Fake Alarm

Ronnin

New member
Kako polako izvozimo motore iz garaze i ostavljamo ih vani odlucih se napraviti fake alarm ili blinkalicu.

Osnovne funkcije su;

1.)Led diodica pocne naizmjenicno treperiti kada se motor ugasi tj. kada se okrene kljuc u bravi na 0 i  sa time obavijestava  da je fake alarm ukljucen

2.)Prikljucena je LiPo baterija koja moze izdrazati preko 3 mjeseca bez punjenja

3.)Baterija se automatski pocima puniti kada se motor upali a ledica se automatski gasi

4.)Ako motor nepalite vise od 3 mjeseca postoji mini USB prikljucak u koji ustekate bilo koji punjac za mobitele i tako isto mozete puniti bateriju u blinkalici


Dijelovi su me kostali cca 250 kn te oko 8 sati rada sa programiranjem mini kontrolera na bazi Atmela

Jos nisam ugradio u motor posto testiram zadnje funkcije i kvalitetu no najkasnije do subote je ugradjeno pa stavim slike

https://www.youtube.com/watch?v=mnUHc-LjW4Q




P.S Sljedeci projekt je naprednija verziju sa sim karticom i slanjem poruka na mobitel sa koordinatama gdje se motor nalazi kao i alarma ako se je motor zatresao / pomaknuo
             
 
Prijatelju jako mi je drago kad se netko oko neceg potrudi ali ...vecina danasnjih vozilica vec ima crvenu lampicu koja blinka dok je vozilo izvan uporabe , ovo sa slanjem koordinata ima svaki gps tracker za 10€ od kineza tako da samo naprijed ali ako mislis zaraditi mislim da se ne nedas nekom prihodu [emoji6] Sretno i nastavi dalje!
 
Ronnin said:
stavim slike






P.S Sljedeci projekt je naprednija verziju sa sim karticom i slanjem poruka na mobitel sa koordinatama gdje se motor nalazi kao i alarma ako se je motor zatresao / pomaknuo
           

Imaš na Slo forumu jednog člana koji je več razvio sličan projekt. Pa ako te zanima si pogledaj. Bike safe-aplikacija za preprečevanje kraje.
 
sehrz said:
Prijatelju jako mi je drago kad se netko oko neceg potrudi ali ...vecina danasnjih vozilica vec ima crvenu lampicu koja blinka dok je vozilo izvan uporabe , ovo sa slanjem koordinata ima svaki gps tracker za 10€ od kineza tako da samo naprijed ali ako mislis zaraditi mislim da se ne nedas nekom prihodu [emoji6] Sretno i nastavi dalje!

Ma sve jasno  :wink: Vozim malo stariju masinu pa kod mene to nije tvornicki.
 
izibajker said:
Imaš na Slo forumu jednog člana koji je več razvio sličan projekt. Pa ako te zanima si pogledaj. Bike safe-aplikacija za preprečevanje kraje.

Ajde molim te posalji mi link na PP, tnx !