Maestral

Active member
Dobro jutro.
Jucer krenuo mijenjati disk plocice prednje kocnice. Izbio pin, zamijenio plocice, vratio pin, vratio ceøjust i vise nemrem napumpati kocnicu. Samo sisti kada stiscem a od pritiska ulja nista. Probao malo odzraciti i opet nista. Motor ima ABS. Ima li netko ideju sta da radim? Ili netko tko bi to slozio uz naknadu.

Hvala 🙂
 
Imao slični slučaj prije par godina. Probaj preko noći ili na par sati s vezicom zavezati polugicu kočnice za volan što čvršće, da sav zrak iziđe iz crijeva...
 
Probaj opet odzračiti, nadolij ulja gore, ako baš ne ide vjerojatno isto kao na XR treba preko dijagnostike pokrenuti proceduru odzračivanja.
 
  • Like
Reactions: Nero
Imao sam sličan slučaj kod zamjene kočne tekućine, malo sam ubrzao to pa mi je u jednom trenu rezervoar gore ostao prazan i povukao zrak i nisam skužio, kasnije ništa od kočnica, spojio sam dolje na čeljust na odzračnik crijevo i drugi kraj crijeva na špricu, i tak izvlačio van sve uz nadolijevanje gore dok više nije bilo balončića. Da to nije uspjelo, išao bi kontra smijerom, upumpavanje odozdo. Onda za svaki slučaj kak stane kaže privezat nečim kočnicu prek noći i to je to.
 
Hvala ekipa. Probao sam ovo sto ste spomenuli ali i dalje banana. Onda sam otisao Tomicu a on je zakljucio da su otisle gumice, usla voda u celjust i zahrdjale one osovine po kojima celjust klizi tako da, kada sam skroz rasirio celjust da stavim nove plocice, ostale su zaglavljene.
Tamo su ih rastavili, pobrusili, namazali mascu i vratili ali kazu da trebaju nove celjusti jer ne postoji set gumica za reparaciju.
Ne pada mi na pamet kupovati nove pa ako zna netko nekoga ko se bavi reparacijom i tko bi mi reparirao celjust a odmah pogledao i straznju, hvala unaprijed na kontaktu :)
 
Šta ti treba od ovoga

Lažu u tomiću
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Branko-ST
Hvala ekipa. Probao sam ovo sto ste spomenuli ali i dalje banana. Onda sam otisao Tomicu a on je zakljucio da su otisle gumice, usla voda u celjust i zahrdjale one osovine po kojima celjust klizi tako da, kada sam skroz rasirio celjust da stavim nove plocice, ostale su zaglavljene.
Tamo su ih rastavili, pobrusili, namazali mascu i vratili ali kazu da trebaju nove celjusti jer ne postoji set gumica za reparaciju.
Ne pada mi na pamet kupovati nove pa ako zna netko nekoga ko se bavi reparacijom i tko bi mi reparirao celjust a odmah pogledao i straznju, hvala unaprijed na kontaktu :)

Imas set za reparaciju kupit.

Ili ovako sta ti Sredju nudi
 
Šta ti treba od ovoga

Lažu u tomiću
Pa treba mi ovo pod brojem 13. Gumice koje stite one osovine da ne udje voda. Tnx.
Ali moram priznati da su bili korektni u Tomicu. Zezqali su se s tim dugo, grijali brenerom da popusti, sve rastavili i sastavili, dodali ulja...i naplatili 220,00 KN na kraju.
 
Moja je poderana već 4 godine.
Pa saftam s masti svaku zimu, mrzi me dat za to sranje 20 eura.
Vjerujem da ta mandžeta paše sa drugih brembo modela, mada je ta bremza s desne strane.
Imaš broj mandžete s desne strane na linku.
To je za donji klizač, a gornji ima malu kratku koja spoji kliješta i nosač kliješta i tu spriječava ulazak vode.
 
Gumametal
Šulekova ulica
Repariraju kočione čeljusti
1661320489761.png
 
01/2317 691
 
uzmi špricu i napumpaj ulje na čeljusti prema cilindru gore ..Inače motori novije generacije se odzračivaju na pumpicu vakumsku tj spojiš na ventil za odzračivanje i samo povlačiš ulje .